Změna času. Jak to řešit s dítětem?

ria80
25. říj 2007

Maminky,co mate mala miminka,jak budete resit posun casu?Ja ted chodim Michalku myt v sest a pak jde spat,usina kolem sedne.Urcite ji neudrzim o hodinu dyl vzhuru,to by kricela a k nicemu by to nebylo.Takze ji budu asi myt uz v pet a bude spat taky o hodinu driv,a pak taky samozrejme o hodinu driv vstavat.( ☹ ) Jak jste to resily nebo budete resit vy?

janulle22
1. dub 2009

posun casu je uplne super... malej spi do 9 misto do 7...takze krasa... 😀

kalerat
13. říj 2009

kamila2312 • 1d • Dnes v 08:57
Ahoj - blíží se přechod na zimní čas. Jistě se to netýká jen našeho kloučka, ale všech miminek. Daří - podařilo se vám posunout jeho biologický čas? A jak? Náš klouček (11měs) vstává tak v půl šesté - v šest. Přes den spí tak dvakrát maximálně po hodině, v poslední době dokonce už jen jednou ☹ - dopoledne hodinu.... Večer ho musíme uložit v sedm hodin - od šesti už za nic nestojí, prakticky ho musíme sami bavit, nehraje si, nechá se nosit, kňourá (i brečí). Usne celkem hned tak v půl osmé po vykoupání a nakrmení. Tuším, že přechodem na zimní čas se toto vše posune o hodinu a není mi z té představy nejlíp. Koupat v šest a vstávat ve čtyři - v půl páté...... brrrrrr. Mám naději, že se sám postupně vyposunuje o hodinku? Rozhodně ho neudržím mocí mermo. Jakou máte zkušenost?

martulikk • 1d • Dnes v 09:22
Ahoj, jsem taky zvědavá jak to u nás dopadne... Máme ještě malé miminko, ale už má taky pár zvyků, které vcelku dodržuje. S přechodem na zimní čas jsem počítala už když jsme řešili v kolik budem koupat... proto teď koupeme v osm, pak napapat a do hajan (no většinou 😅 včera mi dala prďolka zabrat a usnula až v půl jedné ráno, uf...) Ale to vstávání nevím, teď jsme na průměru kolem páté hodiny (ale někdy taky ve čtyři a jednou za uherák v šest)... takže abych se připravila na vstávání ve tři, co? 😅

hejdita • 2d • Dnes v 09:40
tak my uz mame takovou zkusenost za sebou a srovna se to, aspon u nas se to srovnalo, ono je i dyl tma tak to ty deti potom prospej.....ja z toho strach nemam ja se tesim ze pujdou o hodinu driv spat 😀

brisalek • 1d • Dnes v 09:47
martuli ja bych to takyrada posunula jenze u nas je to podobne odpul 5-5 je uknourana, chce jen nosit nebo byt u prsu, takze jsem rada, kdyz vydrzime do 6.

martulikk • 1d • Dnes v 11:28
brisalek: u nás je to večer taky horor... papá kolem půl šesté (plus - mínus), pak si zkoušíme chvíli hrát nebo houpat v houpačce, ale málokdy to zabere, když už, tak jen na chvilku... a taky musím chodit a houpat v náručí, fakt děs... někdy i to prořve ☹ jsem ráda, že neváží tolik, protože i tak mě už v sedm chytaj křeče do ruky...

shaula
13. říj 2009

Já mám v plánu klukům časy koupání a krmení posunout každý den o půl hodinky, takže do dvou tří dnů by měli být srovnaní. Tolik teorie, uvidíme, jak to dopadne v praxi 😀

berus222
13. říj 2009

keby to aj tak bolo, ze sa posunie cas a nas maly pojde o hodinu skorej spat. lebo od pol 10 zacina plakat, lebo je unaveny a place do pol 11, kedy konecne zaspi. nepomaha nic. a to ma "kludovy rezim" od kupania o pol 8.

nevesta
13. říj 2009

Kedy sa posuva cas? 😕

My sme s tym problem nemali, uz mame za sebou 2 posuny. Posuvala som po 20 minutach kazdy den, cize cely den som komplet o 20 minut posunula a v pohode to mala zvladala 😉

shaula
13. říj 2009

Nevesta - 25.10.

klematis
14. říj 2009

shaula, taky to tak mám v plánu, máme koně a ti jsou dost citlivý na změnu doby krmení a u nich to taky tak dělám a v klidu přecházíme na nový čas, myslím, že u miminek to bude fungovat stejně

berus222
14. říj 2009

teda ja som mama zaciatocnik, ale to tak vplyva posun casu na deti? nepoznam nikoho, na koho by to nejako zvlast posobilo, tak si vobec neviem predstavit, ako to vnimaju deti.

