Žehlení a praní u starších dětí

bereninka
3. srp 2009

Holky, žehlíte malým všechno?
Říkám si, že bych nežehlila kraťásky a ponožky. Jak to máte vy?

A co s praním, od kdy se může používat normální, ne dětský prášek? My pro sebe máme Bonux, ale to nevím, zda je vhodné pro mimčo.
Malému je dnes 10. měs.

titkovamiriam
3. srp 2009

ja som vsetko zehlila do 3m.
potom som uz zehlila len to co sa muselo pradlo som prala ako vislo-ked bola pracka detskych veci bola detska a ked nie tak pomiesana -roky periem v ariely obcas ho vymenim alebo odskusam nieco nove no vzdy sa k nemu vratim avivaz prevazne lenor

jeudi
3. srp 2009

holky diky tehle diskuzi jsem dnes vsechno pradlo jen poskladala a zustali mi asi jen 4 kousky na vyzehleni..a mam po kopici...diiiiky ze je vas tolik nezehlicek aspon nemam vycitky 😀

zoeno.1
3. srp 2009

ja som malej zehlila asi do cca 3m....potom uz len pekne skladam.a vecicky som prala samostatne asi do cca 8.mes. v Lovele (ale parkrat sa stalo,ze som nejake vecicky hodila aj do naseho prania),teraz uz v normalnom prasku,co pouzivame my (momentalne Ariel) a ked mam dost pradla detskeho na jedno pranie,tak periem samostatne a ak mam detskeho pradla menej,tak spolu s nasimi vecami periem. 😉
este ma napadlo,ze este stale nepouzivam avivaz na vecicky,ale uz by som aj mohla nie?aku pouzivate?

aponchie
3. srp 2009

andyluk ja zehlila za penize u jedne pani 😀 😀 😀 jako kosile nejsou moje moc oblibene,ale zvladnu je rychle..pan mel vsecko super matros nekrcici z M&S to s zehlilo jedna basen.. 😀

teessa
3. srp 2009

jeudi sem na tom stejně 😀 sem rádá že nejsu sama kdo má k žehlení odpor a že je vás tolik 😀 žehlim opravdu jen to nejnutnější a malé peru zvlášť

maatkka
3. srp 2009

Ja som do pol roka prala malej len v Lovele a zehlila uuuplne vsetko (aj ponozky) a este aj z obidvoch stran 🙂 Najskot tu vnutornu stranu co sa dotyka tela potom som to normalne otocila a prezehlila. Potom som chvilu prala v nasom prasku ale nie s nasimi vecami a zehlila len z vonkajsej strany. A teraz (ked vidim ze je to v pohode) periem vsetko dokopy a nezehlim vobec 😀

teessa
3. srp 2009

hele tak to by mě teda fakt nenapadlo žehlit fusky aji zevnitř 😀 😀 😀 😀

vercak.
3. srp 2009

Já jsem prala malýmu v Lovele, tchýně mi koupila 9 kg balení, ale teď už peru normálně v našem prášku, záleží na tom, jaký zrovna máme (buď Persil nebo Ariel nebo Lanzu). Žehlila jsem, jen když byl fakt maličký miminko a teď už na to prdim, jen si to pěkně vyvěsim a poskládám. Máme docela velkou spotřebu oblečení, jen to holt kluk no 😀 A jinak je pravda, že ta Lovela teda nic moc, nevyprala mi fleky po zeleninkách. Ale docela hezky voněla.

asitka
3. srp 2009

u oboch detí...som ich veci prala spolu s našimi....nikdy som to nedelila...ale žehlím okrem spodného prádla a ponožiek všetko.. 😉

veronika.m
3. srp 2009

My také nežehlíme a pereme společně s našimi věcmi.. 🙂 A žehlení ponožek z vnitřní strany??? Tak to sem fakt ještě neslyšela..

jakoubka
3. srp 2009

juj,ponožky z obou stran 😕 ?

atrami
4. srp 2009

Perem s našim prádlom.
Žehlím všetko z vnútornej strany.
Ale to si nevšímajte. Ja mám so žehlenia mániu 😀

malovani
4. srp 2009

Já peru malé zvlášť pořád, občas k jejím věcem přihodím třeba moje tričko, ale žehlím jen to, co je nutné...

aja123
4. srp 2009

Tak já peru malé zvlášť, ale asi jenom proto, že toho je stejně vždy celá jedna plná pračka 😉 Jo a čas, který bych věnovala žehlehní všeho, raději využiju na příjemnější věci 😵

cestovatelkaandrea
4. srp 2009

Pradlo maleho periem s nasim. A zehlim malemu vsetko okrem ponoziek. Asi som vadna ale pre mna je to relax na vecer pri filme

kacka.va
4. srp 2009

já jsem prala zvlášť tak půl roku, teď to házím k našemu prádlu, Jinak většinou věším mokřejší, takže ty malé věci ani pak nežehlím, jen naše velké.

