Změna času. Jak to řešit s dítětem?

ria80
25. říj 2007

Maminky,co mate mala miminka,jak budete resit posun casu?Ja ted chodim Michalku myt v sest a pak jde spat,usina kolem sedne.Urcite ji neudrzim o hodinu dyl vzhuru,to by kricela a k nicemu by to nebylo.Takze ji budu asi myt uz v pet a bude spat taky o hodinu driv,a pak taky samozrejme o hodinu driv vstavat.( ☹ ) Jak jste to resily nebo budete resit vy?

janulle22
27. říj 2009

lyon 😀 to mas dobre ze te necha dospat... 😉 na mne rval maminko vstavame a opakoval to jak zaseklej gramofon 😀 takze se nedalo dospavat

klematis
27. říj 2009

my jsme včera usnuli po 21hod a ráno byl prďola vzhůru 5.30 a k tomu se celou noc každou chvilku budil ☹

lyongirl
27. říj 2009

no, ja som tiež rada, že má nechá dospať, ale to je také dospávanie, že od 6 len ako tak driemem...
ale zas aj to pomôže, lebo ak zavelia, že mama teraz v tomto momente vstaň, tak som taká nemožná a nepoužiteľná, že až... 😀 😀 😀

janulle22
27. říj 2009

to ja jsem nastvana hned po probuzeni... 😀 a kdyz me jeste picha do oci tak to uz je na mne moc... 😀 tak bud rada, ze muzes aspon drimat...🙂

klematis- tak to ti nezavidim, ale je jeste malej to se spravi... 😉

lyongirl
27. říj 2009

klematis - zdriemni si s ním cez deň, mne sa to málokedy podarí, ale len preto, že ich mám 2 a spia každý v inom čase 😝

cestovatelkaandrea
27. říj 2009

no nas vcera zaspal o nejakej 20 hod. v noci o jednej uz sa chcel hrat. ale po ignoracii z mojej a manzelovej strany si lahol do postielky a zaspal tak o nejakych 40 minut. No a od 5.00 bol hore a uz sa nedal uspat ani po flaske mlieka. No a zrazu o 6.30 ked vstavame do skolky tak necakane zaspal na pol hodinku .

iinuska
27. říj 2009

ja som z toho posunu casu viac zmetena ako moje dieta............

klematis
27. říj 2009

já bych si zdřímla, ale mám tolik práce (máme koně), že na to nemám čas, takže když usne, tak frčím dělat do stáje a pak honem něco podělat doma 😀

emanka
27. říj 2009

Tak moja malá je úplne popletená z toho času, alebo skôr ja 😀
V nedeľu o 18-tej som ju dala do postielky, že nech si zdriemne pol hodinku, potom ma napadlo, že už je postarom 19.h a ona už chce spať nočným spánkom, tak som ju rýchlo prezliekla do pyžamka a uložila.Bez kúpania a posledného krmenia...ráno o 6.00 budíček - skoro ma šlak trafil, lebo ja som išla spať o polnoci a to bolo postarom už jedna hodina ☹
A včera večer o 17-tej som ju zas uložila do postieľky a čakala som, že si pospí max hodinku...čakám, čakám...a nič, zobudila sa o 23.00 a teda vôbec nevyzerala na pokračovanie v spánku!!! Tak sme sa najedli, pohrali sa a o jednej zaspali 😝 Samozrejme opäť bez kúpania.
Tajne som dúfala, že bude spať aspoň do 11-tej, ale, bohužiaľ, 7.00 budíček ☹ O 10.00 spánok, ľahla som si aj aj, že nech sa aspoň trochu vyspím, lenže kým som zaspala, malá Zahradníková sa už zobudila - spala cca 15min 😝 😝 😝
No a dnes sme konečne všetko stihli - kúpanie, krmenie a zaspala o 19.30! Konečne sa vrátila k svojmu obvyklému času, ale to som ju od pol štvrtej držala horko-ťažko pri vedomí!!! 😀 😀 😀

janulle22
28. říj 2009

tak my vcera usnuli v 9 a tzo jsem ho musela uspat(snazim se aby usinal sam) a budicek v pul 8 takze parada🙂

katka1981
28. říj 2009

Ja sa riadim starym casom, aby v lete mala nechodila spavat o hodinu neskor. Sice rano skor buntosi, ale o to skor si vecer mozem robit. Uvidm ako dlho nam to vydrzi, je este malicka a zo dna na den sa cely rezim moze zmenit.

