Žluté stroupky ve vláskách. Jak ho toho zbavit?

vojtisek2007
5. srp 2008

Maminy pomóc,
Vojtovi (1,5r) se udělali ve vlasech žlutý jakoby lupy, nebo stroupky, je to děs, doktorka mi poradila pouze namastit olejíčkem před mytím,pořádně vydrhnout šamponem a vyčesávat - no nic moc to nepomáhá, navíc má pak ukrutně mastný vlasy a když dneska vidí kartáč na vlasy, tak ječí o sto šest - nejde se toho zbavit nějak jinak ??? Díky 😲

jabber
5. srp 2008

Já jsem na to dávala Imazol a vyčesávala a zmizelo to 😉 . Tady je o tom diskuze 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

agness02
5. srp 2008

my jsme na to dostali od doktorky mast - jmenuje se Kerasal, asi je i bez předpisu, ale moc to nezabralo, vyléčila jsme to až Bepantenem - zázračná mastička 😉 , chce to namazat a vyčesat jemným kartáčkem , jo a je to druh ekzému 😖

jabber
5. srp 2008

Mě zas doktorka říkala, že jsou to kvasinky ze sladkého 😅 a ten Imazol fakt perfektně zabral a po 3 namazáních to bylo pryč

ria80
5. srp 2008

Já jsem to malá dělala dvakrát,poprvé to taky měla hodně,to mají asi všechny děti.Nalila jsem jí na hlavu olej ze špajzu,chvilku počkala a pak jsem to vyčesávala hřebínkem.Venku teda,pořád jsem česalla a lítalo to všude okolo.Pak jsem jí pořádně umyla hlavu a bylo to.Ani mě nenapadlo to nějak řešit,doktorka se pak jen divila,hjak má Michalka čistou hlavičku.

mumumu
5. srp 2008

Jasně, že je to seborrhoická dermatitida, je na to plno přípravků, každýmu pomůže něco jinýho. U prvního syna jsem to řešila pouze slunečnicovým olejem z lékárny, ale zbavil se toho cca do půl roku věku. Mladší to má až teď kolem roku a řešit to nebudu, přejde to jednou samo. 😉

daluri
6. srp 2008

U nás to dcerka měla snad až do 5let,taky jsem to olejovala a vyčesávala anebo ještě lepší bylo slupovat nehtíkem..
A teď malá to má taky - každé děcko to má!! - a dr taky říká- olejovat.
Imazol na to, to jsem ještě neslyšela, dávala jsem ho na plenkovou dermatitidu, je pak bílá pokožka, tak si to na té hlavičce nedovedu představit.
A bephanten je fakt suprový,s tím souhlasím 😉 jak má malá červené v záhybech - mame buřtíka - tak to je po namazání pryč..

winifred
6. srp 2008

Můj malý sen to měl taky, oběvuje se to u malých dětí.A taky jsem mu musela olejíčkem hodně namastit hlavičku nechat chvilku působit asi 10 minut a potom jsem to nechanicky odstraňovala a šlo to sice pomalu.A pokaždé potom jsem u umyla h lavičku.Takže těsně před koupáním.Zjistila jsem z vlastní zkušeností že vždy po koupeli, kdy se malý rochnil ve vodě tak potom mu tošlo krásně dolů i bez olejíčku. 😉

romana.st
6. srp 2008

Malý to měl také a Mudr. nám předepsala Excipial U Lipolotio - dvakrát jsem mu natřela hlavičku a už to nemáme 😉

winifred
6. srp 2008

tak ten krém je opravdu vynikající.Malý ho měl předesaný na vyrážku a ta byla do týdne pryč je super 😉

kacka.va
6. srp 2008

my to měli taky, namastili jsme odpoledne olivovým olejem a večer smyli a bylo po problému 🙂

krista
6. srp 2008

Holky já koukám že vy mažete před koupáním? My máme dle Dr. mazat po koupání a vyčesávat, jak je to tedy podle vás lepší? Sice nám to leze dolu, ale strašně pomalu, máme to už snad 3 měsíce 😖

