Zvládáte s dětma domácí práce? Chodíte ven dopoledne?

bacutty
19. led 2011

Ahojte, jen by mě zajímal váš denní režim s dětmi 🙂 mě připadá, že co se nám narodil druhý prcek, tak je vše takové chaotické. hlavně s domacími pracemi apod. v¨Všechny mé kamarádky uklízí a vaří večer až děti spí, ja jsem večer tak unavená, že se nezmůžu na nic. vše dělám při dětech ráno. Akorát ráno to je spíše takový boj, prcek pláče, starší si chce hrát ... jediné co ho baví je že mi pomáhá s vařením. Ale m,yslím,že by si měli zvyknout,že se jim nemůžu věnovat od rána až do večera, že máme i jiné povinnosti. Jak to máte doma vy??? A ještě chodíte ven i dopol? Děkuji za příspěvky 😅

florentina
16. kvě 2011

@bacutty zrovna včera mě napadlo to samé, jak to dělají ostatní? 😀 U nás je to také chaotické 😉 Dopoledne teda ven nechodíme. Je fakt, že teď už je vše lepší, protože se nám daří zavádět nějaký ten režim. Jinak večer jsem také většinou hotová. Když je to lepší, snažím se něco udělat a když už mám pocit, že nemůžu, jdu spát a doháním to po chvilkách přes den. Malá spí odpo v kočárku, ale jinak až na výjimky přes den moc ne, to jsou spíš minutky. Taky pobíhám kolem práce, když si hraje třeba 10 minut sama na dece. A taky si myslím, že je potřeba zapojit manžela. I když chodí docela pozdě z práce, tak se zapojuje, bez něj by to bylo mnohem horší.

majatob
16. kvě 2011

@bacutty ahoj, zalezi jak mas stary deti jak moc je muzes zapojit 🙂
my mame docela pevne danej rezim (ikdyz zrovna ted se nejak rozjeli a mne se nechtel dodrzovat, ach ta lennost) 🙂
ale normalne fungujem asi takhle (plus minus samozrejme):
7.00 budicek (driv nasledovala rozcvicka, ale na to su ted moc shnila 😀), snidane, hygiena
8.30-9.30 volna zabava deti, ja delam co potrebuju, uklizim apod.
9.30-10.30 si s nema hraju, neco vyrabime, ctem si..., potom jdu varit obed, ten je podle potreby kolem pul 12-pul jedne
nejpozdej v 1 jde prostredni spat, s nejstarsim relaxujem vetsinou u knizky nebo si jdeme schrupnout taky
ve 3 se probouzi prostredni, nasleduje svacinka a hura ven, tam jsme podle pocasi a chuti, nekdy hodinu, nekdy tri, necham je poradne vylitat a vyblbnout aby se utahali
v 19.00 vecerime, jdou se umyt, uklidit pokojicek a kolem 20.00 jsou v postylkach, nekdy usnou hned, nekdy jeste poslouchaji pohadky nebo jim pustim relaxacni hudbu 😀 ja zatim uklizim byt z nejhorsiho bince co se pres den nadelal, to mi zabere tak hodinku.
O vikendech delame vetsi uklid, protoze dokonale naklizino s nema pres tyden nezvladam.

bacutty
autor
21. kvě 2011

@majatob mate to super zavedene 😀 te strasne obdivuji, tri male deticky, uplne se rozplyvam nad fotkami. A takovy maly vekovy rozdil deti, jsi pro me dukazem pro manzela,ze se to da zvladnout 😀 ja mam doma trileteho a 10ti mesicniho chlapecka. Hrozne bych chtela treti,nevim proc proste to tak citim,ale manzel uz bohuzel nechce, ze jsem mlada na tri deticky, ze bychom to nezvladli apod.. Snad nekdy za par let, ale to podle me neni ono. Lepsi je maly vekovy rozdil.

erinka83
21. kvě 2011

@majatob a co dělá miminko?? 😀 Já jsem strašně zvědavá, jak to budu zvládat, no za 2 měsíce už to budu vědět 😅

llluckaaa
6. únor 2012

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Jak se vám daří doma udržet pořádek? Máte na to nějaký systém (v pondělí utřít prach, v úterý vysát, ve středu mýt koupelnu apod.) a s čím pomáhá partner? Přijde mi, že to nezvládám tak, jak bych chtěla. A podle toho co říkají kamarádky, tak jsou na tom asi podobně. Při návštěvě většinou hned po pozdravu následuje věta, abych omluvila nepořádek...

