Zpíváte mrňousům? Jaké písničky se jim líbí?

jasminy
23. kvě 2011

Já ano, ale už by to chtělo změnit repertoár. Jaké písničky zpíváte a které se nejvíce líbí vašim dětem? U nás zatím vede Holka modrooká....

denousek
23. kvě 2011

já začnu malímu zpívat a řekne nech toho 😀 a pak si pustí na netu cvičení s Míšou 😀 ale to je až pro větší 😉

miarosa
23. kvě 2011

Já zpívám od malička, a většinou to co mě zrovna napadne, někdy i nesmysli, nebo včelku máju atd. Teď má rád kačery a ještě u toho děláme blbosti, jinak by ho to zpíváni asi nezajímalo, zpívám příšerně 😀 Ale koukala sem že koupíme CD Dády, tam zpívaj a cvičí, vypadá to dobře a i ty písničky si ještě my maminky musíme pamatovat z našich dětských let 😀

majatob
23. kvě 2011

Ahoj, skoda, ze jsi to nezalozila jako diskuzi, urcite si na vetsinu vzpomenu az kdyz ten prispevek odeslu a pak uz mam smulu... 😀
u nas se zpiva porad 😵 decka miluji pisnicky s ukazovanim (Hlava, ramena, kolena, palce, Twinkle, twinkle, Kdo stvoril, Na ty louce zeleny...), pisnicky z pohadek (Kniha dzungli, apod.), lidovky (Tluce bubenicek, Kocka leze, Skakal pes, Holka modrooka, Travicka zelena,....), ukolibavky na spani (Spi synacku, Spi Marjanko, Hali beli, Hou hou, Povidam povidam pohadku, Blaznovu ukolibavku...), ruzny rikadla a rozpocitavadla (Ententyky, Liska, siska, pampeliska, Kolo kolo,...), ale obcas si pustime CD treba s pisnickama z Rebelu a parime tu na ne, proste podle nalady a toho co s nema chci pri te pisnicce delat 🙂
Jestli ti dochazi napady, tak doporucuju dve knizky- Zpivame a hrajeme si s nejmensimi a Zpivame a naslouchame hudbe s nejmensimi, jsou urceny pro trochu starsi deti, ale vyuzijes je i s malou, prvni ty pisnicky a az bude vetsi tak se prida pohyb a vytvarny namety a je k tomu i CD pokud treba neovladas noty nebo nejaky hudebni nastroj 🙂

kristi
24. kvě 2011

no jasněěěěěěěě, zpíváme spolu.....dáme youtube a jedeme. Pijeme colu, Saxanu atd..

handm
24. kvě 2011

U nás taky skoro pořád 🙂 Bylo období, kdy jsme si "písní" s manželem museli i odvyprávět - odzpívat, co novýho, když přišel z práce, protože prcka písničky - jakýkoliv nesmysly, ale zpívaný, prostě uklidňovali 😉😀😀😀 KDyž je nejhůř, tak z neznámého důvodu ho potěší Proč ta sova tolik houkala 😀😀😀 a Měla babka, 4 jablka 😀😀😀
Většinou mi už nápady docházejí, tak vymýšlím blbiny a @majatob díky za tipy na knížky, něco nutně potřebuji..
Jo a hodně se u nás zpívá v autě, když už začíná být nevrlý při dlouhé cestě 🙂

eloana
24. kvě 2011

syn obvykle usina na rameni pri pisnicce -na tom prazkem moste rozmaryna roste.........zpivame docela casto a obvykle nesmysly🙂

macanet
24. kvě 2011

U nás frčí Pink, měla období Dády a Míši, díkybohu je to za náma😀
Takže youtube to jistí, ale jsou písničky, lidovky má oblíbenou Kdybys měla má panenko.......... ,ale v autě máme směsku od Michala Davida,Horňáka, Petra Černocká, až po tři sestry a rybičky 48 , docela ji chytla -Hledá se žena od Mandrage? 😀

A Pink je teda bezkonkureční jednotka, koukáme často na koncert na DVD a to pak musíme tleskat a Aduš se točí a vrtí.
Je fajn, když rodiče zpívají, nestydí se, dětem je to úplný šumák, takže u nás je za hvězdu i tatínek s písní Láďa má velkou hlavu 😀 a Krtek od Kabátů , to boduje
Takže zpívat, zpívat a je jedno co a jak 😉

saronka
24. kvě 2011

jojo už od narození máme tzv. Top Five 🙂 prostě pět písniček, které jedu stále dokola aby se je časem naučila 🙂 a pak v autě zpívám všechno.. nebo s flétnou hrajeme obě dvě 🙂) Zpíváme - Jede jede poštovský panáček, Tluče bubeníček, Žádný neví co jsou Domažlice, Kdyby byl Bavorov, Litoměřická 🙂)) jsou to takové svižné písničky..

marton
24. kvě 2011

My zpíváme skoro pořád.Kluci to milují a tajtrdlikují u toho.Od mala jedu stále dokola Mámo,táto v komoře je myš,Halí belí,Kdyby byl Bavorov,Jede jede mašinka,Sluníčko sluníčko.Pouštím jim i k velké radosti zbytku rodiny Haničku Zagorovou a rádio Blaník 😀 .

luciina
24. kvě 2011

Pořád, už od malinka. Bylo mi blbý okolo jen chodit, když koukala. Myla jsem nádobí, přebalovala atd. furt zpívala. I to Elišku uklidňovalo 😉

dana3262
24. kvě 2011

My taky hodne zpivame a hrajem. Asi do 9.m usinal v proutenem kosi u piana. Zpivame nejvic Ebeny, Skoumala, Nohavicu, Plihala...