shaula
14. říj 2009

Berus - kupodivu ano, vnímají to nějak citlivěji 😕 Naše lektorka ve cvičení nám při naší první změně času (taky z letního na zimní) říkala, ať se nedivíme, že dva tři dny potom budou děti hodně plakat - a fakt to platilo 😕

lyongirl
14. říj 2009

ja som pri našich deťoch nikdy nezaznamenala, že by im posun času robil problémy...ani sme nevedeli, že sa posúva 😀

lyzenka
14. říj 2009

tiež ako lyongirl, žiadne znamenia neboli pri posune času... 😀

belanka
14. říj 2009

my sme to teda nemuseli riešiť.absolútne sme nezaregistrovali zmenu.nejak sa to utriaslo samé

janulle22
26. říj 2009

u nas dneska hruza...
vcera usnul az okolo pul 10 a dneska v 6 vzhuru...no uvidime co bude zitra... 😅

lyongirl
26. říj 2009

no, my sme zrazu posun casu zaregistrovali a to som pisala, ze nie, deti od siestej rano hore 😝 , doteraz to bolo vzdy ok a teraz.... 😠

janulle22
26. říj 2009

lyon takze stejne jako u nas...a to loni s nama ani nehlo a to jeste spal lip... 🙄 mame to spani vubec celkove nejak rozhašeny... 😒

laurinkadanielka
26. říj 2009

aj u nas hruza tieš o šiestej hore 😒

klematis
26. říj 2009

my jsme taky vstávali v šest 🙂

kaleilah
26. říj 2009

v půl šestý na nohách 😠 bléééééééééééééééééé

kalerat
26. říj 2009

Tak u nás ťuk ťuk se vstávala tak jako vždy o půl 8

lyongirl
26. říj 2009

no, nejak nás sem pribúda 😀 😀 😀
vačší by aj možno spal, ale menší bol presný ako hodinky, najedol sa a začal vystrájať, pozrem na hodky, prirátam si posun a zistím, že je v podstate 7, čo je jeho čas vstávania ☹ 😠 😝
no ale musím povedať, že som aspoň polievku stihla uvariť a ide sa von....
ale dúfam, že takto to pokračovať nebude, dnes aj keby čo pôjde neskôr spať!!!

misa84
26. říj 2009

tak my tak stejne, misto vstavani v 7 byl vzhuru presne o hodinku driv, spinkaval uz jen jednou denne, kolem pul 1 zhruba do 3, ted mi od 6 tezko vydrzi tak dlouho, takze myslite, ze misto o pul jedne ho mam dat spat kolem pul 12, az 12?

breslerka
26. říj 2009

u nas nepomohlo ani ukladanie o hodinu neskor.Cez den fici vsetko ok, ale aj ked ulozim malu normalne, aj ked o hodinu neskor, vstava hodinu skor, o 5tej..desssssssssss

lyongirl
26. říj 2009

no ja som staršieho uložila, chodieva okolo 13tej, teraz tam leží od 12tej a stále vymýšla. Večer skúsim o tú hodku neskôr, no neviem, neviem, tiež sa bojím toho, že ráno vstanú skôr. No čo už, to je náš údel - údel matky...

janulle22
26. říj 2009

je to hrozne...a jak spi jeste po obede tak vecer usina az okolo pul 10... 🙄 jsem zvedava na zitrek... 😝

lucia.
26. říj 2009

malej keby nerastol zubok tak asi ani nezaregistrujeme ze sa posunul cas

shaula
26. říj 2009

Tak nám se včera krásně povedlo ten den o hodinku natáhnout, takže spát šli už podle nového času. A ejhle, ráno byli vzhůru přesně jak podle hodinek, ale bohužel podle starého času 😝 Takže jsme vstávali v šest místo až v sedm, snad to postupně nějak natáhnem ☹

cestovatelkaandrea
26. říj 2009

no baby vy ste vstali aspon o siestej. my sme boli hore o 4:30.

dvojka
26. říj 2009

My jedeme podle starého času.Malá na to asi neni připravena,zkoušela jsem jí to posunout,ale večer to prostě nedá 😖 .Neřeším to 🙂

janulle22
27. říj 2009

ahojky holky tak jake to bylo dnes?

u nas usnul okolo 9 a vstaval v 7 takze v normalu... jen vecer bych to chtela stahnout na 8 hodinu jako to bylo driv... 😅

cestovatelkaandrea-chuderko, to je mi te lito ja vstat v pul 5 tak usnu u snidane 😀

lyongirl
27. říj 2009

no u nás lepšie 🙂
zaspal okolo 21:15, čo je tak v norme, chodieva okolo 21vej a vstával nejak pred 7, presne neviem, lebo on sa hral a ja som dospávala 😀