Zkoušely jste batoletštinu? "Nejšťastnější mim. v okolí"

haklicek
26. led 2012

Maminky kdo četl knihu "nejšťastnější batole v okolí" zkoušely jste Batoleštinu? 🙂 😉 Nápad se mi líbí,ale zatím jsem to nepraktikovala...trošku se stydím,bojím se,že bych si připadala jako blázen 🙂 nebo si to omně okolí myslelo 😅

weri1
26. led 2012

@haklicek mám ji četla jsem ji tak zběžně a nevím no.....nestydím se, ale přijde mi to trochu zvláštní a nepochopitelné. Mám ráda tyhle knížky, ale zrovna tahle mi nějak neučarovala, možná si ji zkusím znova přečíst.

sova33
26. led 2012

@weri1
@haklicek Souhlasím s Weri, nějak mě to zrovna moc neučarovalo. Takže asi batoletštinu zkoušet nebude. Jiné věci mi přišly docel a rozumné (krátká izolace apod.), ale ta batoletština je na mě moc 😎

rozarka65
26. led 2012

@haklicek Ahojky,nečetla jsem...o čem to je?

sova33
26. led 2012

@rozarka65 Napsal to praktický lékař (anglický nebo americký) a zabývá se tím, ja jednat s batolaty tak, aby to soužití fungovalo 😉 Přirovnává vývoj dítěte a jeho myšlení k vývoji člověka (neandrtálec atd.). Má tam spoustu příhod z reality, ukázky různých situací apod.
Používá ta pojem batoletština - způsob mluvy, kterou použít v situacích, kdy hrozí výbuch vzteku.
Některé zásadykomunikace jsou podobné jako v Respektovat a být respektován, celkově je tam dost podnětných věcí, ale mě osobně ta kniha zase až tolik nezaujala.

rozarka65
26. led 2012

@sova33 děkuji za vysvětlení...🙂

sova33
26. led 2012

@rozarka65 Není zač.

weri1
26. led 2012

@sova33 mám knížku jak mluvit aby nás děti poslouchaly.... a nějak mi připadá, že je to až na větší děti. ☹

rozarka65
26. led 2012

@weri1 tu jsem si půjčila,ale ještě neměla čas....kamarádka říkala,že se jí líbila ještě o malinko víc než Respektovat a být respektován...tak jsem zvědavá...

sova33
26. led 2012

@weri1 No, ono je to myslím na té knize i napsáno, že je to pro rodiče dětí od dvou let. Ale je dobré si ten způsob komunikace trénovat, takže začít se dá i dřív.

sova33
26. led 2012

@rozarka65 Jjá jsem z toho měla dojem, že ta Jak mluvit ..... je skoro to samé jako Respektovat ...., ale podané mnohem jednoduššeji. Ale přiznávám, že jsem ji nečetla, jen prolítla.

weri1
26. led 2012

@sova33 jj já vím, ale každej říká, že je to na ten způsob, respektovat a být repsektován, tak jsem si myslela,že jde začít hned.....no ale já už začínám od roka a trénuji tak nějak co se tady dočtu a tak
@rozarka65 prej je jednodušší na čtení, proto jsem si ji koupila 🙂

rozarka65
26. led 2012

@sova33 ano, proto říkala,že se jí líbila víc....

sova33
26. led 2012

@rozarka65
@weri1 Já jsem už měla Respektovat ... přečtené, tak už mě tohle moc nebavilo. Času zrovna moc nebylo, tak jsem ji po prohlédnutí vrátila do knihovny.

rozarka65
26. led 2012

@weri1 🙂 taky si chci jednu z nich koupit....Respektovat.... jsem četla a znovu zamluvila, je pořád půjčená....A taky si myslím,že trénovat komunikaci můžeš i dřív.. 🙂

anicka164
27. led 2012

jo, mám tu knížku doma
občas tak s M. mluvím, občas to funguje, občas ne... za pokus to ale podle mě stojí
zkus začít, když jsi doma sama, to se tak stydět nebudeš 🙂