Zlaté řetízky dětem, dáváte? Od kolika měsíců / let?

ivarei
19. led 2012

Dáváte dětem zlaté řetízky? Od kolika měsíců/let? Zvykly si děti dobře? Často vidím řetízky i na miminkách, proto mě zajímá váš názor 😉 .

ffiinnkkaa
19. led 2012

Nelíbí se mi to - takže nedávám a nebudu. Až bude v pubertě ať si je dá sám, když bude chtít 🙂

sidynka
19. led 2012

my sme řetízek dostali darem,ale nebudu ho malému vůbec dávat. teď se bojím, že by se mohl o něco zavadit a když bude chodit do školky, tak ho taky na krku mít nebude- hrátky, rvačky atd. chystám se mu ho dát v 18. Sice bude krátkej,ale může si z něj cokoliv nechat udělat, prodat, schovat

llluckaaa
19. led 2012

Ne, ani řetízky ani náušnice nebo jiné šperky moje děti (zatím) nenosí. Nevidím důvod, proč by měly. Času dost, až jednou budou chtít, tak si o ně můžou říct a dostanou je třeba k narozeninám.

moudivlacek
19. led 2012

ja je taky vidim,hlavne teda na holcickach a prave ze uz od mimenek, uprimen bych drive nez 2-3letemu ditku nedala, nerikam detske hodinky,prstynek,ale ten rezitek me hlavne na spani prijde vazne desivej 😅

kacik11
19. led 2012

Taky řetízky často vidím, ale dala bych řetízek možná až půjde do školy, možná ještě později. Teď bych se bála, že si buď řetízkem ublíží nebo ho roztrhne. Ale proti prstýnků a náušnicím nic nemám 🙂

evena
19. led 2012

ahoj, malá dostala k narození řetízek se znamením (je to tradice v rodině), zatím nosí jen různé dětské korálky, sama je chce, asi proto, že řetízky vidí u mě ... ten zlatý co dostala je vyloženě dětský krátký, takže nemá cenu ho schovávat, dám jí ho, až si budu jistá, že ho neroztrhne a jen asi zatím na nějaké příležitosti, jestli ho bude chtít nosit pořád, budu to respektovat, je přece její 😉 na miminkách jsem řetízky neviděla, to nějak nechápu význam jim je dávat 😕

dolda
19. led 2012

Moje dcera jej nosí od 10 měsíců a nikdy nebyl žádný problém 🙂

brusinka.pusinka
19. led 2012

moje panenka dostala ke 2 narozeninám a nosí a nic netrhá je jako maminka říká 😉 😀 Je to každého názor a věc . Mě se to líbí ale né zlato máme stříbro 😉Náušnice od 6 měsíců, prstýnek a řetízek a náramek od 2 let 😵

iluss
19. led 2012

Moje dcerka dostala od svojí babičky zlatý řetízek k prvním narozeninám, no ale ještě jsem jí ho nedala, protože se mi na to zdá dost malá, by za to stejně furt tahala a mohla by sit o zařezávat do krčku. Nebo by jí za to nějaké dítko v zápalu boje mohlo chytit a strhnout jí dolů a to by jí pěkně bolelo, takže na řetízky má opravdu času dost.
Jinak naušničky nejsou problém a podobné cetky jako náramky a nebo dětské hodinky na ruku jsou taky v poho. Ale dávat něco takhle malým dětem na krk - to se mi nelíbí.

sylvka
19. led 2012

mě se toc nelíbí 😒 podle mě je to hodně nebezpečné a mě to přijde i dost kýčovité,když vidím půlroční mimino s řetízkem 😒

basimka
19. led 2012

retiazku urcite malim detom davat nebudem,ale ked sa mi narodi dcerka tak jej dam hned prepichnut uska na nausnicky...

kooblich
19. led 2012

malej má řetízek od tří měsíců a nikdy sem s ním neměla problém že by ho tahal. Vůbec na něj nereaguje.

babulinkab
19. led 2012

já bych to dítěti nedala ani za nic
bála bych se uškrcení, kolikrát i mně se stane, že se za řetízek někde chytnu

medvidek
19. led 2012

Když se mi narodila dcera dostali jsme od mých rodičů zlaté náušničky, když se mi narodil syn, dostali jsme zlatý řetízek s přívěskem. Má ho schovaný a dostane ho nejspíš až půjde poprvé do školy. Je to zbytečné aby ho nosil dříve a ani se mi to nelíbí. Navíc u nás se řetízky a náramky nejvíce nechávají opravovat.

lucy222
19. led 2012

Dcerka dostala hned po narozeni nekolik zlatych sperku - dvoje nausnicky a take retizek s priveskem... Nausnicky co nosi jsme ji nechali upravit tak,aby nehrozilo,ze se nekde chyti a co se retizku tyka-ten jeste nenosi. Ma koupeny ten dospelacky a dame ji ho urcite az z ni bude skolacka. Je na pamatku, ne na to,abychom se jim uz ted chlubili 🙂 druhe nausnicky asi vubec neunosi, ale to nevadi-stejne je schovame.

ja.na81
19. led 2012

Ja teda zatim vubec nemam v planu porizovat synovi zlaty retizek, na to je fakt malinky... jo kdyby nejaky dostal jako darek, to je jina, ale stejne bych mu ho tedy na krk nedavala... na krku zatim nosil obcas jantarove koralky, na spani jsem mu je ale sundavala... Jinak v mem okoli jsem jeste miminko se zlatym retizkem nevidela... s temi jantarovymi koralky ale jo a hodne...

zelivka
19. led 2012

taky nosíme jantarové korálky asi tak od 6.měsíců a to i na spaní a vůbec si na ně nesahá ani je natahá 🙂

koooza
19. led 2012

řetízek malá dostala tento týden (za dva měsíce má čtyři ročky)

benjik
19. led 2012

Řetízek dostala dcerka v roce,ale na noc ho nikdy neměla. A stejně jsme ji ho nechali jen chvilku,jak má dlouhý vlasy,tak se jí to pořád zacuchávalo. Řekla bych,že má času dost na to.

baris
19. led 2012

tak asi tady budu vyjímka. Obě dvě holky mají jak řetízek tak náušnice.

