Změna chování 3 letého dítěte před příchodem sourozence

cahulka
15. říj 2011

ahoj maminky,
ráda bych se Vás zeptala jestli máte nějakou zkušenost se změnou chování dítka těsně před porodem sourozence.Mám dceru, v prosinci tři roky a v prosinci čekáme druhou holčičku.Dcera se hrozně těší,s bříškem se muchlá,povídá,vykládá jak bude pomáhat atd.,ale začala být poslední dobou hrozně ukňouraná a neudělá beze mě ani ránu,hrozně zmamánkovatěla.Mám podezření jestli to nem§že být kvůli miminku,že začíná mít pocit, že se něco změní.Hodně mě to trápí.Máte některá podobnou zkušenost_
díky za rady
Cahulka

hojda
15. říj 2011

TAk u švagrové to byl mnohem drsnější průběh, malá dělala scénu už v těhu, kdy jí nemohla nosit. Teď byly i u psychologa, prý je to normální a přejde to samo, Doporučil trávit hodně času s ní.

sussanah
15. říj 2011

Sice mam dvouletaka, ale presne jak popisujes. Tesne pred porodem to bylo u nas silene, posledni mesic uz jsem sotva lezla, mlady byl jak utrzeny z retezu, porad se po me vesel, chtel vsechno najednou a hlavne se mnou. Podle me citil to moje napeti pred porodem a hlavne videl, ze mi neni dobre. Nesla jsem posledni tydny fakt spatne a on to proste vsechno prozival se mnou.
Ale dobra zprava, u nas se to porodem zmenilo. Jen prvni tyden byl trochu citlivejsi, hned ho vsechno rozbrecelo a mocme potreboval, ale pak, kdyz uz jsem byla v pohode a zacala se mu opet venovat, tak se to zpravilo a ted po 5tydnech je to v pohode. O maleho ma zajem, hladi, pusinkuje, pomaha, zadne sceny, je to vyrazne lepsi nez pred porodem 🙂

dagina
15. říj 2011

Ahojky,
mám sice po dvou letech....., malá začala žárlit až asi po 6N. Byly opravdu krušné chvíle. Strádali jsme citově všichni...a vlastně strádáme stále...tak to cítím. Hlídání žádné nemáme, takže to bylo doma opravdu hodně divoké.
Ty máš po třech letech..., už ti chodí starší do školky??? Pokud ano, obrovské plus. TAké je dobré malou připravit na to, že mít miminko není jen legrace, ale že s ním bude i velká práce, často pláče....prostě říkat pravdu.....
Ať vám příchod miminka přinese jen hezké starosti....

renca556
20. říj 2015

Zdravim,mam podobny problem s dcerkou 4 roky posledny dobou asi 3 tydny zacla naprosta zmena chovani mame jeste sestricku a starsiho brasku,je mi jasne ze trochu zarly na mladsi sestru 10 mesicu .vse ji rozbreci naprosto bezduvodne a nerekne jestly ji neco boli nebo co ji trapi ze skolky uz neodchazi tak spokojena jenze momentalne zijeme v Cine v internacional skole a moje anglictina je mizerna nevim jestly to ma pricinu ve skolce nebo doma opravdu si nevim rady jestly zajit za pediatrem nebo k psychologovi ?...poradte prosim