Zrušení režimu po odebrání dudlíku, jak to zlomit?

billi
30. lis 2013

Pěkný dobrý večer,

mám dvouletého kloučka. Před 2 měsíci jsme zrušili dudlík. První večer asi 30 minut brečel, nechal si to vysvětlit a další večer pohoda. Přes den jsem začala uspávat v kočáru, tak taky pohoda. Během týdne jsme byli ve stavu před. Pohoda nám vydržela 2 týdny, asi jsme se vezli na dojíždění starého režimu. Po 2 týdnech se to zlomilo a večer scény a řev. Nechce spát, nechce do postele, nechce pyžamo, nechce plínu - má ji jen na spaní. Začal odmítat hračku, bez které do té doby odmítal vyjít ze dveří domu, natož aby bez ní spal. Asi po 3 dnech se naučil přelézt postýlku, což byl poslední hřebík do rakve. Večer co večer jsou scény od 90 do 360 minut. Chodí a řve, že chce mlíko. Dostane jednou po večeři a už nedám, přesto to zkouší skoro každý večer, i když ví, že nebude (asi 2x jsem teda vyměkla, ale po 2,5 hodinách řevu, to okamžitě usnul). Má 100 + 1 požadavek, které mu neplním, protože si jen vymýšlí nesmysly - chce zavřít dveře, otevřít dveře, traktor... Celou dobu vracím do postele, aby spal. Zkusila jsem si lehnout s ním, ale celou dobu po mně lezl, tak jsem to vzdala. Teď jsme ve fázi, že prostě chodí, já ho vracím (většinou mlčky, tiše, bez emocí a očního kontaktu) nakonec ho to přestane bavit, bohužel ten interval je den za dnem delší. Už nám to i celkem ovlivňuje život, protože s mužem uspíme dítě a jdeme si lehnout taky. Do toho se v noci budí, což dřív nedělal, a opět chce mlíko. Nedám, ale on to opakuje klidně 2-4x za noc. Když se tvářím, že spím, nebo mu řeknu, že má spát, tak se sebere a odejde sám do kuchyně a tam skanduje u linky...
Do odebrání dudlíka byl bezúdržbové dítě, co spalo od 20:00 do 8:00 a přes den další 2-3 hodiny. Jen jsem dala dudlík, pusu, zapnula usínáčka a mohla jsem odejít a on sám usnul a spal celou noc.
Nemáte některá nějaký nápad, jak to zlomit? Všem děkuji za jakékoliv reakce.

sarka_gajdosova
2. pro 2013

@kamilka007 je moc fajn, že o tom s dcerkou mluvíš a udělali jste nějakou dohodu, se kterou malá souhlasí. Určitě bych ji tuto dohodu každý den připoměla a pokud máte dudlíků víc, tak je začít společně pomalu balit pro Mikuláše. Jinak budu ráda, když se podělíš o to jak to dopadlo. Držím palce 🙂

billi
autor
2. pro 2013

@sarka_gajdosova u nás to bylo taky o mluvení. Připravovali jsme ho na to dlouho. Nikdo na něj netlačil. Zkoušeli jsme to i několikrát předtím a nechtěl, nenutili jsme ho k tomu. Taky brečel jen jeden večer. Podepsalo se to na něm jinak. I když to mohlo být i tím, že jsme mu "chtěli ulevit". Plus tou sníženou postýlkou, kdy cítil možnost odejít... Teď jsme začali trvat na tom, že se večer opravdu leží a spí a dneska usnul po 30 minutách bez řevu a scén.

kamilka007
9. led 2014

@billi
@sarka_gajdosova
Tak už máme pozitivní výsledky! 🙂 Po Mikuláši první večer chvíli fňukání, ale usnula a noci jsou od té doby v pohodě. Horší to bylo přes den, jakoby ztratila smysl, proč jít spát. Do vánoc jsme bojovaly, občas usínala až po hodině a půl hádek a domlouvání, ale od babičky k Ježíšku pak dostala kouzelného medvídka - umí 4 pohádky po stisku konkrétní packy, každá trvá cca 5-6 minut. Teď ji přes den jen položím do postýlky a už se dožaduje pohádky od médi, on jednu odvypráví a je ticho a spinká se. No říkám, KOUZELNÝ! 😀

hanickaa.d
31. kvě 2014

@billi @breberka holky můžu se zeptat jak jste dopadly/i? My vzaly dcerce dudel asi před týdnem, to v pohodě, žádné scény kvůli dudlíku, ale pozorujeme změny v chování...nevím, zda to spojit s dudlíkem nebo prostě jen období + zuby....večer teda vymýšlí kraviny, vyslíká se z pyžama, ale nakonec usne, před den pohodě....ale je hrozně uvztekaná, všechno je špatně, reaguje na brnk, pořád NE a nechci, někdy se po nás ožene....začíná se ve mě mlít dát jí ho zpět nebo ne, ale co když to příště zase bude to samé....

breberka
1. čer 2014

@hanickaa.d u nás to bylo dobré, jen mu dýl trvalo, než zabral....