Náušnice jsme dávali po prvním očkování - cca 3-4 měsíc. Řetízek s přívskem andělíčka dostaly holky ke křtinám, starší v cca 6 měsících, mladší v 6týdnech. Za řetízky netahají, neškrtí se. Jsou na ně zvyklé, jako na náušnice.

Žádné jiné korálky ani dětské hodinky nedáváme - mladší dcera si je strká do pusy a pak je celá "olezlá".

andulinka
19. led 2012

Naše děti dostaly každé asi 3 řetízky ke křtinám (od různých dárců), ale nenosí je. Jen na narozeniny a na Vánoce je měly. Schované pod tričkem, aby za ně netahaly a pod. (řetízky mají hodně symbolický význam). Mají je schované a dostanou je, až budou chodit do školy a budou schopné je "ohlídat". Dcerka má naušničky od 7týdnů a vše bez problémů.

kuratkol
19. led 2012

My jsme pro malou (k narození) taky dostali řetízek se sloníkem. Nedala jsem jí ho, protože se bojím, aby ji kvůli "blbému" řetízku někdo neokradl a neublížil jí tak.

mpavlinka
19. led 2012

Nikolka dostala zlatý řetízek s přívěskem když se narodila, je moc krásný, ale bude ho nosit, až bude mít rozum 🙂 a jen na zvláštní příležitosti, ne do školky apod. 🙂

bunicka
19. led 2012

Naše dcerka dostala zlatý řetízek s písmenkem "K" od babičky k 2.narozeninám a taky jsme jí ho schovali,až bude větší, ani do školy jí ho dávat nebudeme,aby jí někdo případně neokradl a neubížil jí.
Mám pro ni schovaný i dětský stříbrný,ale ten se ještě taky bojím, aby se někde nezatrhla a navíc se mi to u moc malých dětí nelíbí. Takže času dost. 😉
Naušnice máme od 5. měsíců a dětské korálky, hodinky či prstýnek jen v létě, když někam jdem, tak chvilku na parádu 🙂

mates22
20. led 2012

dcera dostala při narození, zatím stále leží ve skříni a neplánuju, že bych jí ho dala dřív než půjde do školy a možná i pozdějš

cuma
20. led 2012

dcera nosí naušnice od 5týdnů a řetízek od 2měsíce, netahá si za něj, je na něj zvyklá....já taky měla od narození a mám ho dodnes, vyjma vzdoru v pubertě jsem ho nikdy nesundala. Neteř má taky od narození, pořád někde lítá a nikdy si ho neroztrhla

gabadan
21. led 2012

taky jsem si všimla. Nevím, já sama osobně třeba řetízek nosím jen vyjímečně - do práce jsem nosila denně, ale hned po příchodu domů jsem sundala.
Syn má 4,5 a rozhodně zatím neplánuji mu kupovat. To spíš za rok, za dva hodinky.
Náušnice má dcerka od 6týdnů a v pohodě, ale tam si myslím, že ani nic nehrozilo.

melca
21. led 2012

Řetízek bych malé dala,v pozdějším věku,netuším teď ještě kdy,ale zatím bych se bála že si s ním ublíží,zamotá atd.to samé ve školce,že by ji někdo z dětí za něj tahal... Naušničky jsem dala při odchodu z porodnice,jí je píchly,v pohodě,tohle mi příjde lepší,že si dítě zvykne a nepříjde jí,že je to něco co tam být nemá,naušničky k holčičkám patří. Šperky jako takové nosit bude,jen až na to doroste věkově,jestli bude po mě,tak se bude ráda decentně zdobit jemnými šperky a doplňky všeobecně 😵 P.S. krom piercingu,ten já nemám,doufám,že ani malá až jednou vyroste ho chtít nebude! 😕

arianka
21. led 2012

Kluci občas nosí ven tahitské korálky zdraví, co dostali k narození, jsou nádherné, zlato to není 🙂 Netahají je, nevadí jim, prostě je jen nosí, ale nwm, až budou starší, těžko posoudit, třeba začnout zkoumat, nebo naopak budou zvyklí 🙂

brisalek
24. led 2012

Me se to nelibi. Dvoulety kluk se zlatym retizkem na krku je des bes🙂. Kazdy ma pravo delat si co chce, ale v mych ocich je to jen o tom, ze se jeho rodice musi za kazdou cenu predvadet. To dite o to 100% nestoji a knicemu mu to neni. U holcicek pochopim, ze se okolo treba 4-5 let uz obcas chteji slechtit a podobat maminkam, takze nejaka bizu na chvili na karneval, oslavu...ale zlato az nejdriv v 15-18 letech🙂.