nae
6. únor 2012

Ahoj @llluckaaa , system nemam ziadny. Idem okolo zrkadla, vidim, ze je spinave, tak ho hned umyjem. Umyvadlo, vanu detto, podla potreby. Vysavala som tak 3x tyzdenne, lebo mame doma psa, ale teraz musim mat kludovy rezim, tak vysava len manzel 1x cez vikend a zijeme. Riady umyvam tak 2x denne, ked sa nakopia. Hracky upratujeme s malym, alebo upraceme, ked uz spi. Prach utieram, az ked mi zacne vadit 😉 Umyvanie okien - raz do roka. Umyvanie dveri apod. -podla potreby. Akurat ked cakame navstevu, tak vzdy umyjem aspon WC a kupelku. Perieme cca 2x tyzdenne, zehlim po veceroch, ked sa mi chce. Doteraz som 99% domacich prac robila sama, teraz bohuzial musim mat klidek, takze robim len nutne veci s minimom namahy. Syn sa dokaze vyhrat aj sam, pri vysavani mi niekedy "pomahal" a tak. Uz si s poriadkom prilis hlavu nelamem, aj tak mame steny v chodbe vecne poskrabane na omietku od psa, chlpy su uplne vsade, byt je stary, nemame ani nove jadro, tak co - raz, ked decka odrastu, sa tesim na novu cistu vonavu domacnost 🙂

alamo
6. únor 2012

@llluckaaa Mam podobny pocit. Nejhorsi je, ze tyhle cinnosti clovek musi delat furt dokola a dokola a stejne mi prijde, ze to neni moc videt. Ja zadny konkretni system nemam, ale koupelnu, zachod a kuchynskou linku umyva 1x tydne manzel. Diky bohu za to. Ted uz nastesti nemusim vysavat, poridili jsme se roboticky vysavac. Takze na me zbyva prubezny uklid, prach1x tydne, nadobi, hracky, semtam vytrit podlahu apod.
Ja si to celkove dost zjednodusuju, kuprikladu nezehlim pro dospelaky, jenom pro dceru. Manzel si kosile zehli sam.

llluckaaa
6. únor 2012

@nae @alamo Děkuji za odpověď. To jsem ráda, že jsem na tom podobně. Já si říkám, že teď mám na starosti důležitější věci než úklid. Teda ne že by u nás byl vyloženě bordel, ale je tu takový provozní nepořádek, který se pořád obnovuje, ikdyž uklízím ☹ Asi bych měla víc zapojit manžela 😉

nae
6. únor 2012

@llluckaaa Ked sa nam narodi mimi, mozem ti poslat detailne foto bytu tak po 2 tyzdnoch bez upratovania - garantujem ti, ze to nebude pekny pohlad a ty sa budes tetelit blahom, ake to mas doma ciste a sterilne 🙂 To uz nebudem mat cas vobec na nic 😀
Mas pravdu v tom, ze ten "provozni neporadek" sa stale opakuje a nie je mu konca... ked som musela mat zo dna na den klidovy rezim a manzel cely vikend nieco okolo domacnosti robil (a to nemusel este varit apod.), tak bol v nedelu vecer znacne znaveny - tak som len podotkla, ze toto my robime uplne bezne okrem starostlivosti o dieta plus varenie plusprace, ktore v podstate ani nevidno (polievanie kvetov, umytie zaflakanej chladnicky, apod.).
U nas som bola svojho casu taka asertivna (uz ma to preslo, radsej si robim veci sama, je to rychlejsie 😉 ), ze som proste napisala zoznam, co je treba napriklad cez vikend urobit - napr. 6 cinnosti a dala som manzelovi moznost volby, co si praje urobit (no, praje..haha...). Tak to mozes takto nenapadne spravit.

llluckaaa
6. únor 2012

@nae My už jsme s manžou nějakou domluvu měli, ale tak nějak vyšuměla a teď mi přijde, že tu nic moc neuklidí. Asi budeme muset hodit řeč 😉 Nejhorší je, že jemu se to taky nelíbí a občas mi to dává najevo, že je to moje chyba. Už tedy nic neříká, ale vidím ty jeho ksichtíky. 😒
Fotky určitě pošli, ať se mi zlepší nálada 😀 Budu si je prohlížet, až mě manžel zase vytočí...

nae
6. únor 2012

@llluckaaa Chlapom treba vsetko vraviet polopate - narovinu, ale zaroven jemneeeeee, aby sa necitili obmedzovani, ze... Skus si urobit proste nejaky jasny rozpis "sluzieb", je to asi najjednoduchsie.
Co ti budem vraviet, aj mne vadi ten binec v byte a oskrabane/spinave steny, koberec, ktory uz toho zazil, stary zachod a kuchyna, popraskane lino a tak dalej, ale vravim si stale - su to len veci a raz to bude u nas pekne 🙂 a ciste 🙂
@alamo Roboticky vysavac je super vec, ale u nas by si, chudak, asi dobrovolne chodil buchat akumulatorom o stenu, lebo by bol hned plny chlpov a hlavne mame maly byt, takze vysavat treba vselijake zakutia...

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz