Zoubky jedničky nahoře i dole jsou s mezerou

prchalka
15. říj 2009

Ahoj, malá má v roce zatím vylezlé jen 4 jedničky, ale horní i dolní s větší mezerou.
Je to normál, můžou ještě dorůst blíž? Nebo se to srovná až u druhých zubů? Nebo třeba vůbec?
Zubaře jsme ještě nenavštívily, abych se ho zeptala 😖

iloha
15. říj 2009

je to normální, první zoubky jsou drobnější..............u druhých se to srovná, alespoň to nám řekla mudra 😉

power700
15. říj 2009

My to máme taky tak, dle zubařky je to normální. Při druhých se to srovná. 🙂

schwarzovka
15. říj 2009

náš má všechny od sebe a určitě mu to zůstane...má je po tak po tatínkovi...říkám mu, že je má jak hvězdičky...taky tak žluté a daleko od sebe 😀 😀 😀 ... aspoň nemá problémy s makovým pečivem nebo špenátem...mezi zuby mu může uvíznout, tak akorát tužka 😀 😀

berenika39
15. říj 2009

jéééé petas má taky mezeru nahoře jak vrata do garáže, to jsem ráda, že to bude u druhých lepší.

Já nějak myslela, že až se mu ta pusinka zaplní prvníma zubama úplně (to já budu už úplně šedivá u chocholouška) takže se mu ta mezera ztratí, bude tam mít míň místa 😀 😀 😀

pavlina05
15. říj 2009

Tak my máme 5 zubů a jedničky nahoře moc od sebe. TAkové 2 lopatky. JAk veverka 😀

jabber
15. říj 2009

Je dobře, když má prcek trochu mezeru mezi zubama, protože druhé zuby jsou větší, a tak se tam potom líp vejdou 🙂

prchalka
autor
16. říj 2009

Tak super, že je nás víc 😀 Já zas znám holčičku, co je má úplně u sebe jak veverka, ty dolní - úplný opak nás a jiný takhle malý děti moc neznám..
Já jsem taky myslím měla horní první zuby s mezerou, ale ty dolní mi vyrostly u sebe tak, že se vedle sebe nevešly, tak je mám zas do stříšky. Manželovi zas nejsou při mluvení horní zuby vidět, zato špičáky jo - chudák dítě, jak to u ní dopadne.. Pokud to bude kombinace nás dvou, tak potěš! 😖 😅

kulimka
16. říj 2009

Tak my máme taky mezeru a taky spoléhám na to, že až bude zoubků více že se to srazí. A když tak u těch druhých. A když ani to ne, tak existují přece rovnátka, v dnešní době už to není taková hrůza má je plno dětí, dcera je má taky už rok a zuby se jí krásně srovnaly.

vercak.
16. říj 2009

Malej má mezi horníma jedničkama taky mezeru. A to mu nahoře nejdřív vylezly dvojky, takže vypadal asi 2 měsíce jak upírek. Bála jsem se, aby se mu tam jedničky vešly a přitom mu tam ještě dost místa zbylo. Doufám, že druhý zuby bude mít krásně velký a rovný po tatínkovi, protože mě trochu vyčnívají špičáky.

jandalinka
16. říj 2009

Ahoj.Přesně jak se tu píše:až bude zoubků víc,tak se srazí k sobě.My to máme také vpředu od sebe a dnes jsme přišli od zubařky a prý se to ještě srovná.Takže v poho 😉

timbouctou
16. říj 2009

Ahoj holky, nebojte, náš malý měl ty jedničky taky hodně od sebe, ale jak mu vyrostly ostatní, tak se to dost srovnalo. Teď zas má největší špičáky, tak vypadá jak malej upírek, hlavně když hodí širší úsměv 😀

malovani
16. říj 2009

Eva má už všechny zoubky, taky s mezerama a podle mudry je vše v pořádku, u druhých zoubků se to srovná.

prchalka
autor
16. říj 2009

Tak super, dik vsem 😉

macejka
16. říj 2009

Ahoj holky,
náš malý má už všechny zuby a od začátku měl mezi horníma jedničkama mezeru.Zuby se nesrazily,ale u mléčných se to tolik neřeší,je to dané tím,že má vysokou uzdičku,to je taková blanka mezi horním"rtem" (sliznicí) a dásní.Takže pokud se mu to u druhých zubů nesrovná,pak se to stříhá.Je to záležitost většinou jednoho šmiknutí,vyjímečně se to sešije,ale spíš ne.Tím ale nechci říct,že všechny děti musejí mít vysokou uzdičku,ale je to jedna z možností.Nic to neznamená,nebolí to,jen to způsobuje tu mezírku. (v našem případě je to mezera jako by mu chyběl zub 😅 )

radkar
16. říj 2009

Tak moje dcerka má zase pro změnu horní jedničku uraženou. Spadla na obrubník. Docela mě to mrzelo, pač vím, že ty zoubky jsou až do cca 6 let. Ale hlavně že se nestalo nic horšího.

el267
18. říj 2009

Ahoj, malá má mezírku u horních zubů. Nám zubařka říkala taky, že má vysokou uzdičku.A u nás se to řeší tak, že to odstrańují lejzrem při menší narkoze. Budeme to řešit až při druhých zubech. Pak snad i rovnátka. Já jí mám bohužel taky.Jenže za mě to nikdo neřešil. Takže jí nejspíš malá po mě zdědila.

nalka
18. říj 2009

Ahoj,malá to měla taky tak.Dva nahoře,dva dole a velké mezery mezi.Ale jak ji začaly růst hned ty vedle,tak se ji to srovnalo.Chce to čas 😉

el267
18. říj 2009

Já jsem taky doufala a uklidńovala se, že až jí narostou ostatní zuby, že se to srovná. Dnes jich má 16 a podle toho co mi říkala naše zubařka, tak u nás se to nesrovná samo od sebe. Je to asi individuální. 😉

nikitka26
19. říj 2009

Malej měl taky větší mezery hlavně mezi horníma jedničkama a jak vyrostly další zoubky,tak už je mezera pryč. jsem si to uvědomila nedávno, když jsem koukala na rok staré fotky, kde se smál, teď po mezeře není ani památka 😉

oli.k
19. říj 2009

🙂 Dcerka to má taky tak-ve 13 měsících jen čtyři zoubky, dole dva drobné krásně u sebe a nahoře mnohem větší s velkou mezírkou.

suki
19. říj 2009

naše malá má nahoře mezi jedničkama díru jak Madonna 😀 😀 asi jí to taky zůstane, je holt po mě 😀

ivasad.
24. zář 2011

Ahoj, naše dcerka má taky nahoře mezírku. Mně zubař říkal, že taková malá mezírka je v pořádku, je potom méně pravděpodobné, že by dítě mělo druhé zuby křivé 😉