Zuří, vzteká se, neklidný. Co myslíte?

niliho
16. bře 2020

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, zda některá z Vás měla nebo má takové mimi jako já. Poslední dobou se strašně nervuje, vzteká, zuří, je neklidný, podrážděný, uplakaný. Kolik krát jak se vzteká, tak se zapře o nohy a zvedá dupku. Má 7 a půl měsíce a jen leží na zádech, maximálně se otočí na bok, ale na bříško se už nedotočí. Přitom se krásně asi 14 dní na bříško otáčel, ale pak ze dne na den přestal. Nevím proč přestal a proč mu to najednou nejde, ale vidím, že má snahu. Buď mu musím pomoct se dotočit a nebo ho otáčíme my. A když ho chci motivovat na otočení pomocí chycení pod kolínko, tak se vzepře, začne zuřit a vztekat se. Za hračkami se pořád otáčí, natahuje se za nimi, chytá je, hraje si s nimi. Akorát když jsou třeba dál a on se k nim není schopný dostat, tak se na to vykašle. Vím, že se mimča nemají srovnávat a ani to nedělám, ale moc mě trápí. Vždyť už by se měl otáčet z bříška na záda a naopak, měl by už dokázat 2 vzpřímení, o náznaku na plazení nebo lezení nemůže být ani řeč. Když ho držíme v náručí, tak ho musíme pořád fixovat, aby se nám nezaklonil a "nepřelomil", přitom by měl už přeci krásně držet tělo bez naší opory. Hold vidím, že je asi opožděný a moc mě to trápí. Jsme z toho strašně nešťastní. Navíc nás na to už rodina upozorňuje, že by měl už to a to umět,že ten a tam ten už umí to a to. Už mám doporučení na Vojtovku, ale vzhledem k situaci s koronavirem rehabilitace byly do odvolání zrušeny. Myslíte, že ty jeho nálady jsou způsobeny tím, že se prostě nudí, že chce něco dosáhnout, ale prostě mu to nejde, nebo ho to nepustí? Jinak si neumím vysvětlit ty jeho "stavy". Moc všem děkuji za odpovědi, názory, rady.

cilkat
17. bře 2020

Může to být tím, že mu nejde něco, co chce, ale pokud je to vztekani otazka posledních zhruba dvou týdnů, spíš bych tipova růst zubů, nebo nějaké nachcipani... Prostě něco, co ho bolí/ prudi a přitom to není z venku vidět.