Zvednutí postýlky, matrace. Na jak dlouho?

klara.t
12. led 2010

Máte zvednutou postýlku nebo matraci? Mám dvoutýdenní miminko a bylo mi řečeno, že mám zvednout matraci. Jenže pod tím mám monitor dechu, tzn. že bych musela zvednout celou postýlku na jedné straně. Nevím ale, co tam dát. Bylo mi řečeno, že tak o 30 cm.
Jak dlouho jí mám nechat zvednutou? Šestinedělí nebo déle?
Malá neblinká, ale také vůbec ale vůbec nekrká. Nekrkla si mi snad ani jednou.
Co máte jako ten podklad? Nic mě nenapadá a žádný 30cm široký trám nemám. 😢

luthien.k
12. led 2010

A proč Ti to radili? To se dělá, když dítě hodně ublinkává, má reflux apod. Jinak nevidím důvod, proč bys měla zvedat postýlku, připadá mi to zbytečné a neznám nikoho, kdo by to u zdravého dítěte dělal.
Co se odkrknutí týče, tak jsme pochodovali s prckem na rameni 15 minut i déle, je to lepší, když si odkrkne, jinak jí může bolet bříško. Ale jestli jí to problémy nedělá...

petkula
12. led 2010

my jsme podkladali postylku dvema knizkama 🙂 ale ted uz ne. Podkladali jsme celou postylku - ne matraci. Mysleli jsme, ze to pomuze proti ublinkavani ale stejne nepomohlo...

ojo
12. led 2010

klara.t, my jsme teda matraci nezvedali, ale teď jsem mu ji pod hlavičkou zvedla, aby se mu lépe dýchalo, má trochu rýmu a normálně jsem pod tu matraci složila menší deku... 😉

a fakt o 30cm??? neni to ňák moc na tak malé mimčo?? 😲 no to bych udělala, že bych dala rošt do střední polohy a pod jednu stranu dala složenou velkou deku... 😉

a jestli ti nekrká, pokládej ji po jídle na bříško...klidně i na půl hodiny, většinou si mimčo uleví 😉

leonik
12. led 2010

ahoj, tak my máme zvedlou matraci doteďka, a to už je malýmu rok 😅 Každou chvíli trpí na rýmy, tak jsme mu ji tak už nechali.Když se narodil, tak mně dr. řekla ať si tu matraci zvednu. Máme ji podloženou větší osuškou, jen tam, kde je hlavička a na tý osušce jsem měla monitor 🙂

berynka
12. led 2010

my máme pár knížek pod nohama postýlky ještě teď 😉 . Podkládáme i cestovní, když jsme někde. Zdá se mi, že je to tak pohodlnější 🙂 .

Ojo, tak já nevim, jestli teda těch 30, ale ty vozíky v porodnici jsou nakloněné docela hodně 😉 .

Klari, některé děti si nemusí říhnout. Píšeš, že neblinká a jestli jí z toho třeba nebolí bříško, tak to neřeš.

iluss
12. led 2010

ahoj, my matraci ani postýlku nenazvedáváme. Jenom jednou, když měla moje malá hodně velkou rýmu, tak jsem nazvedla postýlku knížkami, ale to jen asi na tři dny. Jinak je malá pořád na rovině.

elzik
12. led 2010

My jsme u dcerky postýlku zvednutou měli (podloženou z jedné strany knížkami), ale to hlavně proto, že hodně blinkala. U syna jsme ji měli zvednutou jen prvních šest neděl a teď jsme mu ji opět zvedli, protože má rýmu a pomáhá to na dýchání.

beruska2x
12. led 2010

o 30cm?? 😲 vzdyt to sjede dolu ne 😀 to je sklon jak blazen... pokud nemate problemy s ublinkavanim a tak tak bych to nedelala...

minea
13. led 2010

30 cm je fakt nesmysl 😝
Podkládá se, když je dítě zahleněné nebo ublinkává, ale o kousek, třeba 10 cm. Podloží se buď nohy postýlky nebo matrace. Já jsem pod matraci dala šanon a fungovalo to dobře.

collette
13. led 2010

My my máme v postýlce na zakázku dělaný klín. Jde v podstatě o rošt, na který jsou zespodu přidělané dva trojúhelníky a ten leží na roštu původním. Matraci to zvedá o 17 cm na metru dvacet. Když jsem to viděla poprvé, připadalo mi to jako klouzačka. A taky že jo. Malý sjížděl dolů. A to jsem ho dávala do spodní části matrace. Prostě se dole schoulil. Tak jsem ho začala dávat do zavinky. Takže si těch 30 cm opravdu nedovedu představit. To by tam málem stál 😀 Co zkusit nějakou tu deku a nechat si v Hornbachu nebo Obi uříznout papundeklovou desku (třeba dělají i dírkované, takové co se z nich dřív dělaly zadní strany peřiňáků) a tu položit na tu deku? Bude to pevné pro monitor i matraci a bude to dýchat...

