Změna času. Jak to řešit s dítětem?

ria80
25. říj 2007

Maminky,co mate mala miminka,jak budete resit posun casu?Ja ted chodim Michalku myt v sest a pak jde spat,usina kolem sedne.Urcite ji neudrzim o hodinu dyl vzhuru,to by kricela a k nicemu by to nebylo.Takze ji budu asi myt uz v pet a bude spat taky o hodinu driv,a pak taky samozrejme o hodinu driv vstavat.( ☹ ) Jak jste to resily nebo budete resit vy?

kupinka
25. říj 2007

No vidíš to,tak nad tím jsem ještě neuvažovala. Ale asi zkusím vydržet co nejdýl vydrží a zkusím to posouvat aspoň o 10 minut denně,ať se dostaneme na tu dobu v sedum

niega
25. říj 2007

Rio, my jsme jen o pár dnů starší, takže s tím moc zkušeností nemám. Nicméně hodlám to pořešit tak, že Edíka pozvolna převedu na zimní čas, tj. každý den ho posunu cca o 10-15 minut, takže do týdne bychom se měli přehoupnot z "letního provozu" na zimní. A řekla bych, že takhle to udělá většina rodičů 😉 .

kristi
25. říj 2007

jezsi, a kdy to zase je? to nesnasim...

kupinka
25. říj 2007

No,už asi brzo. Já totiž taky nevím a proto mě to překvapilo,to bude hnus. A navíc,když se podívám z okna,tak ať už raději sněží než tohle..........

niega
25. říj 2007

Kristi: Změna je ze soboty na neděli (28/10) 😉 .

niega
25. říj 2007

Kristi, Kupinko: Data změn zimního/letního času si nejlépe najdete na stránkách www.presnycas.cz 😉 .

kupinka
25. říj 2007

jojo,v kalendáři to určitě bude,ale úplně jsem na to zapoměla,díky za upřesnění 🙂

kristi
25. říj 2007

ach jo

sylviiik
25. říj 2007

kéž by zůstal ten zimní čas už navždycky, vždyť ta hodina nikoho nevytrhne 🙄 🙄 🙄

romana27
25. říj 2007

já jsem ráda, že bude chodit o hodinu dřív spat 😀, ranní vstávání mi až tak nevadí 🙂
Co mi vadí je to, že venku je hnusně a malej chce usínat přes den v kočárku 😒

mapris
25. říj 2007

ahojte maminy,
je to v neděli, a je to napsaný v kalendáři.
Jinak co se týče toho posunu času pro miminka. Naše dcerka zažila posun času na jaře, a to tak, že jsme prostě místo v půl 8 koupali v půl 9té a šla spát dýl. Trvalo to tak dva dny. Pak se srovnala. Prostě to dělejte tak den, dva podle starého času a miminko se srovná :o))

ria80
autor
25. říj 2007

Ja to taky NESNASIM!!Kdyby tady chtel nekdo napsat petici proti,dejte mi vedet. 😠
Taky jsem si rikala,ze bych ji mohla pomalu naucit spat podle novyho casu,to by jeste slo,ale pak se to zase posune dopredu v breznu,a to uz bych ji nevysvetlila,at jde spat najednou o hodinu driv,to uz ji pak nepreucim zpatky. 😕 A jednou budeme chodit do vany az v osm a spat v devet.Tak to ne,asi radsi vydrzim ted to drivejsi ranni vstavani. 🙄

ria80
autor
25. říj 2007

nevim,ay se ted preucovala,a na jare zas,to ji nechci trapit,znam jimnesla by to spatne,vzdyt i dospely s tim maji problemy.
Jinak mi ted zima vyjimecne nevadi,cim vetsi zima,tim lip.Mala nesnasi kocarek,a kdyz je velka zima,tak ji ten studenej vzduch nejak utlumi,ze neni schopna protestovat,tak radsi spi nebo kouka(ale je tak trochu mimo 😅 ),ale nerve a muzeme konecne chodit ven.Cim vetsi zima,tim dyl vydrzi venku.

viona
25. říj 2007

jsem se zrovna o tom bavila s mamčou a ta říkala,jak ten posun času nesnášela,když jsme byly se ségrou malý,že prý nás potupně převedla na čas nový,třeba každý den to posouvala o čtvrt hodiny.

ria80
autor
25. říj 2007

Posunovat ji to buda uz tak od pristiho roku,az se ji bude dat neco vysvetlit,ted mi na to prijde jeste mala.

viona
25. říj 2007

No jo,ale on je malý zvyklej chodit po šestý do vany a v sedm spát,jakmile mu to narušim,je protivnej a řve,aby chodil spát v šest mi přijde fakt dost brzo,tak mu to zkusim taky postupně posunout,uvidim,jak budu úspěšná 😉

ria80
autor
25. říj 2007

Viona:No u nas je to taky tak,taky me to prijde brzo,ale asi to tak necham proto,ze si myslim,ze pak zpatky uz by se to nepreucila,z toho mam strach,tak to asi nebudu ani zkouset.Myslim,ze bych toho pak litovala.Bylo by po klidnych vecerech.Navic jak poroste,bude potrebovat min spanku a treba si to sama trosku protahne,a nakonec by chodila az treba v pul desaty.Takhle mi tp vyhovuje,mam chvili klidu,a pak jdu taky v devet spat.

viona
25. říj 2007

No snad se to přeučí i zpátky,já se mu to pokusim posunout a když to nepůjde,tak to nebudu lámat přes koleno,i když se děsim těch raních budíčků,já si ráda přispim,což už teď dost dobře nejde ☹ ,tak já sem pak postupem času napíšu,jak jsme to zvládli 🙂

ria80
autor
25. říj 2007

Taky budu davat vedet.Taky jsou pro me ranni budicky problem,no,zkusim to.Vsak upravit se to da vzdycky.

kacka79
25. říj 2007

Tak já chtěla začít poposunovat time ode dneška, a zrovna mi usnul... a to chodíme spát kolem 19h... no je úplně tuhej a navíc nevykoupanej... o uvidim, jestli se vzbudí, když ne tak začneme od zítra, to si říkám i s dietou, už cca 10 let 😀

jana.1
25. říj 2007

Kdyby se to nesrovnalo... 😒 , tak by mi to docela bodlo. 😀 Protože koupem kolem půl 8, pak nakojím a kolem 8 usínáme. Kdyby to bylo o hoďku dřív, tak bych měla víc času 😀 Pokud totiž usne, tak spí tak hlubokým spánkem, že můžu šramotit, jak chci. Přes den to vůbec tak slavné není 😝

majka07
28. říj 2007

ahoj holky, tak jak čas tedy dítka zvládly? U nás naprostá pohoda, asi je po mě, mně to nic nedělá, necítím žádnou změnu a přesně přišlo 6,45 hodin a začala se hlásit o spánek a už chrupká 🙂 Měla jsem strach, ale dobrý 🙂

smoulinda
28. říj 2007

Ahoj 🙂
U nás všechno v pohodě. Malá nepoznala žádný rozdíl 😉

yenn
28. říj 2007

ria, takovych petic uz bylo!!! Je to na prd... Ja ten letni cas tak nenavidim....ted je konecne ten spravny 😵 Stejne je prokazano, ze se zadna energie neusetri 😠

petaska
28. říj 2007

Musím říct, že tyhle posuny taky z duše nenávidím 😠 Myslela javascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody')jsem, že to bude dneska večer boj, že se malýmu bude chtít spát moc brzo-normálně chodí do postýlky kolem osmé a usíná mezi osmou a devátou-ale vypadá to, že se neřídí podle toho, co bylo, ale podle hodin-papali jsme jako vždycky kolem sedmý a teď si ještě hraje na dece a na spánek nevypadá 🙂 A to ráno vstával jako vždycky-v sedm-podle nového v šest 😖
Tak jsem zvědavá, jak to bude zítra ráno... třeba si konečně přispím 😀

natalien
28. říj 2007

Tak jedinej kdo měl u nás problém, jsem byla já, páč jsem šla o hodinu dříve napouštět vanu 😀
No, Nell to nesla docela statečně, sice na chvilku před koupáním usnula, ale vydržely jsme do sedmi na čas koupání a krmení. Teď už hajá v postýlce a snad už i chrupe 😉 Takže v poho 😵

ria80
autor
28. říj 2007

Tak to my jsme sly spat o hodinu driv,ona ma proste svuj cas.Ale vecer strasne kricela,tak nevim,cim to bylo.Casem snad ne,dalal jsem vsechno v cas,kdy byla zvykla.

karotky
28. říj 2007

Tak dokud jsme neměli mimčo,tak mi podzimní posun času vyhovoval(na jaře už ne 😝 ).Teď s tím taky zápasíme.Koupeme každý den v 17.30 a během půl hodiny Áda spí.Budí se kolem 6té.
Včera to s námi sice vydržel o hodinu déle,ale vzbudil se ve 2h. a do 6ti h. usínal max. na půl hodiny a pak zase brečel. 😖
Dneska už byl v 17h. vzteky bez sebe a usnul za 45 min.Jsem zvědavá na dnešní noc,ale radši se připravuju na to,že se nevyspím. 😅

viona
28. říj 2007

Tak posun času zatim docela dobrý,vydržel do třičtvrtě na šest,pak jsme šli koupat,trošku jsem to koupání natáhla a šel spát ve třičtvrtě na sedm,ale to už mi chudák skoro spal u prsa,tak to vypadá,že si zvykne 😝

jana.1
28. říj 2007

Přelstil nás 😕 🙄 Koupali jsme v půl 8, pak nabumbali a usínali kolem 8. Tak jsem si libovala, že usne už v 7. Jenže se posledních pár dní vzteká u kojení, hl. toho posledního večerního. Napije se, pouští se, kroutí se, řve, jak když má bolení. Nic moc z něj nedostanu.. tím to úplně není.. někdy tam něco je, ale důvod je jinde. Budu pátrat. Takže zkrátka usíná před 8 nového času (takže 9 starého) 😝 Je mu 3 a půl m., takže možná trochu bojkot.. 😒 No uvidím.. ale prostě nás přelstil 😎