• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zkoušely jste batoletštinu? "Nejšťastnější mim. v okolí"

27. ledna 2012 
Maminky kdo četl knihu "nejšťastnější batole v okolí" zkoušely jste Batoleštinu? :slight_smile: :wink: Nápad se mi líbí,ale zatím jsem to nepraktikovala...trošku se stydím,bojím se,že bych si připadala jako blázen :slight_smile: nebo si to omně okolí myslelo :sweat_smile:
26. led 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haklicek mám ji četla jsem ji tak zběžně a nevím no.....nestydím se, ale přijde mi to trochu zvláštní a nepochopitelné. Mám ráda tyhle knížky, ale zrovna tahle mi nějak neučarovala, možná si ji zkusím znova přečíst.
26. led 2012 ve 23:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@weri1
@haklicek Souhlasím s Weri, nějak mě to zrovna moc neučarovalo. Takže asi batoletštinu zkoušet nebude. Jiné věci mi přišly docel a rozumné (krátká izolace apod.), ale ta batoletština je na mě moc :sunglasses:
26. led 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@haklicek Ahojky,nečetla jsem...o čem to je?
26. led 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Napsal to praktický lékař (anglický nebo americký) a zabývá se tím, ja jednat s batolaty tak, aby to soužití fungovalo :wink: Přirovnává vývoj dítěte a jeho myšlení k vývoji člověka (neandrtálec atd.). Má tam spoustu příhod z reality, ukázky různých situací apod.
Používá ta pojem batoletština - způsob mluvy, kterou použít v situacích, kdy hrozí výbuch vzteku.
Některé zásadykomunikace jsou podobné jako v Respektovat a být respektován, celkově je tam dost podnětných věcí, ale mě osobně ta kniha zase až tolik nezaujala.
26. led 2012 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sova33 děkuji za vysvětlení...:slight_smile:
26. led 2012 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Není zač.
26. led 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sova33 mám knížku jak mluvit aby nás děti poslouchaly.... a nějak mi připadá, že je to až na větší děti. :frowning2:
26. led 2012 ve 23:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 tu jsem si půjčila,ale ještě neměla čas....kamarádka říkala,že se jí líbila ještě o malinko víc než Respektovat a být respektován...tak jsem zvědavá...
27. led 2012 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 No, ono je to myslím na té knize i napsáno, že je to pro rodiče dětí od dvou let. Ale je dobré si ten způsob komunikace trénovat, takže začít se dá i dřív.
27. led 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Jjá jsem z toho měla dojem, že ta Jak mluvit ..... je skoro to samé jako Respektovat ...., ale podané mnohem jednoduššeji. Ale přiznávám, že jsem ji nečetla, jen prolítla.
27. led 2012 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sova33 jj já vím, ale každej říká, že je to na ten způsob, respektovat a být repsektován, tak jsem si myslela,že jde začít hned.....no ale já už začínám od roka a trénuji tak nějak co se tady dočtu a tak
@rozarka65 prej je jednodušší na čtení, proto jsem si ji koupila :slight_smile:
27. led 2012 v 00:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sova33 ano, proto říkala,že se jí líbila víc....
27. led 2012 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65
@weri1 Já jsem už měla Respektovat ... přečtené, tak už mě tohle moc nebavilo. Času zrovna moc nebylo, tak jsem ji po prohlédnutí vrátila do knihovny.
27. led 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 :slight_smile: taky si chci jednu z nich koupit....Respektovat.... jsem četla a znovu zamluvila, je pořád půjčená....A taky si myslím,že trénovat komunikaci můžeš i dřív.. :slight_smile:
27. led 2012 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, mám tu knížku doma
občas tak s M. mluvím, občas to funguje, občas ne... za pokus to ale podle mě stojí
zkus začít, když jsi doma sama, to se tak stydět nebudeš :slight_smile:
27. led 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek