Žluté stroupky ve vláskách. Jak ho toho zbavit?

vojtisek2007
5. srp 2008

Maminy pomóc,
Vojtovi (1,5r) se udělali ve vlasech žlutý jakoby lupy, nebo stroupky, je to děs, doktorka mi poradila pouze namastit olejíčkem před mytím,pořádně vydrhnout šamponem a vyčesávat - no nic moc to nepomáhá, navíc má pak ukrutně mastný vlasy a když dneska vidí kartáč na vlasy, tak ječí o sto šest - nejde se toho zbavit nějak jinak ??? Díky 😲

krista
18. srp 2008

No tak to je fakt, naší malý se paří hlava často a mě se to nelíbí,ale co nadělám ona se vždycky zavrtá na noc do kojícího polštáře a jinak neusne 😖 Snažíme se postupně odnaučovat, ale ona prostě musí být někde zavrtaná, kolikrát tam má celou hlavu 😖

Vojtisek tak dneska na tu hlavinku koukám a taky úspěch, tak půlka je fakt v čudu, ještě to má hodně v prostřed ale kraje už jsou dobrý! 🙂

Jinak mastnou hlavu máme taky pořád, ale my ještě nemáme tak dlouhý vlásky, takže to tolik nevadí, no doufám, že se nám to taky nebude vracet, koukám že vy už máte velký děti, já myslela že to je zase jen nějaká miminkovská "choroba" a ono prd 😖

vojtisek2007
autor
18. srp 2008

krista - malej to má odnarození - a až teď po tom excipialu mu to zmizlo - jinak jsme se mohli snažit,jak jsme chtěli, a malý elišce jsem koukala,že už se to dělá taky - takže už jí taky mažu - ta naštěstí nemá vlasy-jenom takovýto chmíříčko
A buď v klidu, náš vojta neusne jinak, než s polštářem na hlavě 😉 😉 😉 -dokonce je to takovej speciální polštář - kráva - má uši, a ocásek a tím ocáskem se ještě šimrá po obličeji - takže když někam jedeme a vím,že tam budeme muset spát (a´tu už po obědě nebo večer) musí "kráva" pozpodmíněčně s náma 😀 ,jinak by snad ani neusnul..... 😀 😀 😀

sharon2
19. srp 2008

ahojky, moje sestra má už dospělé děti /21,18/ a pamatuju si, že tehdy se tomu říkalo dětská špinka. Má to spousta miminek. Moje osmiletá dcera to měla taky docela dost, po celém vršku hlavy, od malinka snad do 4 let. Měla jemné vlásky a nesnášela vyčesávání /občas když měla dobrou náladu, tak dovolila tím nehtem, jak už jste některá psala/, tak dr.řekla, ať to necháme tak, jen občas promastíme, že to zmizne samo - a zmizlo 🙂

krista
20. srp 2008

Vojtisek no to mi povídej, jedeme teď na dovču k příbuzným a to víš že ten polštář musím vzít sebou, ona fakt jinak neusne, je schopná se vztekat několik hodin 😝 ani se mnou neusne když jsem u ní (dřív ano) a teď ne mrška 😀 Musím se taky pochlubit, co jsem včera vyčesala tak už tam toho má maličko! No teda jsem ráda, že jsem tady na to kápla, protože to mažeme a vyčesáváme takovou dobu a efekt nebyl žádný! A teď takovej spád tak už aby to bylo úplně pryč, nebaví mě odpovídat na dotazy co to má to dítě v hlavě 😝 lidi se pak tváří jako bych se o ní nestarala 😖

Sharon a jak dlouho jste čekali než to zmizlo? Mě to docela vadí jak má malá málo vlásků tak je to hodně vidět a jak říkám furt někdo naráží co to je 😖

lukin
20. srp 2008

Natince to je taky hodně vidět, ale vlastně s tím nic nedělám, protože se bojím kvůli té fontanele.

krista
20. srp 2008

Lukin a čeho se bojíš kvůli fontanele?

