Zhoršení ekzému po kalciové masti. Máte zkušenost?

29. lis 2019

Maminky dobrý den . Včera jsme byli u dr skrz vyrážky co se udělala dceři , jen mi odfrkla ze to je exem s ať mazu kalciovkou. Jenže je to horší než před mazáním , nemáte s tím někdo zkušenosti ? Dnes sem volala na kožní s termín až za měsíc ☹ prikrmy dáváme stále stejné, potnicky to taky nejsou musíme šátek , mléko taky nezatíka za krk ..

lenka_tom
29. lis 2019

Je tu poradna přírodní léčby alergií, exémů a dermatitid. Nejlepší bude vznést dotaz tam 🙂

hanka_12345
29. lis 2019

Na ekzem sem toho dostala hned nekolik a neco je i na predpis ale pomolo
Ichtyol krem pasta volne k prodeji
Pomaha potupkavat cernym.cajem-silnym
Dale locoid lipocream ale to je na predpis
Framykoin/fucidin taky na lredpis
Glycerinovamast z lekarny

Je toho fura ale fakt to pomolo

hanka_12345
29. lis 2019

A tusim jeste fenistil kapky ale to se radsi zeptej

autor
29. lis 2019

@lenka_tom jee aha děkuji !
@hanka_12345 Lipocream mám doma ..
@hanka_12345 a fenistil kapky msm taky doma , děkuji zavolám dr

neomenia
29. lis 2019

To je mokvajici ekzém. Nejprve vysušit to mokvani, několikrát denně potirat silnym černým cajem. Az prestane mokvat, pak cokoli se zinkem nevo s ichtamolem ( např. Vitella ichtamo, cutozink od dr. konrad, ichtiol, zinkova mast., nebo AD lotio acut od dr. Konrada ..). Az to bude jen suche, mírně zarudlé, oak pořád a porad promazavat a promazavat - linola, A derma, Exomegou,.... Pripravku je mnoho. Plus k tomu bych pridala Hylak forte probiotika. Je kojena, nebo na Um? Muze to byt projev i Abkm. Daksi vec je, v cem peres, chce to nejaky netoxicjy prasek a bez avivaze. Dale je potřeba pouzivat mydlo pro atopiky, např. Cutosan, hlavně nesmi penit ( penu dela tzv. acetyl laureth sulfat a ten hooooodne vadi vsem atopikum. Tuto latku ale obsahuje skoro vsechna drogeriova kosmetika, tak pozor na to.)

autor
29. lis 2019

@neomenia je na um, beru bez avivaze v eko gelu , na koupani používám od topicreamu gel , někdo mi říkal ať zkusím konopnou koupel z DMka ?

margriet
29. lis 2019

Jak již bylo řečeno, nejdřív je potřeba ekzém vysušit (dobrý je Tanno-Hermal lotio) a pak promazávat (hodně mastná a na ekzémy dobrá je mast Infadolan). Co se jídla týče, tak pozor na citrusy (nejhorší jsou pomeranče a mandarinky). Z přírodních přípravků je dobrý konopný a avokádový olej. Dobré jsou i koupele z vývaru z ovesných vloček. Při praní je lepší přidat extra máchaní a místo aviváže je možné přidat ocet na změkčení vody (pokud máte doma vodu tvrdou). Ale je to běh na dlouhou trať a někdy se může ekzém i přes léčbu přechodně zhoršit. Držím pěsti 😉

autor
29. lis 2019

@margriet a to se udělá ten exzem jen tak ? ☹

autor
29. lis 2019

Mužů dceři dávat šáteček pod krk ať nemá kůži na kůži ?

neomenia
29. lis 2019

Ekzém je cela veda. Neudela se jen tak. Aby se dalo vysvětlit, co všechno za tim muze byt, to bych sem opsala celou učebnici dermatologie😁 zkus mrknout na web, clanku o ekzemu je milion.

