Ze dne na den odmítá usínat a spát v postýlce

selverin
12. říj 2014

krásný den maminky, dcerka (10měs) ze dne na den začala odmítat spát v postýlce ☹ vždy krásně usínala a spala celou noc. Dala jsem ji do postýlky, do ruky čajík a během pití začala usínat a když neusla do té doby, tak odhodila flašku, otočila se na bok a zavřela očka.. nikdy mě k tomu nepotřebovala... vím, že se s věkem nároky dítěte mění, je starší atd, ale nejde mi do hlavy ta změna ze dne na den... posledních 14 dnů jen jak vidí, že se blížíme k postýlce, tak dostane hysterický záchvat... ani čaj (na kterém je doslova závislá) nechce... uspávat mimo postýlku je dost problém, protože ji pořád něco rozptyluje, hračky, já, pes.... teď i posledních 5 nocí se dokonce vzbudí před půlnocí, postaví a začne řvát, že chce ven, tak jsem ji dala pokaždé k sobě a spíme dál... bohužel včera vydržela v postýlce už jenom hodinu a já musela jít spát s ní už v 8 večer, protože ji vadila televize, notebook, mobil, světlo....to, že chce spát se mnou by mi ani tak nevadilo, jenže máme malý jednopokoják a já se kvůli její postýlky musela vzdát postele, takže spím na gauči a na ten se prostě obě nevejdeme, vzhledem k tomu, že malá cestuje a doslova sebou práská z jednoho rohu do druhého... dnešní skore noci, že já naspala asi hodinu, mám nalomený zub, modřinu u kořene nosu a oteklé horní víčko... začínám být bezradná.... myslíte, že je to jen období nebo je to prostě konečná s tím spaním v postýlce? zkoušela jsem ji nechat v postýlce, jestli to třeba vzdá, ale řvala tam půl hodiny a já se pak cítila jako nejhorší matka na světě ☹

pisjutynka
12. říj 2014

Ahoj, já ti bohužel neporadím, protože u nás doma je to to samé. Malou jsem odmalička měla naučenou tak, že jsem jí po koupání a jídle uložila v 8 do postýlky, dala pusu a odešla. Do 10ti minut vždy usnula a spinkala krásně celou noc. Cca od půl roku se ale vše taky ze dne na den změnilo. V postýlce spát nechce, vždy se postaví a začne strašně brečet a odmítá tam být. Nemůžu jí tam ani položit, protože okamžitě chytá hysterický záchvat. Takže je každý večer s námi v obýváku, kde ale usíná až kolem desáté, pže jí taky ruší televize apod., ale když jí přenesu do postýlky (a že spí tvrdě), tak jen jí položím, je snad do pěti vteřin vzhůru a vše se opakuje. Takže spí s námi v posteli.. jinak bychom se nevyspal nikdo. Dr mi tvrdí, že jde o separační úzkost a že mám vydržet, že to přejde..

selverin
autor
12. říj 2014

@pisjutynka tak jestli je to tak, tak jsi mě aspoň trošku uklidnila 🙂 já si právě říkala, kde je chyba? žádná změna u nás nenastala v domácnosti, nic nového se nenaučila (dělá zatím své první kroky, ale to je začala dělat až během tohohle, žádná nemoc, nic ji nepolekalo, nic ji nebolí, zuby nerostou (žádný zatím nemá ani), u mě v posteli nespávala, od narození usínala v postýlce a bez problémů....ale je fakt, že hned jak ji vytáhnu, tak přestane plakat a doslova na mě visí kolem krku 🙂 jen to spaní je fakt problém, protože jak si uvědomí, že je na volno, tak si jde hrát jakoby byl den a když už spí, tak dvě na tom gauči nemáme prostor, takže jsem dokopaná, dobitá a nespím vůbec, protože už nevím jak si lehnout a čekám kdy mi přiletí další rána.... snad to brzo přejde, i u Vás 🙂

prcek91
12. říj 2014

jé my to máme taky zhruba od těch 10měsíců do tý doby jsme jí položila do postýlka dala napí čaje a byla tuhá..a od tý doby jí dám do psotýlky a ona chytne hroznej hysterák a neusne musím ji vytáhnout a prostě ji uspat dělám to tak že si sednu do toho relaxačního křesla jak trošku houpe a pohupuje se a ona usne i u televize.. pak jí přenesu do postýlku je to tak už dva měsíce přitom s etaky žádá změna nekonala..:( tak snad vás to přejde dřív než nás..:D

pisjutynka
12. říj 2014

@selverin držím palečky, asi to chce opravdu vydržet 🙂

orinek
12. říj 2014

U nás to bylo stejné, nechtěl spát v postýlce a tak začal spát se mnou na letišti, manžel tu není a tak jsme měli dostatek místa. Vydrželo to asi rok a půl ( a to podotýkám, usínal pouze u prsa), postýlku jsem odstěhovala na půdu. Až letos v létě (syn 2,5 roku) jsme mu koupili dětskou postel, čekala jsem pláč a že tam nebude chtít spát. Ze dne na den. Ale opak byl pravdou. Zalezl si do své nové postele a spal spokojeně až do rána a tak již každý den. Úplně bez problémů. Nebojte si vzít děti k sobě do postele, oni vás prostě potřebují a přijde čas, kdy si rádi zalezou do své postele. 🙂