Ze spokojeného miminka najednou kňoura, co moc nespí

pisisvori
20. lis 2014

Dobrý den, dcerka byla spokojené miminko, které vydrželo samo na dece v lehátku, stačilo na chvíli přijít a pak se zase dívala jak vařím, věším prádlo...už se otáčela ze zad na bříško...., spinkala hezky 3,5-4,5 hodiny přes den , v noci 10-10,5(vstávání každé 2 hodiny)přes den prso moc nechtěla a pila 2-3 max 5 minut a doháněla to večer...přibírala na spodní hranici normy (okolo 100g týdně od 2M před tím hodně), před 3 týdny byla starší v nemcnici a protože jsme se nestíhala někdy v tom bláznci (nakoupit uvařit a když malá spí tak za starší do nemocnice...)napít, přišlo mi odpoledne , že mám málomlíčka a tak i kvůli přibírání jsme zkusila večer UM(někdy si vzala někdy ne, vypije okolo 80-100ml), v tu dobu taky měla rýmu a "zánět spojivek" a v tu dobu se jí také objevil hlen ve stolici (jinak hezké jak má být = míchaná vajíčka🙂....teď jsem týden UM nedala a hlen je pořád, ale pořád jako trochu chroptí (jako zadní rýma).
Byla jsem šťastná, že druhé je takové pohodové i když se v noci nevyspím, protože první přes den spala 3x 20 minut a když nespala buď byla u prsa nebo se nosila jinak řvala a řvala a také proto, že už mám se starší víc práce (musí mít vyprano, musí něco jíst....chci s ní být, hrát si i s ní...)
Najednou od minulého týdne je jak vyměněná...pořád chce být u prsa, jak jí položím tak kňourá, kňápe, brečí a spí 3x -4x za den 30minut☹. V noci spí skoro 12 hodin(tak možná proto ten kratší spánek přes den), ale vstává stejně, možná častěji....Když jí nosím nebo mám na klíně tak to jde (ale na klíně jen chvíli)...nevím co s tím?? Jsem z toho strašně rozladěná a smutná, protože si ještě pamatuju jak to s tou starší bylo "hrozné"
může to být:
1.hlad - růstový spurt??
2. je to jen období - věk?? přejde to zase🙂???
3. může to být z UM?? Dávam Sunar complex...pokud ano, pomůže UM změnit?

Díky všem za odpovědi, rady a zkušenost.

pisisvori
autor
20. lis 2014

Jo a za 4. co zuby? už by to mohlo být tím?

lv
20. lis 2014

Spurt

pisisvori
autor
20. lis 2014

Jo a ještě mě napadlo...dnes jsme dostala už 3. MS po porodu (1. byla 11 týdnu po porodu u první dcery už 9týdnů po porodu přes plné a doost časté kojení)...nemůže to mít také na ní vliv, že má mlíčko třeba jinou chuť...přenáším na ní "špatnou" náladu....???(i když nemám pocit, že bych byla nějak podrážděná nebo tak před MS...spíš únava a nevyspání neustálé🙂)

pisisvori
autor
20. lis 2014

@lv taky mě to napadlo....

tarra27
20. lis 2014

@pisisvori podle me je to chvilkove, ma to ještě po nemoci, není uplne fit....to se zlepší, neboj....pokud tedy zase nezačnou zoubky.
Ale řeknu ti,ze jsi super mama, poslední dobou kolem slysim,jak ty děti dělají i v tomhle věku vše naschvál, jak si vynucují pozornost a hlavně aby si nezvykly......konečně někdo normalni, kdo hledá příčinu v nemoci, UM apod..... 😉 ..

pisisvori
autor
20. lis 2014

Tarra27 ja si asi nejvic myslim,ze je to od vseho trochu i to vynucovani pozornosti, ktere bohuzel k veku patri taky. uz jsem si objednala nejake nositko, nemam silu nechat ji moc plakat.ale starsi v nich byt nechtela. asi ma vliv i to,ze starsi je uz 5tyden nemocna a jeste tyden bude doma, takze nemuzeme ven,davam ji jen na balkon, starsi tady hraje porad televize. ja jsem fakt utahana,protoze starsi po navratu z nem dostal dalsi ATB, po kterych se driv osypala,ale na ty jedine byl stretokok v krku citlivy,takze jsem 3noci nespala vubec a hlidala ji, jestli se z alergie nedusi a tak podobne😉. Manzel v pul 8vstane v 8odejde a prijde nejdriv v pul 7...