hanka_12345
29. lis 2019

Zas pokud to jde-vetrat, tak bych to nrzakryvala a ten caj je super a ten tanno tekuty pudr je taky vybornej, pravda! Plus bych zkusila jeste alergologii...muze tam lrosre neco byt

hanka_12345
29. lis 2019

Ten mokvajici byla i nase diagnoza, pak plenkova dermatitida ale to byla zas jina akce. Jestli chces muzu mrknout do papiru od kozni dr, jak se co podavalo atd

hanka_12345
29. lis 2019

Muzes i "seba med" a nebo a-derma ...to mi bylo doporuceno

autor
29. lis 2019

@hanka_12345 ona to má tak nešťastné pod bradou ze nevím co je větší zlo , jestli kůže na kůži s bradou nebo těm šáteček

amazonkajanik
29. lis 2019

Ekzem je dědičné onemocnění. Teď zrovna propukl u 23leté neteře a hledá příčinu, zřejmě potravina. Sestra ma kontaktní s kovy, mamce a mě to dělá mastek v rukavicích, pak škrob a mě ještě saponaty. Hodně pomohla zinkova mast a malému preventivně pod bradou a krkem mazu sudocrem.občas mu tam pupínek naskočí, ale nedám jim šanci se šířit

margriet
29. lis 2019

Propuknutí ekzému může mít nejrůznější příčiny - od špatné snášenlivosti některých potravin, kosmetiky, kovů, až po stres (to tedy hlavně u dospělých). Někdy se příčina ani nezjistí. Uvidíš, co se dozvíš na kožním. Možná doporučí dovyšetření na alergologii a imunologii. Nevím, kolik dceři je, ale do jednoho roku se někdy ekzém sám vytratí.

autor
29. lis 2019

@hanka_12345 kdybyste měla chvíli tak bych byla rada !

@amazonkajanik Nikdo v rodině nemáme , jediné ze by se necedelo o někom .

@margriet ze to je ekzem řekla pediatricka, uvidím co mi řeknou na kožním , zkusím to někde jinde a dříve

cuuza
29. lis 2019

Určitě vysušovat, tj. omyvat černým čajem a mazat zinkovou masti klidně i sudokremem. A nechat na vzduchu, ať to nedrazdi žádné oblecení. Pokud to nemá jinde na těle, tak bych s dr neřešila.

amazonkajanik
29. lis 2019

Nemusíte o něm vědět. Táta léta žil v přesvědčení, že to,co se mu dělá nad ušima je jen reakce na spoceni se. Já prvně, že to jsou omrzliny. To na fotce je z práce, kde jsem myla nádobí, když měla paní dovcu a šéfová mě hnala na kožní, jelikož se s ekzemem také léčí

hanka_12345
29. lis 2019

alergologie:
fenistil kapky (je to tam dle vahy),framykoin 2x denne po dobu max 1 tydne na mokvajici loziska a ridit se dale co bylo od kozni dr

na konznim:
omvani cernym cajem,
na drobne projevy ichtyol krem pasta na noc (volne v prodeji)-maze se slaboucka vrstva,
pokud by bylo hodne zle, pod tu ichtyol maznout i locoid lipo, kdyz je lip tak pouze ten locoid (1x denne)po dobu 5 dnu a potom tim locoidem mazat uz jen obden- po tech 5 dnech+k promazavani glycerinova mast-michaji v lekarne, asi 120kc

koupat 2x tydne a spise zvykat na kratkou sprchu, nepouzivat tekuta mydla a peny do koupele. pouzivat tuhe mydlo
na myti mi bylo doporuceno: zn. Sebamed, Lipikar, Oilatum, A- derma
dale doporucili prat bez avivaze, 2x machaci program,eventuelne 3PL octa do posledni machaci lazne
pry vadi i kontakt s druky na obleceni ,vyvarovat se poceni

takze tohle jsou tak ty nejdilezitejsi informace a fakt se to ztratilo