Změna času. Jak to řešit s dítětem?

ria80
25. říj 2007

Maminky,co mate mala miminka,jak budete resit posun casu?Ja ted chodim Michalku myt v sest a pak jde spat,usina kolem sedne.Urcite ji neudrzim o hodinu dyl vzhuru,to by kricela a k nicemu by to nebylo.Takze ji budu asi myt uz v pet a bude spat taky o hodinu driv,a pak taky samozrejme o hodinu driv vstavat.( ☹ ) Jak jste to resily nebo budete resit vy?

karotky
29. říj 2007

Tak dneska to bylo trochu lepší.Když jsme šli kolem 22té spát,tak se nám vzbudil. 😀 Manžel se pro jistotu(aby se vyspal do práce)odstěhoval do obýváku.Áda zabral za půl hodiny a chrněl do 4.h.Do 5.30h nemohl zabrat a teď ještě spí.Ale zdá se mi,že má plný nos,protože chrápal. 😅
Tak to asi bude spíš tou rýmou. 😉

kacka79
29. říj 2007

tak to my jsme vytuhli jak jsme zvyklí - což mi nevadilo, ale vstavali jsme taky jak jsme zvyklí, tzn. 6 ráno starého - 5 nového, což už je horšííí 😝

zany
29. říj 2007

No tak na nás se čas podepsal pěkně 😠 Ráno se prcek vzbudil už v 5!!! a spát se nebude. Takže jsme se chvíli váleli ještě v posteli a pak jsme radši vylezli, protože jsem byla omlácená, tahal mě za vlasy... 😒 Ale v 6,50 už byl tuhoška a spí už před hodinu...
A přitom jsme koupali klasicky v půl 8 a v 8 spal... Sice byl unavený už o hodinu dřív, ale nechala jsem ho, aby si to posunul. A stejně to k ničemu nebylo... ☹ No tak snad dneska 🙂

pucik
29. říj 2007

my se snažili vydržet jak to šlo, ale o půl hoďky jsme šli spát dřív, ale oproti jindy se malej vzbudil 3x v noci, jindy max. 2x, takže se změna času na těch našich mrňouscích pěkně podepisuje, doufám, že se to za pár dní srovná 😉 🙂

ina.b
7. dub 2008

Musim také přispět, protože naše malá nemůže "zapadnout do vyjetých kolejí", co se čas v březnu posunul 😠
Docela mě to mrzí. Večer nemůže usnout, v noci se často probouzí a ráno stejně straší brzy. Prostě se jí to celé rozhodilo 😖

anatanka
7. dub 2008

Tak Miri tentokrat (narozdil od podzimu) zmenu casu vubec nezaregistrovala a ja taky ne.

med
7. dub 2008

Terka taky změnu času nijak nezaregistrovala, ani na podzim ani teď. To spíš mně přijde divný, že jí dávám spát v půl osmý a je skoro světlo 😀

ina.b
7. dub 2008

Tak to závidím 😵

luucia
7. dub 2008

Tak nám posun času pospěl! Anetka před posunem vstávala v 5 - 5:30 a ted chodí spát pořád stejně kolem 19 hodiny a vstává mezi 6:30 - 7 😵

kristi
7. dub 2008

u nas byl malinko problemek,ale uz je to ok. Jeste mi chodila spat tak v 6, spala pul hodky a pak do 11 vecer cumela a nechtelo se ji spat. ALe uz si zvykla

gabca1
7. dub 2008

ina.b - u nás to samé, večer nechce usnout a v noci se budí, ach jo 😖

ikke
14. říj 2008

terezkakoe • 1d • Dnes o 15:09
dobrý den, možná je to hlloupost, ale nějak nemůžu vymyslet, jak přejít s 3měs.dítětem na zimní čas, když máme naučený určitý časy na spaní. především večer. koupání, papání, spaní v 19:00. jak jste to udělali vy, co už jste zimní čas řešili nebo co mi kdo poradí.

nevesta • 1d • Dnes o 15:10
My sme to zatial neriesili, ale co som citala, tak posuvat po 10 minutach denne a nemal by byt problem 😉

bublinkajasminka • 1d • Dnes o 15:15
no presne toho sa obávam....moja malá má celom slušný režim ale do 20-tej ju udržať poslednú polhodinku je už problém, to je už obyčajne totálka kapuuut 😝 neviem si predstaviť udržať ju do vlastne do 21 lebo o hodinku dlhšie by mala byť hore. ak ju dám spať na starý čas teda na nový o 19-tej bude skoro ráno hore 😝 tak neviem

caruzo19 • 1d, 20tt • Dnes o 15:33
baby,mne sa mala vzdy na ten casovy posun nejak sama prehodi,aj v zime aj v lete,normalne zaspava o 20:00 a vstava pre 6. a uz teraz vecer zaspi az okolo 21. a vstava okolo pol 7.,cize ked sa prehodi cas,bude zas ako hodinky 🙂

vojtisek2007
14. říj 2008

tak když jsem měla malýho vojtu - tak jsem taky řešila co jak bude , ale přehodil se sám ze dne na den, žádný úpravy ani nic takovýho jsme nedělali...naštěstí 😉

chromozom
28. říj 2008

Babulky, ako vam deticky reaguju na zimny zmeneny cas? My sa stale este preorientovavame. Rano sme hore skor a vecer totalna kriza....
A keby bolo na mne, striedanie casu by som celkom zrusila 😀

hrasula1
28. říj 2008

tak suhlasim s tym zrusenim striedania casu je to hrozne mame ten isty problem ako chromozom, dieta neprestavis ako hodinky

heppu
29. říj 2008

moja Mia ani nevie ze nejaky casovy posun bol spat ide o 21 00 a budi sa aj tak vzdy inak ale vzdy medzi 8-9 hod

kacka.va
29. říj 2008

tak já posun moc nevnímám, ale malá jí a spí, jako spala přes posunem, takže je to všechno posunuté o tu hodinu

katika1
29. říj 2008

ahojte.. ja som malého posunula celého 😀 chodí spinkať o 12tej naobed a večer o 20.00 ako pred tým.. prvé dni plakal od únavy, ale už je dobre 🙂 zvykol si 🙂

katakin
29. říj 2008

Tak u nás to vypadá, že na Jakoubka ten posun asi působí. Budí se minimálně o hodinu dřív ☹, takže celý den je nějaký posunutý ...

adulik23
29. říj 2008

odkedy sa posunul cas, tak kazdy den vstava o 5 rano. 😠

filipa
29. říj 2008

ja tento zimny cas vnimam pozitivnejsie ako posun na jar (asi preto, ze to je ten, ktory ma byt)... maly ide vecer skor spat, a rano tak ci tak vstava o siedmej... takze pre mna lepsie, viac casu pre seba vecer... ale my sme uz velkiiii... 😉

kalo
29. říj 2008

Pořád jedeme podle starého času...a vidím to ještě tak týden...postupně budu posunovat... 😉

janulas
29. říj 2008

ahojte no já se tu taky potrebuju sverit...
my jedeme porád podle starého, koupalo se v pul sestý slo se spát v sest, ted jsem to posunula teda o pul hodky, ale jsou uz oba unavení, tak snad behem dvou trí týdnu se to zlepsí...
díky maminám, které to téma zalozili, zajímalo me jak to resíte.... 😉

kalo
29. říj 2008

janu: já myslím, že jediné řešení je, posunovat pomalu treba co den, to pár minut, čtvrhodinku...až posunout o hodinu....Ono se to srovná... 😉

janulas
29. říj 2008

kalo... no presne, i já si to myslím, je to prece jen taková méne násilná forma, nez posunovat rovnou o hodinu, ikdyz nekterým lidem /detem/ to asi nevadí a vezmou to v klidu, tak nasi rvou i za tech deset minut, ale co se týce dnesního spánku, tak celkem o.k., sli spát 11.45 místo ve 12... takze to vypadá, ze za dva týdny, uz to bude v pohode... díky

anta
29. říj 2008

Ahojky, tak mi to udělali asi násilně 😀 😀 Malýho jsme silážovali o půl hodiny déle večer a pak o hodinu a stejně se nám vykakal ve čtyři ráno 😀 😀 😀

amarelka
29. říj 2008

ahojte...my sa prisposobujeme postupne, malý zvykol zaspávať okolo osmej, v nedelu zaspinkal večer pred siedmou, v pon už o štvť na osem a včera okolo pol osmej 😉, dnes dúfam sa podarí okolo osem, aby aj ráno dlhšie spinkal 😵 o šieste sa mi ešte nechce vstávať 😎 kedže v noci papá skoro každú chvilku

mkr
29. říj 2008

a´t ji dám spát v kolik chci tak stejně vstane v 6, před tím vstávala v 7, takže musíme dávat spát dřív, už v 6 večer když ji dám dýl, tak se vzbudí stejně jako vždy 😒

deina
29. říj 2008

Nebol problem maleho posunut vecer, ale rano sa vzdy zobudil uz o siestej - nastastie uz sa posunul aj rano. 😅 Ale tie dva dni po posunu bol nejaky nervozny.

katka.1
29. říj 2008

Nasa Kristinka si to posuva tak nejak sama. Je sice nervoznejsia ako inokedy, ale zlepsuje sa to . Tak uvidime ako to bude pokracovat. 🙂