mandala
20. lis 2014

@pisisvori Nechci ti brát naději, třeba bude zase líp, ale mimča se mění i jejich povaha, každou chvíli je to jinak. V tomhle věku už si taky dokážou vynutit pozornost a vymýšlet si, vím o tom svoje. Já jsem u holek taky pořád řešila proč a co s tím, nějaký důvod přeci musí být, proč nespí... Nemusí být důvod. Ted u třetího už beru vše, jak přijde a neřeším. Může to být jenom období, které se překlene a bude zase dobře. 🙂

lenicka07
20. lis 2014

@pisisvori Ahojky, může to být fakt všechno dohromady, moje děti jakmile jsou trochu nemocné , tak jsou hrozně protivné (hlavně dcera např. je den dva k nesnesení jakoby bez příčiny pak se z toho vyklube nějaká nemoc, syn to snáší trochu lépe). Změny ve spánku také můžou být příčina, než se to pak usadí. Včera jsem byla u doktora, dávala jsem proto syna spát o chvíli déle, probudil se za kratší dobu a byl k nevydržení, kňoural, vztekal se.... I ta MS může být důvod, dětem mlíčko v té době moc nechutnalo, taky se u prsa pořád kroutily. Špatnou náladu na ně přenesu také celkem snadno.... Za sebe bych řekla že povaha u obou se časem příliš nemění, výkyvy z různých důvodů jsou, ale pak se to časem vrací zas k normálu.
PS: hleny ve stolici mohou být asi od té rýmy, jak to polyká, né ?

pisisvori
autor
20. lis 2014

@mandala
@lenicka07 nojo no asi nezbývá než vydržet jako vždy🙂 já vím. Doufala jsem, že to takhle bude "pořád". Bylo mi jasné, že spaní se změní..že vydrží déle vzhůru a bude potřebovat méně(i když jsem taky doufala, že to aspoň tak do 6m vydrží). Bylo to tak fajn mít nějaký +- režim, vědět co bude, moc udělat nějakou práci i s ní a pak si s ní hrát a když spí věnovat se starší...No a nakonec samozřejmě mě napadá, jestli není něco špatně co bych měla změnit, abych měla zase zpátky to svoje spokojené miminko🙂. Všem jsem ji chválila, tak jsem to holt zakřikla🙂🙂🙂.

pisisvori
autor
20. lis 2014

@lenicka07 no ona teď jen tak chroptí, z nosu jí neteče jako před těma 3 týdnama....tak nevím, ale kdyby to byo z UM tak by to zase po týdenním vysazení přešlo, ne?

milmic
20. lis 2014

U nás se to v určitém věku taky zlomilo a miminko bylo najednou jako vyměnené. U druhého už jsem se to neřešila a brala to tak, jak to jde, protože bych se zbláznila. 😅
Neporadím, ale zkušenost mám podobnou. Noční 12 hodinový spánek mohu upřímně závidět, to vůbec neznám. Moje děti do roka oba vstávali na kojení každé dvě hodiny a i tak nespaly 12 hodin. A potom přes den spaly párkrát 30 minut, to si člověk akorát sedne s kafem a už se vstává. 😝

pisisvori
autor
20. lis 2014

@milmic ona taky od porodnice vstava kazde 2hodiny, nekdy i mene,nespi celou noc. starsi to tak mela az od 3m,ale celkove spala tak 10za den+noc,takze to taky znam

pisisvori
autor
20. lis 2014

@milmic a hlavně jsem u starší ani nevěděla kdy usne, každý den to byl jinak, kromě rána.....právě proto, že to znám jsem byla šťastná, že teď to vypadalo o dost lepší a doufala, že to tak zůstane🙂. to tě obdivuju,že jdeš do 3ho🙂. já už nikdy víc🙂...naštěstí mi to věk nedovolí, kdyby mě to zase napadlo🙂

milmic
20. lis 2014

@pisisvori Však já taky nevím, kde jsem sebrala odvahu na třetí. 😀 Ale jsem smířená s tím, že my neumíme dělat dobře spící děti, takže kjestli tu bude o jeden kousek navíc..... to už se v noci ztratí. 😀

Já jsem u syna taky byla zprvu nadšená. On mi narozdíl od dcerky prospal první dva měsíce úplně v kuse, třetí měsíc už koukal a pak to začalo. Nespal, kňoural, tím jak nespal, tak byl vlastně furt ospalej, ale spát mu nešlo. Snažila jsem se ho naučit, aby aspoň po obědě spal dýl jak 30 minut, takže jsem ho poctivě po 30 minutách uhoupávala v hacce, někdy s úspěchem, někdy bez úspěchu. Každopádně on se probudil a řval. 😅 Dcera se probudila a těch 30 minut jí stačilo ke spokoojenému životu. 😅

Si říkám, co mají ty moje děti furt proti spaní. Měly by spát, dokud můžou ne? Syn už přestal spát po obědě, nechápu....

lenicka07
20. lis 2014

@pisisvori Ten režim se může "usadit" později, třeba u kluka jsem na to marně čekala snad do třičtvrtě roku. Měl přehozený den a noc. Přes den spal 4 až 5 hodin v kuse, v noci se pořád budil. Po každé nemoci se jim ten spánek rozhodí, min 14 dní po nemoci je to ještě horší, časté buzení, špatné usínání...
Stejně zbytky rýmy může mít a stéká jí do do krku. To mám teď pořád já a nemůžu se toho zbavit. Z nosu to nejde pořádně vysmrkat ... Takže bych sázela spíš na tu rýmu než UM.
Já myslím že nejlepší rada je zkusit navodit si pohodu, mimi tu blbou náladu prostě vycítí. Když já měla nervy, děti je měly vždycky taky 🙂 Lehko se to říká, hůř se to provádí, ale má to určitě taky vliv.
Myslím že to není tím, že bys dělala něco špatně, je to prostě momentální blbé období, které přejde 😉 Třeba pro mě prvního půl roku byla pohoda, pak jak začly příkrmy, pak jak malej začal lézt atd. to bylo pro mě horší. Oba byli v té době navíc hrozní na jídlo.... Na všechno jsem stále sama... teď v roce a půl mladšího je už vidět velká změna k lepšímu. a už je to pohoda. Je třeba se smířit s tím, že při dvou dětech už se všechno nedá dělat tak dokonale jako při jednom... nelze se jim oběma naplno věnovat.

pisisvori
autor
20. lis 2014

@milmic 🙂🙂....no tak takhle jsem to měla s první dcerou....první 3 měsíce vstávala 2x za noc pak začala vstávat xxx a přes den přesně jak píšeš...byla nevyspalá, ale neusla a pořád plakala a plakala i v kočárku, autosedačce prostě pořád celé dny až tak do 7m....stejně tak usínání řev a řev první 3 měsíce a uspávání i 2 hodiny...hrozně moc přeju...ať to 3 je přeborník ve spaní🙂

pisisvori
autor
20. lis 2014

@lenicka07 hm🙂 s tou náladou máš pravdu i to sama vidím...když si řeknu no bóže tak to holt zase pár měsíců budu muset vydržet jí nosit....tak je hned líp než když z toho mám "deprese".
tebe i @milmic obdivuji i všechny maminy co mají děti tak blízko u sebe...naší starší je 5, takže už spoustu zvládne sama a je zlatá...o to víc mi vadí, když na ní mám ještě méně času než bych chtěla.

pisisvori
autor
20. lis 2014

@milmic jo a s tím spaním přes den jsme zapomněla napsat, že starší taky pak v 10m spala už jen 1x za den, ale aspoň hodinu v kuse...paráda to byla okolo 13-14m, kdy spala 2-3hodiny, ale v 17m už jsem jí přestala dávat přes den úplně, protože po hodině řevu v kočárku usnula okolo 15hod a pak šla večer spát nejdřív v 22🙂. Pak už usnula sama jen tak 1x za 10 - 14 dní = prostě najednou vytuhla na zemi v obýváku třeba🙂.

milmic
20. lis 2014

@pisisvori My jsme je chtěli blízko k sobě, máme všechny děti 2 roky, ale brala bych je i dřív. Oni si ted skvěle vyhrajou spolu, jsou správná dvojka. Ale zas je člověk takovej furt nevyspanej a je to takové nikdynekončící. Vyhlídky nulové, že áno. 😀
Ale co, v důchodě se naspím, až mi to bude líto.

pisisvori
autor
20. lis 2014

jo jinak všem moc a moc dík za odpovědi. Bála jsem se trochu, že mi hned maminy budou vyčítat to UM a navážet se proč jí ho dávám a tak. Jsem opravdu ráda za pochopení a snahu poradit🙂🙂.

lenicka07
20. lis 2014

@pisisvori Hele já se přiznám, že kdybych měla větší problémy s kojením, tak jdu do UM nebo přikrmování taky. Prostě když by dítě nebylo spokojené... Mě vždycky nejvíc pomohlo, když jsem si přečetla že někdo má podobný problém jako já. Že to vždycky není takový ten ideální obrázek spokojená matka spokojené dítě. Že za to člověk vždycky nemůže.

zelvasuper
20. lis 2014

Myslim si,ze by to mohli byt zoubky a nebo jen proste potrebuje byt u vas a ma takove obdobi.Mleko bych urcite nemenila,pokud po nem pribira a je spokojena tak proc.Zkousela jste ji dat dudlika?Spousta maminek to nepreferuje,ale ja ho dala oboum deckam a vzdy byl klid je fakt,ze kdyz rostou zuby je to trapeni takze pokud jsou to opravdu zoubky tak vydrzet.Co se tyce hlenu ve stolici to ma urcite z ty rymy.S tim se potykame dost casto,protoze rymu mame na dennnim poradku,ale doktorka mi na tohle rekla ze ty hleny proste mala vylouci strevama.Takze uz me to nechava klidnou.A co se tyce umeleho mleka proc by vas mel nekdo kritizovat Vy jste mama takze nejlepe vite co je pro vase dite nejlepsi.Jinak za nas Sunar complex ma 1* pijeme ho od 6 mesicu a nemuzem si stezovat maximalni spokojenost.