Žehlení a praní u starších dětí

bereninka
3. srp 2009

Holky, žehlíte malým všechno?
Říkám si, že bych nežehlila kraťásky a ponožky. Jak to máte vy?

A co s praním, od kdy se může používat normální, ne dětský prášek? My pro sebe máme Bonux, ale to nevím, zda je vhodné pro mimčo.
Malému je dnes 10. měs.

zuzu13
3. srp 2009

berenika, od narodenia som prala vsetky veci spolu v normalnom prasku...bonux...a zehlila som len to co bolo treba...veci z nekrciveho materialu len poskladam a odlozim...uspora casu 😉

kristi
3. srp 2009

ja taky od mala prala ve stejnym prasku jako my, zehlim jen to, co je nutne

makak21
3. srp 2009

Taky od malička peru ve stejném prášku a žehliia jsem jen občas. Malej byl blicí, tak jsem kolikrát stihla jen vyprat a zase to měl na sobě 😅 A teď žehlím jen to nutné 😉

jeudi
3. srp 2009

od roka peru v normalnim prasku a zehlim jen to zmackane..ponozky sem nezehlila nikdy

jakoubka
3. srp 2009

Já teda asik do roka v Lovele,voní mi 🙂 A pak Ariel ,nebo tekuté prášky 😉

Žehlím jen to nutné 😉 Když se to dobře pověsí,tak není nutné ani to nutné 😀

bereninka
autor
3. srp 2009

To jste mne potěšily, ubyde žehlení. Nebudu tedy asi žehlit tepláčky a kraťasy a ponožky. Jen pleny, brindoše a bodáčka. 😉 S práškem ještě nevím...

andyalukasek2008
3. srp 2009

Ahoj, do ročku jsem malému prala v Miminu, teď už mu peru normálně s námi v Persilu většinou. Do toho ročku jsem mu žehlila téměř vše, až na ponožky apod., ale teď v tom vedru v létě od toho upouštím 🙂, raději vytáhnout z pračky, pěkně poskládat do koše, pěkně pověsit, po usušení ihned poskládat a nemusíš ani žehlit většinu věcí. Navíc máme spotřebu triček a bodyček velkou 🙂, takže bych se užehlila 🙂...

andyalukasek2008
3. srp 2009

Bryndáky nežehli 🙂, stejně je hned prcci zkypou 🙂 a dáváš je zase prát, alespoň u nás to tak je 🙂.

kubaka
3. srp 2009

Já nežehlím vubec nic u nekolik let, kupuju jen nemačkavé a bavlnu nežehlím zásadne. Syn je jako prase trikrat denne. Ztrata casu. 😀

bihan
3. srp 2009

Pre malú som nikdy veci nežehlila, snáď len po prvom opraní kým som bola tehotná 😀

A normálny prášok používame asi do 6m, ale je hypoalergénny.

kinsen
3. srp 2009

Ahoj holky, já peru v lovele a zatím žehlím vše, ale také jsem už přemýšlela, že budu žehlit jen něco. Můj přítel ,měl zajímavou myšlenku ať je prý necháme běhat nahatý a memusíme prát ani žehlit 😀 😀 😀

wali
3. srp 2009

ja som do roka pouzivala detsky prasok a potom postupne presla na nas. ked som videla, ze je to v pohode, tak som uz prala vsetko v nom. a so zehlenim - to co je nutne vyzehlim, ostatne nie. do toho roka som ale zehlila tiez takmer vsetko (az na ponozky).

zukab
3. srp 2009

prvych par mesiacov som pouzivala prasok pre deti, teraz uz normalny. nedavam jej tam samozrejme avivaz.
co sa tyka zehlenia, nezehlim malej absolutne nic. ked sa to dobre povesi, nic nie je pokrcene a aj tak to ma okamzite spinave alebo pokrcene. na valanie sa po zemi nepotrebuje byt nazehlena 😎

hupcza
3. srp 2009

peru v persil sensitiv - nám i prckovi prakticky od jeho narození
a žehlím taky jen pokrčené věci - a vzhledem k tomu, že používám sušičku, znamená to, že nežehlím prakticky nic 😀

katkabod
3. srp 2009

Ja malej zehlim to, co je krcive a vsetko to, co nosi vonku a plienky pouzivane na grcky, su potom take maksie. Cize nezehlim teplaciky, bodicka, pyzamka- ako kedy vyjde cas 😉 Prasok pouzivam Persil sensitive- lebo je vhodny aj pre babo a zaroven dobre vyperie aj nase veci, takze dve muchy jednou ranou. Skusala som aj Lovellu, ale veci periem malej spolu s nasimi, lebo nebudem cakat, kym nazbieram celu pracku, resp. polovicu dcerkinych veciciek a nase veci to poriadne nevypralo a vlastne ani jej, hlavne odkedy prikrmujeme, taka mrkvicka, alebo spenat, ovocna vyziva, no Lovella nic moc.. 😒 Avivaz kupujem iba detsku aj na nase veci- Silan, Lovella, Coccolino atd. Vonia rovnako pekne ako re dospelych 🙂

hupcza
3. srp 2009

katka: taky mě lovela nenadchla ..mám ji pořád ve sklepě ...a nevím, co s ní prát, když nic nevypere 😅

