Zoubky nebo spurt. Co by to mohlo být? Co mu můžu dát?

kristjir
18. dub 2020

Zdravím. Náš malý má 3 měsíce. Slinta jak bernardýn a ruce neustále v puse. Ale poslední dva dny, je hodně plačtivý a chce být pořád u prsa . Včera jsme zkusili dát chladive kousatko, které mu na chvíli pomohlo a za chvíli řval znovu. Už nevím, jestli to má z bolavých dásní nebo z růstu. Teplotu nemá zvýšenou. V noci se mi budí na kojení pořád stejně, ale přes den, když není u prsa, tak mi šíleně řve. Poradíte co s tím?? Ve středu na kontrole nám doktorka říkala, že zoubky nejdříve kolem 4. měsíce, ale už nevím, co by to tedy mohlo být. Předchozí růstový spurty byli v pohodě, nebrečel tolik, ale teď jo, tak si říkám, že to asi budou zuby. Co mohu dát takto malému dítěti? Díky za odpovědi

amazonkajanik
18. dub 2020

@kristjir malej byl taky od 3měsíce nervní,kousatko taky pomohlo na chvíli,jinak kousal,co mohl.zoubky se začaly rýsovat v 5měsících,ale první se prorizl přesně v půl roce,za týden další a za měsíc horní dva. Teď jsme to měli nanovo,snad ještě hůř,teplota až nyní,kolem 37. Prorizla se horní dvojka a po ní do týdne bude druhá

kristjir
autor
18. dub 2020

@amazonkajanik já jen jestli to je spurt nebo zuby, vůbec nevím. Jsem poprvé maminka, tak nemám vůbec zkušenosti. Ale bojím se, jak dlouho to bude trvat

linee
18. dub 2020

@kristjir zoubky u deti poznavam vetsinou tak, ze hure spi v noci, pres den jsou plactivejsi a pritulnejsi a dlabou se v puse (i starsi i maly). Takto malemu muzes dat maximalne svuj cas, energii, trpelivost, lasku a prso🙂 popripade ho pres den se snazit necim jinym zaujmout. A oba chteji hooodne chovat a byt porad u mne.... nektere maminky ani nevi, ze zoubky rostou, u deti breci pro kazdy zub:(

kristjir
autor
18. dub 2020

@linee já právě říkám, že nevim, jak to chodí a jestli to není ještě spurt, ale těžko říct.

eiram7
18. dub 2020

Malej kolem 3 měsíce taky silene slintal a strkal si ručičky do pusy, je to obdobím. U nás byl na 3 měsíci spurt, takže jestli chce být stále u prsa, tak bych to videla spis na nej. 🙂 vždycky to trvalo cca týden a pul, než se to vrátilo k normálu

petra324
18. dub 2020

Dobrý den,dceři je 6 měsíců a rostou jí zoubky.Kolem 18 hodiny začne hodně plakat a je k neutišení i u kojení pláče.Mohu jí dat denně dětský Panadol?

squezy
18. dub 2020

Podle mě je to obdobim, prostě blby dny. Samozřejmě to mohou byt zoubky, ale trva to než se prorezou a to prorezavani je bolestive a přitom to neni na omak v puse nijak citit. Pokud se chce často kojit, tak koj, pokud ho to uklidňuje a že slinta a strká si vše do pusy je úplně normální, to dělá každé mimco. Nikdo ti neřekne, jak to dlouho bude trvat, ale pokud chceš zvednout náladu, tak bud rada, ze mas jen jedno miminko, kteremu se můžeš na 100% venovat ;) Píše matka 14 měsíčních dvojcat ;)

squezy
18. dub 2020

@petra324 Můžeš ji dát detsky panadol. Na krabičce je napsané dávkování i jak často se může dávat. Ja byt ale tebou, tak bych misto panadolu koupila calgel nebo jiné "mazatko", pokud ji rostou zoubky. Calgel ma v sobě nějakou látku, co ji dané misto umrtvi a behem chvilinky se ji ulevi a je klid 🙂 Jsou i jine produkty, chce to vyzkoušet,ale panadol nebo nurofen cipky bych spis davala na sražení teploty..

amazonkajanik
19. dub 2020

@squezy lepší je na začátky Dologel,je homeopaticky,ale působí😉

kristjir
autor
19. dub 2020

No on v noci je v klidu, i když kolikrát večer taky nejde utišit ničím. Teď mi tu řve, zkusím zítra zavolat doktorce a zeptat se. Většinu dne mi probreci.... Jsou momenty, kdy se uklidní, ale jinak skoro nepřetržitě brečí...

kristjir
autor
19. dub 2020

Zkouším kojit, ale už i u prsa se mi vztekal, tak nevim ... Teplotu nemá, akorát průjem. Byla jsem u něj zvyklá jednou za dva dny a teď každý den....

amazonkajanik
19. dub 2020

@kristjir rytmické chování pomáhá? Ono totiž malý nechtěl vůbec mléko,když ho zuby tlačily. Jen napít vodu a chovat. A průjem k zubum být může

kristjir
autor
19. dub 2020

@amazonkajanik co znamená rytmické chování

amazonkajanik
19. dub 2020

@kristjir že malého v náručí pohupujes do rytmu,ne náhodný pohyb,ale prostě takový ten utesujici. Jako když je třeba v kočárku,nebo kolébce. Hodně pomáhalo na tyhle záchvaty,co nejrychleji vyrazit ven. Kočárek houpal,malý se zároveň soustředil na pohled ven,místo na tlak zubů. Kolikrát vědělo celé okolí,že jdeme, než se uklidnil. Jinak Nurofen,jak tu padlo,jsem dávala až na prorizle zuby,nebo při teplotě. Místo toho je lepší homeopatikum
https://www.drmax.cz/chamomilla-vulgaris-15ch
https://www.google.com/amp/s/www.lekarna.cz/amp...