lyongirl
28. říj 2009

klematis, tak to ti veru nezávidím..., kone sú fajn, ale tá robota okolo a domácnosť... a ja sa sťažujem a to máme len 2-izb. byt 😀
naši dnes, teda menší o 6:30, je to skôr, ale dalo sa

blandik
28. říj 2009

U nás posun času v pohodě, šli jsme s malým ven dopol i odpol, a to si pokaždé schrupl, takže toho naspal za den o ho'dku víc než normálně a tak šel i o ho'dku později spát a sám se tak posunul. Takže od dalšího dne už jsme jeli v zajetých kolejích podle nového času.

meleri
28. říj 2009

u nás teď nic moc, malý chce furt usínat jak před tím jenže ted je to v šest a když to přetáhnu tak je unavený až moc..:( ráno se totiž budí kvůli slunce pořád stejně brzo..:( no snad jak bude větší tak to už půjde líp..🙂

klematis
29. říj 2009

Ahojky, u nás zlepšení - večer usnul kolem deváté, v noci vzbuzení 2x nebo 3x a ráno jsme vstávali 6.30, tak doufám, že už se to tak nějak ustálí 😀
lyongirl, práce je sice dost, ale není to taková hrůza, koně máme jen dva, tak mi to ani nedojde, jenom mi bohužel nezbývá čas na ježdění 🙂

kamila2312
29. říj 2009

Ahoj -t ak asi máme "neseříditelné" dítě. Je mu 11 měsíců a půl - za letního času jsme koupali v 19.00 hodin a kol půl osmé usunl. Vstával v 6.00 či trochu později. Teď ho silou mocí udržím do 18.30 - usne prakticky podobně jako dříve, teda po sedmé. Vstává ovšem spolehlivě v 5.00 hodin. Achjo. Ještě to budem zkoušet, ale vlastně ho obíráme o hodinu. Tu nedospí ani přes den (2x maximálně hodina). Meleri -máme to podobné: jak je u vás? Lepší se to? Máte na to nějaký recept? 😉

janulle22
29. říj 2009

tak vcera usnul v 9 a v 6 byl vzhuru ale jeste to zalomil skoro do 7... ten budicek snad byl dnes naposledy... 😀 tak ale uz mam uklizeno a vegetim, zas to ma sve vyhody.. 😉

lyongirl
29. říj 2009

náš menší včera zaspal medzi 22-22:15, ešte si stále blabotal v mojej posteli a nie a nie ho zalomiť a vstával po 7mej, čo by mi vyhovovalo, ale to večerné zaspávanie mi veru nevyhovuje 😝

meleri
29. říj 2009

Kamilo,

jo tak vstává malý taky dřív! 😅 ale usíná furt kolem té nynější 6 hodiny...najednu stranu je to fajn, mám pak už klid, tak bych si možná neměla stěžovat...přes den tedkom už moc nespí, včera ráno hodinu a odpolende 20 min...

taky sem ted začala víc uklízet a vařit po večerech, manža není ještě doma z práce tak to stíhám..

kristinka4m
29. říj 2009

Tak mne ten posun celkom bodol vecer ide spat o 19 to ho ledva do vtedy udrzim v bdelom stave a vstava o 6:30 - 7:00 a o 9 zase spí tak do 11 potom sa napapa a o 13 znova spí niekedy az do 16:30 niekedy do 15 takze pohoda ja som spokojna a v noci spinka dobre comu som prekvapena kedze pol dna prespinka len som zvedava do kedy mu to vydrzi 🙂

miskachrumka
29. říj 2009

kika zavidim! 😉

kamila2312
29. říj 2009

Ahoj Meleri - tak to je jako u nás. Manžel už kluka asi neuvidí, taky chodí až nejdříve v sedm z práce. Takže jsem celý den na vzbouřence sama.... No uvidím pořád ho budu zkoušet držet. Mámte to fak t podobný - teď mi Martin usnul, ale to je jen na chvilku....přes den tomu už taky moc nedá..... inu Železný muž!.... ale nalomená matka teda.