vojtisek2007
autor
6. srp 2008

no podle mě je vcelku jedno kdy mazat a kdy vyčesávat, ale vzhlede k tomu, že malej potom namaštění vypadá jak reklama na olej (má docela dlouhé vlásky),takže my rozhodně před koupáním, ve vaně když je klidnej a spokojenej,tak vyčesávám - jinak to nejde a pak umýt - no to je řevu....a vůbec mu to neslejzá..asi zkusím ten excipial - já ho mám na atopi.exem na rukách - tak třeba to zabere, to mě nenapadlo 😀 , bepanthenem do těch vlasů no nevím nevím, jak bych to tam mazala

jabber
6. srp 2008

daluri - no ten Imazol se dělá krém a krémpasta, ten krém je docela tekutý a vtírá se na hlavičku snadno, naše malá je hodně vlasatá a šlo to dobře. A bílá byla no, to jo, taky jsem jí to dělala před koupáním 🙂 .

krista - před koupáním je fajn, že to potom ty krémy a mastičky umyješ, ale po koupání to jde zase líp dolů, když je kůže rozmočená a změklá

Jinak kamarádky dcera to měla strašný dlouho, vypadala jak mimozemšťan, byla úplně holohlavá a na hlavě jen tu žlutou krustu, ale fakt silnou, vypadalo to příšerně - a taky se toho po pár měsících zbavila 😉 🙂

jandaj
6. srp 2008

Ahoj holky, malýmu se to taky udělalo a po olejíčku se mi osypal, tak jsem mu to namazala emulzí Excipial U Lipolotio a za pár dní to bylo pryč. 🙂

krista
6. srp 2008

Já jí to právě mažu kojeneckým olejíčkem od Weledy, on se dobře vstřebává, takže nemá po tom tu hlavinku přemaštěnou, ale dneska jsem zkusila i ten Bepanthen, šlo to tam hůř promazat, ale uvidíme, tak díky za rady 😉

Ta emulzze Excipial U Lipolotio je teda na předpis holky nebo ne?

daluri
6. srp 2008

Když se bavíte o Excipialu, jaký je rozdíl mezi jen Excipialem (mast s mandlovým olejem - kožní přípravek k ošetřování suché a citlivé pokožky) a tím Exc. U Lipolotio??

vojtisek2007
autor
7. srp 2008

Dalauri - žádný rozdíl v tom není - jenom to nevypisujeme celý Excipial = Excipial U Lipolotion ,
Krista - může ti ho dr. předepsat,ale dá se koupit i volně (cca u nás 150,-kč) - mě ho píše na recept kožařka - ale může prý 2x do roka - takže jinak si ho normálně kupuju... 😀

romana.st
7. srp 2008

daluri - nám ho předepsala obvoďačka od malého 😉

kraste
7. srp 2008

ahoj holky, moje malá to měla taky od 6týdne asi do 3měs. Díky tomu malé vypadaly všechny vlásky a to měla víc vlasů jak některý dospělí. Dostala jsem na to namíchanou mastičku, která se dávala 3x týdně do vlasů a musela jsem to vyšesávat a ještě excipial. Nic jiného jsem na to nedávala. A taky jsme měli pořád mastnou hlavičku dokud měla vlásky.
Daluri: jak píšeš že jsi to oddělávala i nehtama tak to nedělej. Sice moje dětská Dr. říkala, že to můžu dělat, ale mám známou na kožním a ta to vyloženě zakázala!!! že se pak může stát, že nemusí být vlásky, jak to rychle s kořínkama odděláš.

frog
7. srp 2008

Moje malá to mívala taky a tedal se jí to ještě občas objeví,tak jí to promažu pořádně excip.lipol. a tak za hodku vyčešu opatrně normálním dětským hřebínkem a je to v poho.Dělám to tak dvakrát do měsíce a mám pocit,že jí tam pak vždycky vyrostou vlásky 🙂 ..Jinak ještě je Excipial hydrolotion,ale ten obsahuje méně urey a je na normální až mírně suchou kůži,takže tenhle je na to fakt nej.

paseky
7. srp 2008

ahojky nám pomohl šampon od nivei pro děti. párkrát jsme si umyly vlasy a bylo to fuč

vojtisek2007
autor
7. srp 2008

tak my dneska mazali excipialem u lipolotion - a vyčesávali o sto šest, pak jsme umyli šamponem (máme od sebamedu) a holky určitě půlka je pryč...hurááááááááá a díky 🙂 🙂 🙂

petra2204
7. srp 2008

Mně MUDr. předepsala slunečnicový olej s 1% kyselinou silicilovou, míchali mi to v lékárně a pomohlo to hned. Stoupky šly krásně dolů 😉

krista
15. srp 2008

Vojtisek to ráda slyšim s tím Excipialem, včera jsem ho koupila a už vesele aplikuju, doufám, že se toho zbavíme! 🙂

vojtisek2007
autor
16. srp 2008

krista - tak my už jsme bez 😀 😀 😀 , jenom teď nevím,jestli mám mazat pořád - pro jistotu, nebo jestli nemusím, mám strach, že se mu to udělá znovu 😠 a znovu ten proces mazání a vyčesávání, fůůůůj....a co vy,jak to pomáhá ??? 😲

krista
17. srp 2008

Tak my to ještě máme ☹ Doufám, ale že to zabere, už to máme dlouho a nás se vždycky něco drží a ne a ne se toho zbavit ... a jak jste mazali? Před koupáním, po koupání? 🙂 Napiš mi prosím postup jak jste to dělali 🙂 A asi bych možná být tebou ještě nějaký čas mazala, třeba tak týden nebo 14 dní preventivně ob dva dny 🙂

krista
17. srp 2008

Vojtisek a teď koukám, že jste měli ještě ten šampon, my myjeme jen vodou, tak možná budu muset koupit i ten šampon co? Třeba tam hrál taky významnou roli! 😲

kapulet
18. srp 2008

tak naše malá to měla ve 3 letech taky, večer jsem jí umyla hlavičku namazala salicylovým olejem co nám zbyl od mimíska a vyčesala, nechala tak do rána pak znovu umyla hlavičku (několikrát šampónem aby se olej vymyl) pak znovu namazala a vyčesala a nechala tak až do večera a tak pořád dokola no a za 2 dny bylo povšem. Jenom malá byla vytřeštěná z toho jak často se koupala 😀 , ale když jsem jí to vysvětlila (že má ve vláskách broučky, jinak by to nezabralo) tak to vše statečně ustála 😀 doktorka mi pak řekla, že se to může stát jak se jí zapařila hlavička, no a na to jsme šli ke kadeřnici a na léto vlásky zkrátili. Nebudu ji přece trápit dlouhýma, když bylo takový vedro a vlasy se paří i v culíčkách. Vůbec neprotestovala, naopak mohla pak řádit o to víc, protože jí nepřekáželi vlásky 😀 😀 😀

vojtisek2007
autor
18. srp 2008

krista - asi hodinu před koupáním jsem řádně promazala, pak když už seděl ve vaně a hrál si tam, tak jsem vyčesávala - jinak bych ho asi nedonutila, no a pak umyla - nevím, jestli ten šampon hraje tak velkou rolli - no takhle asi 3 dny a dobrý.....a jak radíš, tak pro jistotu, budu ještě chvíli mazat, má sice trochu mastnější vlásky (má je docela dlouhý a trochu kudrnatý - ale zase ho nechci kvůli tomu stříhat - nevím, jestli se to vůbec děla už tak brzy...), protože úplně vymýt mi to nejde....Ale zatím fakt dobrý - ťuk,ťuk,ťuk. 🙂