martaska78
25. kvě 2011

Synek když byl malý, tak miloval "Sluníčko popojdi maličko" a "Malé kotě". U holčičky když začnu zpívat, tak se začne vztekat (asi má hudební sluch 😀 )

scai
25. kvě 2011

My chodíme od 5 měsíců do hudební školy yamaha, takže sjem jí většinou zpívala písničky od tamtud a moc se jí líbí... je to skvělé tam a taky pak doma, když díky tomu umím hodně nových písniček (jednoduchých a krátkých)

ja.na81
25. kvě 2011

U nas se take zpiva a tancuje takrka nepretrzite (i kdyz to teda vubec neumim, ale prckovi je to jedno a nikdo jiny nas neslysi 😉 ). Youtube to jisti, hledam si tam at uz detske lidovky (klasika, co uz tady holky zminovaly) nebo proste co se libi me a pak na to "parime" 🙂 Nekdy zpivam i pri prebalovani a i pri domacich pracech, ze tak jako prckovi vypravim, co delam a tak, no blazinec nekdy 😀

coxa
25. kvě 2011

Zpíváme, tancujeme a malého natřásáme. Vydrželi by snad celý den oba... 😀

solvejg
25. kvě 2011

Tak u nás, co se zpěvu týče, vedou pomalé táhlé písně předních zpěvaček světového šoubyznisu....taková Leona Lewis, Beyonce či Rihanna, to je její....to se může malá "uzpívat". Tanec rovněž miluje- já tančím, takže jsme začaly už když byla v břichu....zde nedá dopustit na Lady Gaga a Katy Perry😀

littlejane
25. kvě 2011

Zpíváme od malička, prostě pořád. U nás to funguje jako zaručený uklidňující prostředek. Vedou teda lidovky: Já do lesa nepojedu, Pec nám spadla, Jede, jede poštovský panáček, Já mám koně, vraný koně, Skákal pes, apod. A taky poslední dobou zbožňuje znělku ze seriálu Beránek Timmy, co dávají v kouzelné školce.

berenika39
25. kvě 2011

vůbec nikdy, ani když byl miminko. normálně na něj mluvím. 😉

crca
25. kvě 2011

Zpívám když usínají-ukolébavky,hudební sluch mám chodila jsem 10let do sboru,ale ty svišti mě pruděj v tom,že mi do toho kecaj 😀 😀 😀

amelie001
25. kvě 2011

furt zpíváme🙂)

petule246
25. kvě 2011

ano, ale až když se narodilo druhé - tzn. pokud se věnuju malému (třeba chovám nebo kojím ...) a potřebuju zabavit staršího, tak zpívám. Frčí u nás - pec nám spadla, holka modrooká, skákal pes a kolo kolo mlýnský.

andara
25. kvě 2011

Od narození na ní mluvíme a říkáme básničky, říkanky a písničky-mám několik knížek, takže inspirace je🙂Teď jí byly 2roky a mluví krásně a dokonce mě už opravuje když řikám nějakou básničku špatně🙂
momentálně se jí líbí Modrá je dobrá od Žlutýho psa🙂

sylvka
25. kvě 2011

křídla,křídla zdá se mi že mám křídla...maminka nám jí zpívala a i u mého dítěte jasně vede 🙂

radi
25. kvě 2011

Ahojky, my zpivame porad, zpivali jsme od narozeni a uz nam budou skoro dva roky a pohadky ji nezajimaji jen pisnicky. Nejdriv jsme jen zpivali, pak pousteli na DVD (nejoblibenejsi Sverak s Uhlirem) a ted i poustime na YouTube. Zpivame lidovky: Bavorov, Postovsky panacek,Slunicko, ukolebavky, ale i Cervenou reku, Rolnicky, koledy proste vsechno.
Ted jsme byli u nasich na chalupe a liduska tam mela nejaky koncert k vyroci Mahlera, tak tezka hudba a my u toho spali 3,5 hod. 🙂 Druhy den uz nikdo nehral a spali jsme 1,5 hod. 🙂

socina
25. kvě 2011

já mám zakázáno veřejně zpívat 😀

j.a.n.u.s.
26. kvě 2011

U nas vede Valčík od Lenky Filipové :D a taky Niagára a ještě ...my čekali Jaro a zatím přišel mráz...:D 😀

eleonora
26. kvě 2011

tak u nás teď frčí včelka Mája a strašáci bubáci

zuzimila
26. kvě 2011

Jo, zpívám, ale má u toho záchvaty smíchu 😀 😀 . Asi u toho vypadám jako deb.l 😀 😝

kammka
26. kvě 2011

jasně že zpívám.. nejčastěji v autě. a tématicky..třeba stojí u lesa škodovka, tak spustím do lesíčka na čééékanou šel mlááádý myslivec.. 😀
ale dcerunka občas prosí mami čestaň... 😒
sama zpívá stále, poslední dobou když jsem já sloužil, to už si vysloužila i žirafu a hrocha..nebo travička zelená..hodně nových písniček se naučila ve školce, ty jsem ani v životě neslyšela.
ale Svěráka s Uhlířem se taky snažím...výchovně působit.. ovšem malou nějak zatím moje dělání, dělání, všechny smutky zahání nějak nebere

kamusek
29. kvě 2011

Jasan, zpíváme pořád 🙂 A nejen já, ale taky manžel, babičky - všichni 🙂 A naše malá je nadšená, čím větší blbosti zpívám. Takže nejen obyčejné písničky, ale někdy si i vymýšlím a to se ji strašně líbí 🙂 Ale jinak vede Není nutno, není nutno....a taky Jede jede mašinka 🙂