Žlutá řídká stolice u novorozence 5x denně. Poraďte

lucinka22
4. únor 2009

Dobrý den, mám týdenní dceru a ta je bohužel od narození krmena umělou stravou. Dávám jí nutrilon, při propuštění z nem. vážila 2620 g a po třech dnech když jsme byli na převážení, tak měla 2690 g. Co mě však znepokojuje, je to, že malá má stolici 5 krát za den. žlutou a řídkou a mám obavy aže tím ani tak nepřibírá jak by měla. nemůžete mi někdo prosím poradit?
Děkuji všem.
Lucka

luciakubista
4. únor 2009

ahoj luci, moja elinka je sice kojena,ale od narodenia kakala i 6-8x denne. Pri kazdom papani sa hned i vykakala. Dr sa to nezdalo,tak sme dostali Hylak forte,brali sme ho asi mesiac a nijak sa to nezlepsilo. Kaka stale tak 4-5x denne. Inac stolica miminka je zluta a ridka,my sme obcas mali i zelenou 🙂 takisto sme mali zo zaciatku problem s priberanim,ale potom sa to rozbehlo a teraz mame uz 7 kg 😅 Takisto sme chodili na prevazenie,ale pravda je,ze mimi nepribera pravidelne,niekedy priberie malo a potom to dozenie. urcite to bude v poriadku 😉

dnada
4. únor 2009

luci - témat o stolici tu je už více 😉 stačí tady trochu juknout... JInak můj prcek v tomhle věku kadil každé kojení,tzn každé dvě hodiny 😉 60g za 3dny není málo,kolem 120g týdně je to OK,hlavně přibírá,to je důležité a neboj,dcerka je ještě malinká a chvilku potrvá než se rozbaští,má malilinkatý žaludek😉 Jo a když my šli z porodky,tak malej měl 2540g 😉 Dnes je mu zkoro 7 měsíců a má přes 8kilo 😎 A kdyby se ti cokoli nezdálo,vem malo k dr i s pokaděnou plínou a dr pozná zda je to Ok či nee

lukin
5. únor 2009

Že kadí tak často, je úplně normální. Dcera taky často kadila.