Časté tvrdnutí břicha a nadměrné pohyby plodu ve 26tt

lukyname
8. črc 2016

Ahoj, chci se zeptat, zda nemáte někdo podobné zkušenosti... Jsem poprvé těhotná (zatím bezproblémové těho) 26+3 a dnes mi od ráda celý den tvrdne břicho, řekla bych, že víckrát jak 20x, někdy bylo tvrdutí i po 15 min, pak 2 hodiny pauza, a pak třeba 6-8 zvrrdnutí po 15 min. Celý den ce navíc malý vrtí, kope, otáčí, až je to nepříjemné, snad si ani chvilku neodpočne. Začíná víkend a nechci plašit. Tvrdnutí přisuzuju růstu dělohy a ty nadměrný pohyby tomu, jak jsem vystresovaná....

pekkaa
9. črc 2016

Tvrnuti je normalni a potrebne. Trenuje se tim deloha na porod a zeny s tvrdnuti mivaji vetsinou rychle porody.
Doktori s tim obcas plasi, protoze to muze vyvolat predcasne zkracovani cipku a drivejsi porod. Ve vetsine pripadu to je ale opravdu jenom straseni.
Me tvrdlo hodne bricho od 19tt a zkratil se mi cipek na 2 cm. Nekdy jsem nemohla ani par kroku udelat z toho jak se tam maly mlel a tvrdlo bricho...Strasili me, ale stejne jsem porodila uplne presne na termin a to jsem se posledny mesic moc nesetrila.
Pokud si uz 28tt, je to normalni.. Jenom se vic setri a nenamahej.
I kdyby se ti zacal zkracovat cipek, tak po 30tt uz na to nejsou ani zadne normy, protoze je to hodne individualni

23363
9. črc 2016

Tvrdnutí je normální. Až budete u dr. řekněte mu to, s největší pravděpodobností vám napíše magnezium.

slimacikmia
9. črc 2016

@lukyname ak su tie pohyby ine ako normalne byvaju, zasla by som hned na kontrolu...aby si sa ubezpecila, ze je vsetko ok. Nikto na teba nebude pozerat divne, prave naopak...radsej 7x zbytocne, ako raz zanedbat...

mejan
9. črc 2016

@lukyname Ve 26. tydnu mi take hodne tvrdlo bricho a pichalo v pochve (asi cipek), protoze to trvalo nekolik dni, zasla jsem pro jistotu na kontrolu. Bylo to v poradku, cipek se nezkracoval. Ted jsem ve 33 tt a zdaleka mi tak casto netvrdne bricho jak driv. A malej byl taky hodne aktivni, asi jak tam mel vic mista. Ted se stridaji dny odpocivani a aktivity. Zrejme to budou jen poslicci,ale hlidej si, aby se to nestupnovalo a nezkracovaly se intervaly mezi tvrdnutim. Kdyz si nebudes jista, tak zajdi k dr.

andysek2512
9. črc 2016

@lukyname taky mi tvrdlo hodně břicho a brala jsem hořčík..... Ale pokud se v bříšku mimco vrti nějak až moc, raději bych si zajela na kontrolu. Případně si zavolala do porodnice aby vám řekli zda máte raději přijet nebo ne.... 🙂 lepší jet několikrát zbytečně než pak jednou pozdě....🙂

lukyname
autor
15. črc 2016

Děkuju za reakce 🙂 na kontrolu jsem radši druhý den jela, jelikož od rána mi břicho tvrdlo tak 2x do hodiny. Zdravotníci byli hrozně milí a žádné výčitky ohledně toho, že jedu zbytečně se nekonaly... natočili mi monitor a udělali prohlídku. Vše bylo v pořádku, porod se v žádným případě nechystá. Beru teď hořčík a je to v pohodě. Zpětně jsme došli k závěru, že tvrdnutí byla reakce na fyzickou aktivitu (šlapací auta) 2 dny předem. Tak už blbnout nebudu ať to spolu doklepem do toho října 🙂

andysek2512
15. črc 2016

@lukyname tak to je dobře:+) hlavně že jste v pořádku a určitě až do října vydrzite:-*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru