Žehlení a praní u starších dětí

bereninka
3. srp 2009

Holky, žehlíte malým všechno?
Říkám si, že bych nežehlila kraťásky a ponožky. Jak to máte vy?

A co s praním, od kdy se může používat normální, ne dětský prášek? My pro sebe máme Bonux, ale to nevím, zda je vhodné pro mimčo.
Malému je dnes 10. měs.

leonik
5. srp 2009

ahojky 🙂 tak já, i když mě to žehlení nebaví, tak žehlím všechno kromě ponožek 🙂 Dětem peru zvlášť, pokud je plná pračka, pokud mám jen pár kousků, tak přihodím k našemu prádlu 🙂

zuzikmeduzik
6. srp 2009

maminy ahojte, a ako periete precikané veci? ja ich necham uschnut a periem s ostatnymi maleho vecami, ked sa nazbiera na celu pracku na 60. neviem, ci to robim dobre. inak periem v lovele, ostavaju flaky, ale nevadi...radsej flaky ako alergia na silnejsi prasok, vsetko periem na 60. zehlim malemu vsetko okrem ponoziek. vraj zehlenim sa vlakno nielen dezinfikuje, ale aj zmäkne, takže je to príjemnejšie pre bábo.

mamutka
6. srp 2009

zuzik, ja latkujem, takze precikancov mame viac nez dost a kludne s tym periem ostatne maleho veci, aj nase svetle, ked sa zmestia. ved na 60tke sa to krasne vyperie. no a uz nezehlim, ako som pisala predtym, ale ak to chces mat makke bez roboty, pridaj miesto avivaze normalny ocot, neboj, vobec to necitit a fat to zmekne. no a vesam ako fanatik na detaily, takze po vysuseni je pradielko ako pozehlene a dnesne plienky sa nezehlia chvalabohu, to akokeby jednorazovku clovek chcel zehlit a ponicit vsetky tie gumicky a suchace na tom.

no a s tou dezinfenciou pri zehleni sa to tusim prehana, ved co na tom pradle moze byt po vyprani na 60tke? to volakedy ludia prali vo vode z pochybnych zdrojov a rucne vseliako, tak sa to muselo aj vyvarat aj zehlit, ale dnes....co ti ja viem, ved hned ako si to oblecie sa hodi na dlazku a utiera ju s tym nahanajuc hracky, sice dlazku cistim ale o nejakej sterilite nemoze byt ani reci!

zuzikmeduzik
6. srp 2009

ano mamutka, tiez ma napadlo, ci by som zehlila handru na podlahu 🙂 oblecenie nasich malickych je teraz taka ziva prachovka...ale nejako mi neda, neprezehlit, ved to zaberie 20 minut na jednu pracku

vercak.
6. srp 2009

Mamutka - to slyším poprvé, že se může na změkčení prádla přidat ocet? 😲 A opravdu to není cítit? A přidáváš ještě i aviváž nebo už ne??? Já totiž úplně nesnášim žehlení, ale vím, že prádlo je po vyžehlení měkčí. Jinak na věšení prádla jsem stejný fanatik jako ty. Přítel se vždycky diví, co u toho sušáku tak dlouho dělám a když náhodou pověsí prádlo on, tak já jdu a přerovnám to po něm 😀 😀 😀

zuzikmeduzik
6. srp 2009

vercak a mamutka, aj my davame ocot miesto avivaze....
vercak klobuk dole ze ty priatel vyvesi pradlo, mne vyvesil iba raz aj to sa susilo namiesto jedneho dna tri dni, ako to bolo hrozne navesane...

mamutka
6. srp 2009

vercak, normalne do nadobky miesto avivaze. fakt to vobec necitit, tiez som tomu nechcela verit, ale skusila som a super, vsetko bolo jemnejsie.

vercak.
6. srp 2009

zuzikmeduzik - přítel je v tomhle hodnej, když prostě něco potřebuje vyprat, tak si to sám vypere nebo pověsí, bez řečí mi umyje nádobí, v tomhle ho fakt musim pochválit, ale nechce se mu chodit s malým ven a mě by to tak pomohlo, protože babičky máme daleko. Ale tak aspoň že pomáhá v domácnosti 😵 😵

Jinak s tim octem to teda vyzkoušim 😉

sisi.v
6. srp 2009

tak to mám taky, nesnáším když manžel věší prádlo, je to hrozně neuspořádaný 😉, taky jdu většinou převěsit... je to asi úchylka 🙂

zuzikmeduzik
8. srp 2009

maminky a žehlíte plachty pre bábätko? resp. pyžamko?

kjajule
9. srp 2009

tak já jsme rala v lovele první 3 měsíce ted už peru normálně v arielu.a žehlím skoro všechno ...mm ráda vyžehlené prádlo 😅

sisi.v
9. srp 2009

jj, žehlím overálky i pyžámka, jsou hezčí 🙂