Ten klín jsme pořizovali, protože jsem měla pocit, že když to jen něčím podložím, tak nebude rovná matrace a malému se budou kroutit zádíčka. Ale jak je vidět, fungují i jednodušší a hlavně levnější řešení 🙂 No jo, zaplať bůh za vyjukané prvorodičky, jinak by se ta ekonomika opravdu zhroutila 😀 😀 😀

aponchie
13. led 2010

30je moc ty brdo ..to jsme zvedali jen u rymy aby se ji lepe dychalo a u blinkani a par knizek pod to 😲

j.kriv
13. led 2010

my máme postýlku zvednutou o 15cm knížkama, dala jsem to kvůli rýmě a nechala jsem to tak, malá neklouže dolů a mně to vyhovuje, prootže je trochu výš 🙂 no je fakt, že i když na ublinkávání trpí, tak v postýlce nikdy, ale možná je to jenom náhoda. na to odříhnutí zkus polohu "tygřík", ta je na to dobrá http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/polo...

lucie777
13. led 2010

30 cm je nesmysl, to by mimi stejně sklouzlo úplně dolů, my jí ze začátku měli zvedlou, v porodnici nám taky řekli, ať je trochu nahoru, dali sme pod matraci polštář, drželo to dobře, ale dýl jak 2 týdny sme to neměli, takže už bych se na to vykašlala, na noc dávám malou na bok, kdyby blindila.. 🙂

spaagetka
13. led 2010

Čauves,
podloženou máme postýlku knížkama na cca 15cm, páč občas ublínkne. V porodce mi řekli, že blindění skončí 3 měsícema 😉 Myslela jsem, že už ji dám rovně, jenže teď má zas rýmu, takže je pořád zvednutej. Ale třeba sestřenice měla postýlku podloženou pořád, protože malá nechtěla spát na zádech ve vodorovný poloze. Doktorka jí tenkrát řekla, že některý děti mají v poloze na zádech pocit, že padají a že je lepší, než aby spala pořád na boku nebo na bříšku, jí nechat tu postýlku podloženou, dokud se toho pocitu nezbaví. Takže od roka spala vodorovně, ale s polštářkem pod hlavou 😉

sonorista
13. led 2010

My mame taky zvedlou postylku, tedy nam se da nastavovat cely rošt asi v 10 ti polohach, muzem mit naklopeni od 5° do 45° 🙂), Postylku mame delanou takze tam jde ledacoc, takze knizky na podkladani nemusime pouzivat, ale tedy k tematu : v nemocnici meli naklopenou postylku vsichni, tak jsme to praktikovali taky doma a nemame to pro nejaky zdravotni problemy, nejak nam to i prijde prijemnejsi. Mne by se taky asi nelibilo spat uplne vodorovne. Ta naklopena poloha nicemu nevadi, musi byt hlavne v cele plose. A kdyz nahodou dite odblinkava nebo mu jdou stavy nahoru je to tak preventivne lepsi.

sisi.v
13. led 2010

není to 30 cm, ale 30° úhel. dávala jsem pod pod matraci složenou malou deku přes celou šíři, aby se nenakláněla.

klara.t
autor
14. led 2010

Holky a jak jste to dělaly, když máte monitor dechu? Já ho mám mezi matrací a roštem, takže tam asi nic dát nemůžu. Tzn. podložit asi nožičky co?

anicka164
14. led 2010

Podlož nožičky postýlky knížkama, nejlepší jsou na to slovníky nebo encyklopedie, jsou nejtlustší 😉
Mikuláš měl podloženou postýlku jenom jednou při rýmě, ale myslím, že mu to moc nepomohlo, tak jsme to zas sundali.
Jo, dej bacha na přebal knížek, ty nožičky ho můžou trošku zmačkat, tak ho radši sundej (mě to nenapadlo, tak máme teď pomuchlaný Dějiny krásy ☹ )

ojo
14. led 2010

klara.t, tak den monitor zas jen pod matraci...nahoře to někdo psal, že pokládal osuškou a na osušce byl monitor... 😉

bary, v porodce mi malej ležel na rovině...nevšimla jsem si, že by byl někdo podložený 😅

já bych osobně nožičky nepokládala, máme kolečka a často je používám 😉

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.

weriska0906
1. srp 2013

Ahoj postylka se podklada opravdu alespon 30 cm a ne kvuli blinkani ale pry je to dobry hlavne taky kvuli syndromu nahleho umrti a aby proste dite neprestalo dychat. Kdyz hodne ublinkava ma lezet vzdy na boku ne mit zvednutou postylku. Na jak dlouho ji nechat zvedlou nevim, snazila jsem se to najit ale nejak o tom asi ani nikde nepisou myslim ze jde hlavne o ty prvni tydny zivota a ze u zdravych deti to vazne neni tolik nutne.