Zubní pasta pro 2 leté dítě. Jakou jste kupovali?

lena27
9. únor 2009

jakou jste kupovali pastu pro malé dítě?

kacka.va
13. únor 2009

nám zubařka řekla, že na první kontrolu okolo prvního roku, a pak jsem koukala i do té dětské zubní kartičky a tam je taky psaná jako první kotrola v roce. 🙂

luckaz.
13. únor 2009

my používáme Elmex a naprostá spokojenost 🙂 Jinak na první kontrolu se má jít nejpozději ve 12 měsících 😀

adelin
13. únor 2009

Ahoj já taky používám dětský Elmex 😉

kopretina82
14. únor 2009

Zkoušel jste někdo Lacalut pro děti?Váhám mezi Lacalutem a Elmexem...

aponchie
14. únor 2009

kopretino najdi si na obalu pomer aminfluoridu v obou pastach a jeho dalsi slozeni jako je:olaflur a obsah a koncentraci fluoru 😎

kalu
15. únor 2009

Zatím používáme Weledu ( čistě přírodní,bez fluoridu,s bylinkami na dobré trávení) dokud se malá nenaučí nepolykat. Potom přejdeme na dětskou Elmex- tím si čistím zuby já,protože ty dospělácké jsou na mě moc agresivní. Obě máme zuby o.k.

vojtisek2007
15. únor 2009

api - dneska jsem si objednala ten exlmex gel - a v příbalovém letáku píšou - nanést 1x týdně na zuby - nevyplachovat - já myslela, že se s tím čistí jako s klasickou pastou ???

aponchie
15. únor 2009

nene to je specialni koncentrovana pece kdyz se kazi zoubek ,ale me teda u deti rekla,ze se to musi vycistit jako normos pastou ..u dospelaka nchat na zubu a po nejake dobe vyplachnout

vojtisek2007
15. únor 2009

aha - objednala jsem pasty - pro děti 0-6 let, potom junior (pro toho 10ti letýho) a pak sensitiv pro mě a ten gel - tak uvidíme 😉

aponchie
16. únor 2009

ja myslim,ze jsi vybrala dobre 😎 sem si ted koupila za 100kc pastu parodontax a koukam,ze uz me dasne neboli,ale je to peklo pac nekdy nestiham samou starosti o malou a tehu dukladne vycistit ten chrup a navic je nechutne hnusna ta pasta jak sul nejaka ble,ale asi pomaha..jo a ten corsodyl je fakt super manzela bolela osmicka asi tyden a kloktal to a parada prej tak zadne jine vody uz nebereme a ja jednou brala i meridol taky je fajn,ale prej tak nechrani pred kazen jak elmex

tvarohacek
16. únor 2009

doktorka u nás doporučuje lacalut s tím, že je tam fluoridu opravdu minimálně (i pro roční dítě). 😉

tomasek06
19. únor 2009

Ahojky! Taky používáme elmex už od 7 měsíců a naprostá spokojenost. A vůbec nevadí že to polyká. Toho fluoridu tam je malinko a neuškodí to.

jennyska
3. bře 2014

Ahoj @tomasek06 @tvarohacek @aponchie @kalu @kopretina82 @adelin @luckaz. @kacka.va a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Fluór, který je obsažen v zubních pastách apod. řezu https://www.modrykonik.cz/fluor/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s čistěním svých a nebo dětských zubů, jaké pasty používáte, jaké se Vám neosvědčily, jaké používají Vaše děti, jak a kdy jste začaly dětem zoubky čistit apod. pomůžete další spoustě maminek, které si právě prochází stejným obdobím a na MK hledají Vaše rady, tipy a doporučení, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

suzina08
20. lis 2015

My jsme do jednoho roku čistili bez pasty, prý se to může. A teď to střídáme, měli jsme Elmex, gel od Weledy a nově jsem sehnala tady https://www.nazuby.cz/detske-zubni-pasty super balení dětských past se sedmi příchutěmi a to je to čištění teprve sranda 🙂