Znáte nějaké bezzubé dítě? Musí zuby opravdu vyrůst?

radka.k
24. srp 2011

Jednomu z mých dvojčat stále nevyrostl ani zoubek. Je nám skoro 19 měsíců. Druhý má 9 zubů, začaly mu růst až ve 13 měsících. Dětská MUDr. mi řekla, ať počkám ještě měsíc a pak zajdu k zubaři na rentgen dásně. Znáte někoho, kdo byl takhle dlouho bezzubý, ale nakonec zuby vyrostly? Kdy?

sova33
24. srp 2011

Neznám nikoho, komu by zuby rostly tak pomalu, ale neznám ani žádného člověka, kterému by nevyrostly nikdy.
Tak nevím, asi jsem ti moc nepomohla, co? 😒

dlabinecka
24. srp 2011

Tak já dost silně pochybuji o tom, že by zuby nenarostly vůbec, takového opravdu nikoho neznám. Někdy může souviset růst zubů s fontanelou. Moje Eliška má zoubků hodně, ale za to fontanelka nechce zarůst. Pro uklidnění bych k tomu zubaři zašla, ale zuby narostou -neboj 😉

babulinkab
24. srp 2011

růst zubů souvisí i např. s vývinem jadýrek v kyčlích, my je měli pozdě a i první zoubky vyrašily, tak kolem toho 9. měsíce
nikoho bezzubýho neznám

karmenta
24. srp 2011

je nám 10.měs a taky žádný zoubek na obzoru. Zda s tím souvisí jadýrka v kyčlích nebo fontanelka nevím, ale jadýrka jsme měli až v 7.měsíci a fontanelku máme pořád..
Jinak také neznám nikoho kdo by zuby nakonec neměl a docela by mě zajímalo co na tom RTG zubař zjistí, jako leda zda jsou už zoubky založeny, ale jestli ne tak zda vyrostou, to umí zjistit???

jasekd
24. srp 2011

Anodoncie skutecne existuje, zuby se nemuseji vyvinout, nejsou pritomne zarodky. Souvisi to s dalsimi poruchami tkani, ktere se behem tehotenstvi vyvyjeji ze stejneho zakladu , tzv. syndrom ektodermalni dysplazie (kuze, vlasy, potni zlazy, slinne a slzne zlazy....). Takze o tom byste vedeli, ja verim, ze je jen pozadu, ale kdyztak pro klid ten rtg nechte udelat, dneska uz to nejsou zadne velke davky, ceho by ses musela bat 😉 Osobne jsem se s nekym, kdo nema zuby tak dlouho, nesetkala.

berenika39
24. srp 2011

nikoho neznám, kamarádka čekala na zoubky u své holčičiky do roka a kousek....myslím, že @jasekd ví přesně, jak to je 😉 😉 😉 , je z oboru, jestli se nepletu 😉

mihaulka
25. srp 2011

Určitě narostou, ještě jsem neslyšela o nikom, komu by zoubky nenarostly 😉 Jen si asi dává načas. Držím palce, ať je to už brzy (jéé, první zoubééék 😀 ) Naše malá už jich má 7, první ve čtřech měs. 😎 Ale byla bych radši, kdyby tam neměla nic 😠 To kojení je někdy zážitek 😀

copinka
26. srp 2011

Tak nám vyrostl první zobek v roce a další si taky dávají pěkně na čas má skoro 21 měsíců a má 9 zubů taky jsem se bála že rostou pomalu ale prej je to jedno alespoň jí déle vydrží 🙂 🙂

meo
26. srp 2011

Já taky zoubky řeším, malé vyrostly dva dole v 8měsíci a teď je jí 13měsíců a dál nic. Ale vidím, že jsou v tom mega rozdíly.