lukin
20. srp 2008

no bo ji má hodně velkou a jak bych ji chtěla odstranit ty stroupky, tak musím hodně přitlačit, jinak ji to nejde dolů.

krista
20. srp 2008

Aha, já moc netlačím, proto nám to asi trvá i tak dlouho to vyčesávání, ono to samo nejde když netlačíš? Já to vždycky namažu a pak hodně máčím ve vodě a oni se skoro sami loupaji 😉

lukin
20. srp 2008

krista: No právě že ne. Má to tam snad přilepené sekunďákem nebo co :-/

krista
20. srp 2008

Tak to je blbý ☹ a co Dr. na to říkala, mluvila si s ní o tom, že to vůbec nejde? Ani v té vodě to moc nepovolí?

lukin
20. srp 2008

krista: S doktorkou jsem o tom nemluvila, protože se mi to nezdálo moc důležité a vždycky na to i zapomenu. Jak to přesně děláš a jak dlouho to máčíš v té vodě? Napiš mi prosím přesný postup. Já to totiž neolejuju, nevím čím.

lukin
20. srp 2008

Kristýnka to má taky jakoby rezavé?

krista
20. srp 2008

Lukin já jsem to dřív dělala tak, že jsme malou vykoupali a pak celou natřeli (včetně hlavičky) olejíčkem od Weledy a vyčesávali, ale to bylo pořád stejný 😠 pak jsem tady četla, že holky to dělaji naopak - že nejdřív namažou, tak jsem koupila ten Excipial - namažeme tak hodinu před koupáním silnější vrstvu (jinak je to dost mastný a máme od toho mastný všechno 😅) a pak jak jí omývám žínkou, tak to vždycky tou žínkou ještě trošku pošmrdlám na tý hlavičce, aby se ta voda dobře zapila do toho (ale nepoužíváme šampon, holky tu třeba používaly i šampony) pak jí vysušim a natřu znova Excipialem (protože když to má úplně suché tak mi to taky vyčesat nejde, to jakoby drhne a malá je pak protivná) a vyčešu, jde to fakt suprově, takovou dobu s tím bojujeme a až tady vidím výsledky! 🙂

Jo dá se říct, že je to rezavé, to bude určitě ono 😉 A mažete tím Excipialem nebo jak to děláte vy? 🙂

krista
20. srp 2008

Promiň teď čtu že ty neolejuješ, dneska jedem na dovču tak mám už vypatláno i hlavě 😅 Určitě kup ten Excipial U Lipolotio - stojí asi 90,- kupuvali jsme ho v lékárně a hezky voní! 🙂

lukin
20. srp 2008

Aha, díky, koupím ho. No a jak to řeší, když si dává ruce na hlavu a pak do pusy?

krista
20. srp 2008

Myslíš aby si to nezanesla do pusy tu emulzi? To nevím, malá si na hlavu nesahá a právě to děláme po koupání přes spinkáním, pak vždycky akorát nakojim a šoupnu do postýlky a spí 😉 Ale myslim si, že to určitě nemůže být nijak závadné tyhlety přípravky 😉

lenulin
20. srp 2008

AHOJ HOLKY,NÁŠ MALÝ to má taky na hlavičce,ale mám pocit, že ho to svědí.Našla jsem mu na hlavičce krvavé skvrnky a já celá vyplašená kde se mohl poškrábat a teď jsem ho načapala jednu ruku v puse druhou na hlavičce a kroutí se přitom jak divý.Mažu taky excipialem tak snad to brzo zmizí asi mu budu muset dát rukavičky nebo se celý rozškrabe.No a pak to někomu vysvětlujte když má šrámy na hlavě ☹

vojtisek2007
autor
21. srp 2008

lenulin - ale tohle by nemělo svědit - nebude teda mít malý spíš nějaký exzémek - radši dojdi ke kožařce - těmhle žlutým (rezavým) stroupkům se říká seborhea (nebo tak nějak) a svědit to ale nemá 😲

lenulin
21. srp 2008

No tak to tam radši zajdu.Po tom excipialu se ty stroupky lepší.V pondělí jdeme k doktorce tak se jí zmíním.A malého budu hlídat a uvidíme jestli si tam pořád škrabe.