aponchie
3. srp 2009

lovelu jsem horentne nakoupila u prvni a stoji za prd..mame persil sensitive a obcas se zapomenu a dam treba lanzu kdyz peru bile a prihodim tam plinky a v pohode..nejak to u toho druheho prevelice neresim,ale nenechala bych ji olezt to ne..vicemene i dvakrat machame v jednom cyklu a avivaz davam vyjimecne softlan ,ale spis na base veci..zehleni miluju zehlim jak das mam to jako relax a uchylku zaroven,ale zase uz neni toliko casu a energie zehlit ponozticky to fakt ne..takze svrchni a fajnove obleco jo a to co nejd evidet ne.. 😎

mamutka
3. srp 2009

nezelhlim mu nic od nejakeho 4.mesiaca, nosi na body tricka a pohodlne teplacky, nak naco, je to makke a pokrcene to vobec nie je. ja mam ako uchylku pedantne vesanie pradla, takze ked to davam dole, je to ako pozehlene 😀 neznasam ked to zvesa manzel, lebo to len tak capi dakde, neposklada hned a uz mi to krci 😠
a zehlenie ponoziek.....nestraste ma, uz nosi tie z protismys.hovadinkami a tie by som nerada naliepala na zehlicku.
no a na zehlenie aj tak nie je cas, lozi od rana do vecera akoby ho zato platili a vzdy najde co je zakazane.
periem mu stale v lovele, sa mi zdalo ze sa trosku vyhadzal ked som skusila ariel.
moja mama zehlila aj zaclony, navlecky, spodare, vsetko....ja som si pri nej prezehlila pol puberty, potom som ju odnaucila na chlapov zehlit, ved to dokrcia este to len do skrine dam. len sa kuknu na to a je to v ........... 😎

jeudi
3. srp 2009

apo zehleni a vasen ty si blaazen 🙂 zajdi k nam vyzehlit me to absolutne nebavi..u prvniho sem to taky zrala nazehlovala ale ted uz neni tolika casu a ani me to nebavi a vzdy nez se do toho dokopu tak to je doba

berenika39
3. srp 2009

nežehlím nic, kupuju věci, co se žehlit nemusí, včetně třeba ložního prádla. malému jsem žehlila prvních šest osm týdnů a tím to skončilo. peru v běžném gelu, jako nám. starší syn se zamiloval do košil, myslel si, žemu je budu žehlit, tak jsem mu jako dárek k 18tinám dala žehličku a jde mu to krásně 😀 😀 😀 😀

misicka85
3. srp 2009

Tak já malé od narození peru v gelu Persil sensitive. Žehlím teda všechno jak naše prádlo tak od Adélky. Asi krom ponožek teda, ty nežehlím 😀

schwarzovka
3. srp 2009

nežehlím nic a jsem ráda, že nás je tolik 🙂 ...malýmu peru a prášku pro ekzematiky...kdyby nebyl cíťa, tak peru v persil sensitive 😉

germik
3. srp 2009

ja som na tom úplne ako mamutka, ale nežehlím už od nejakého 2 mesiaca..nejako som nestíhala a zistila som,že to vobec nie je potreba, takže vobec nežehlím už ani plienky a malá je v pohode..Zatial používam Lovelu,ale kedže zanedlho začneme s príkrmami, asi si budem musiet nájst iný prášok /počula som,že Lovela pekne vyperie len to,čo je čisté a bez flakov 😀/

len.petra
3. srp 2009

ahojte.. ked boli krpate malinke, tak som zehlila oblecenie co sa dotykalo tela a potom plienky, ale od pol roka to uz nerobim, je to zbytocne.. vesiam vsetko tak, aby to bolo po uschnuti rovne 😉
prasok som pri detoch ani nemenila, pouzivam stale persil sensitive alebo obycajny color..

aponchie
3. srp 2009

jeudi vis jak nektere chodi na nehtiky a ke kadernici a ja zehlim 😀 vyjde me to levneji asi 😀 😀 😀

jeudi
3. srp 2009

no to jo to ti zavidim ze te to tak bere taky bych to brala to mit jako relax 😉

andy80
3. srp 2009

taky od narození peru dětem věci s námi. Používám Ariel nebo tekutý prášek z DMka s aloe vera. A žehlím kromě ponožek, spodního prádla a ručníků všechno. Vždycky si k tomu stoupnu večer u televize a za hodinu je vyžehlíno. Žehlím vždycky tak 2-3 pračky najednou. Víc ne, to už je potom moc.

belanka
3. srp 2009

ja periem asi od 3mesiacov s našimi vecami v arieli a používam aj aviváž.mladšej zatiaľ žehlím všetko.ale čoskoro s tým skončím.ja totiž žehlenie nemusím.hlavne v tomto počasí 😠

andyalukasek2008
3. srp 2009

aponchie: téééda, nechceš na žehlení manžovy košile? 😉 😵 To Ti závidím, takovou zálibu, já žehlení ee 🙄 ...

svenka
3. srp 2009

ja malemu asi od pol roka periem vsetko spolu s nasimi vecami v normalnom prasku a nezehlim tiez uz skoro nic, kedze je to pre mna strata casu, a ked vecicky hned pekne poskladam, tak to ani je potrebne... ale niektore "krcive" veci ako su kosielky atd. samozrejme zehlim... 😉