akzeret1
4. srp 2009

Ahoj máme AE tak malý peru zvlášť buď v Batoleti nebo v Lovele a žehlim jí všechno kromě kalhotek a ponožek 😉

evabelk
4. srp 2009

Já osobně teda používám prášek na dětské prádlo, jsou nám 4 měsíce...používám to jako prevenci ekzémů. Ani aviváže nepoužívám, jen na nějaké mikinky, co nejdou přímo na tělíčko. Někdy s tím mají problémy dospělí, ne tak malinká miminka a jeich kůžička. Ségra má roční holčičku a přešla už dřív na normální prášek + dává máchání na víc. A pere to už společně s ostatními věcmi, já zatím pořád odděleně. A jsem ráda...teď se nám objevil ekzém, i když malou kojím a kdybych to prala společně, nebo v prášku ne určeném pro děti, tak bych si to vyčítala. Bavily sme se o tom s mamkou a ta říká, že by se mělo prát zvlášť a v dětském prášku po dobu batolecího věku...s žehlením to nepřeháním 🙂 jen pleny žehlím, utíráme s nimi sliny a když si malá ublinkne a jsou drsné, když nejsou přežehlené.

jaroe
4. srp 2009

mne zehlenie vydrzalo asi mesiac 😀 Totalna strata casu a vraj sa aj uvolnuje pri tom praci prasok. Zehlim len to najnutnejsie - to, co by bolo bez ozehlenia fakt pokrcene.

aponchie
4. srp 2009

cestovatelka mame stejnou uchylku 😀

peggi
4. srp 2009

Ahojte. Ja som prala v v Persile sensitive,s tým som bola spokojná,potom som kúpila Lovelu,ale moc mi nevoňala. Teraz mám opäť Persil sensitive a Ariel. Aviváž nedávam. Snažím sa prať malého veci oddelene,ale prala som už párkrát aj spolu s našimi. Ja žehlím okrem ponožiek skoro všetko,hlavne to oblečenie,ktoré ide na holé telo. 😉 A to žehlenie nenávidím.

matra
4. srp 2009

Ahojik,ja ze zacatku zehlila temez vsechno a tedka asi od 4 mesicu pomalu a jiste taky nic,nejak neni cas a nechce se 🙂 stací poradne povesit a pak hned poskladat,hlavne k tomu nepustit pritele, pac by to ani vyzehlit neslo 😠 ,má zajímavý styl věšení a sbírání 😅 A zatím peru zvlášt,kdyz je místo v pracce tak tam prihodím něco mojeho světlého nebo ručníky a peru v lovele. Mám jeste půl velkého pytle tak až dojde tak to asi budu taky míchat s našim oblecením a zatím mi nijak nepřislo, že by prala nějak hůře. Ty fleky od mrkve by asi nevypralo nic,nebo mate neco cim to jde dolů???

cestovatelkaandrea
5. srp 2009

aponchie tak to som rada, ze nie som v tom sama. nikoho takeho ako ja nepoznam, vsetci len pretacaju oci ked im poviem ze rada zehlim 😀 😀 😀

muminek
5. srp 2009

Ahoj já teda taky nerada žehlím, ale žehlím vše i pro nás tak i pro malího je to takové navoněné a pěkné sice než se k tomu dokopu tak to trvá, ale pak stoupnu a je to 🙂

kalo
5. srp 2009

Tak to teda koukám...Já si nedovedu představit, že bych ze šňůry složila do skříně něco, co není vyžehlené!!! 😲 😲 Nejsem žádný puntičkář nebo úklidový perfekcionista, ale ani já osobně bych na sebe nevzala něco, co není vyžehlené. Žehlím všem, všechno a té práce nelituji. I když se to po vyprání pověsí a složí sebelíp, že to není vyžehlené, je vidět 😵 😉

hupcza
5. srp 2009

kalo: to bude tou sušičkou - dokud jsem jí neměla žehlila jsme vše krom kalhotek
ale ze sušičky třeba u košil stačí jen porovnat límeček, jak jsou krásně nadýchané
ručníky tak úžasné měkoučké jsem nikdy neměla se žádnou aviváží jako teď bez ní a se sušičkou
tož tak 😉

meri
5. srp 2009

no, nevím, taky se snažím věci hezky pověsit, ale stejně vyžehlené je vyžehlené,a i když žehlím nerada, dělam to 😒

mircka
5. srp 2009

Cca do 3/4 roku jsem malému prala zvlášť. V Lovele. Nic moc. Fleky po příkrmech nevyprala. Teď už peru společně a to v Tixu. Co se týče žehlení, tak je to moje noční můra. 😖 Vyloženě je nesnáším. Ale žehlí vše, co je třeba žehlit. Např. věci, které jsou z nemačkavého matrošu, svetry, spodní prádlo, ponožky nežehlím vůbec. Rovnou přiznávám, že ty ponožky a kalhotky, slipy by mě ani žehlit nenapadlo.

poletucha
5. srp 2009

ja teda peru vsechno v Lovele, protoze mi voni...ale pak to frknu do susicky a nic nezehlim 😅

sisi.v
5. srp 2009

já peru malé zvlášť, protože je toho stejně vždy pračka...je stále jak čuně, což nesnáším, tak pořád převlékáme 🙂. a žehlím (ne ponožky ani spodní prádlo 😉, ale vadí mi i nevyžehlené pyžamo, prostě bych si ho na sebe nevzala. i když občas dám do sušičky, když je venku hnusně, tak mi to přijde stejně zmačkaný oproti vyžehlenému.