Žluté stroupky ve vláskách. Jak ho toho zbavit?

vojtisek2007
5. srp 2008

Maminy pomóc,
Vojtovi (1,5r) se udělali ve vlasech žlutý jakoby lupy, nebo stroupky, je to děs, doktorka mi poradila pouze namastit olejíčkem před mytím,pořádně vydrhnout šamponem a vyčesávat - no nic moc to nepomáhá, navíc má pak ukrutně mastný vlasy a když dneska vidí kartáč na vlasy, tak ječí o sto šest - nejde se toho zbavit nějak jinak ??? Díky 😲

mimo85
17. říj 2016

Za mě naprosto perfektní na bázi přírodních olejů od Ceumed Cradle Cap gel. Zabral nám do pár dnů. Krusty jsme měli fakt hodně (plná hlava, žluté, slepené) za ušima i v obočí. Za mě naprostá jednička! 🙂

kaci_senkyrova
12. bře 2017

Dobrý den. Je mi 14 a mám už cca rok ve vlasech takové stroupky, hodně patrné, používala jsem už sampony skincap a Mediket a nepomaha to. Nemohu nosit ani rozpuštěné vlasy, proste stačí už jen když jdu a z vlasů se mi doslova sypou kusy těch strupů, nebo kůže. Občas to svědí a když se podrbu za nehty mi zůstávají kousky té kůže, někdy i krev. Nebolí to. Zbavil jste se toho někdo? Nějaké rady? Moc prosím..už jsem vážně zoufalá....😔

voleskap
12. bře 2017

@kaci_senkyrova Ahoj a byla jsi s tím u lékaře? Asi se jedná o seboroickou dermatitidu (hoď si to do googlu, tam je spousta obrázků...jestli je to ono 🙂 ). Nám doktorka předepsala mastičku, kterou se stroupky vyčesávají. Ale nevím, jak to je s dlouhými vlasy? Určitě bych šla k lékaři 🙂

summer29
12. bře 2017

Dcera to měla jen malinko, dala jsem olejíček, vykoupala a pak to šlo krásně vyčesat. Nebudu lhát, že jsem ji to sem tam neseškrábla nehtem, ale nesmí se to kvůli zatrhnutí a možné infekci. V mém okolí si hrozně moc lidí chválí BIODERMA ABCDERM BABY SQUAM KRÉM. Je dražší, ale určitě bych zkusila, kdybych musela. 😉

trif
12. bře 2017

Nam na to pomohl Excipial U Lipolotio. A vycesavat a vycesavat.

andos
12. bře 2017

je to miminkovská seborea... dávat jen bavlněné čepičky a přes zimu pletené, ale s bavlněnou vložkou, nikdy ne pletené nebo fleesové přímo na hlavu, říkala mi to i dr. nezapařovat hlavičku... a když se to objeví, umýt spec. šamponem od dr. nevím z hlavy název a mazat emulzí excipial.. neškrabat nehty... a nepoužívat dětské šampony....do koupelové vody dát pár kapek weleda oleje ne pěny, sprcháče apod... a to i když zrovna nemá tu seboreu a kaci_senkyrova určitě jít na kožní a řešit to

masajka87
12. bře 2017

Mne dr poradila hodně deckeho oleje a vyčesat to starým kartáčkem na zuby. A pomohlo to.

kaci_senkyrova
13. bře 2017

@voleskap moc děkuji za odpověď. U lékařky jsem byla, ale ne u kožní a myslela že je to lupénka. Zajdu tedy na kožní, a doufám že mi poradí. Už jsem vážně zoufalá...

voleskap
14. bře 2017

@kaci_senkyrova Není zač, celkem dobrý je Cradle cup gel 🙂 Ale chce to, aby to vážně viděla dr, jestli je to opravdu ono 🙂 Měj se hezky 🙂