berynka
21. srp 2008

Lenulin, a nebýváte někde pod stromy? Podle toho, co píšeš, to vypadá na svělušky 😉 .

vojtisek2007
autor
21. srp 2008

berynka - co jsou to svělušky ???

lenulin
22. srp 2008

jj býváme pod stromy.Co je to za breberka a jak se jí zbavit?

berynka
22. srp 2008

Ahoj, nevím, jestli svěluška je terminus technikus, ale prostě jsou to takové malinké červené mrchy, které podle všeho padají ze stromů, zahryznou se do kůže a svědí to jako prase.
Jsou nejvíc na starých stromech a objevují se v srpnu, tak je to aspoň u nás. Přitahuje je obzvlášť pot. Takže u dospělích to bývá v tříslech, v podpaží a dětem se zase dost potí hlava, takže tam.
Brácha jako malej toho měl plnou hlavu, pak už to měl dost do krve a slepené v takové cucíky i z tou průhlednou vodičkou 😒 . Kdyby to u vás mělo být ono, tak se toho nezbavíte, dokud je jejich období a chodíte ven. Trochu pomáhá "chemie", sprchové gely, voňavky, krémy, to jim vadí, jenže to zase nemůžeš dát miminku.

rene78
22. srp 2008

Ahoj holky,ohledně těch stoupků ve vláskách naše Nellinka je má a pomáhá je potírat oranžovou indulonou je měsíčková můžu doporučit zabírá,žádné vyčesávání 😵

mkr
22. srp 2008

ahojda, ptala jsem se kožní, jestli mi něco na to doporučí a ona ať to nechám, že to zmizí samo ať to ničím nemažu, že to může být pak i horší

petule.h
23. srp 2008

ahoj, pamamtuji si s tomíkem, že to měl hodně...nevím co na to bylo, ale vím, že jsem vyčesávala všiváčkem hřebenem...a myla jsem hlavu každý den...jo olejem jsem to měla natírat už si pamatuji...to bylo hrozné, pač měl strašně vlasů a pak ho polož na sedačku...takže to jsem moc nedělala a stejně jsem to časem vše vyčesala

krista
24. srp 2008

Ahojky holky,
přišla jsem jen oznámit že už máme po stroupkách 😵 Je to krása, vidět po těch x měsících zase čistou hlavinku 😵 A jinak rada pro ostatní, teď jsme byli na dovči a babička manžela i teta říkala, že všem dětem to namazali máslem a pak krásně vyčesali, tak kdyžtak zkuste kdo nechcete žádný přípravky kupovat 🙂 😉

lorelaind
18. zář 2011

Moje malá měla také žluté lupy ve vlasech, na čelíčku to má nejhorší, takový mokvající, doktorka nám napsala nějakou mastičku, která se dělala v lékárně, namazala jsem to a dnes to vypadá ještě hůř ☹ . Mokvá to a smrdí. nevíte co s tím? Bojím se tu mastičku dál použít. Tam kam jsem jí to nenamazala tak tam se jí to hezky loupe. Tím, že to smrdí (a to ta mastička nesmrdí) tak se bojí aby neměla nějaký zánět.

ivonadol
9. zář 2013

Ahoj mám dvouletou dceru které se je to asi 14 dní objevili stroupky na hlavičce,byla jsem s tím u doktorky a tam mi poradila neumývat šamponem 14 dní hlavu,jenže Laurince se tam před dvěma dny obejvili takové jakoby výstupky které si v noci rozškrabala a teď to má takové červené a mokvající.Použila jsem na to tedy ten Excipial který se mi kdysi už osvědčil na stroupky na jejím tělíčku.Jenže jí to stále ta hlavička svědí a škrabe si to.Neporadíte mi prosím ještě nějaký fígle jak se toho zbavit?děkuji.

kasparci
9. zář 2013

za nás doporučuju Biodermu - speciílní na šupinky ve vláskách. Půl hodiny před koupáním natřít a při koupání smýt