Jak mám nakupovat těhotenské oblečení?

marquett86
16. bře 2012

Ahoj všem,
chci se zeptat jak jste nakupovaly těhu oblečení? Nejsem totiž moc nakupovací typ - nebaví mě běhat po obchodech. Takže bych ráda nakoupila přes net. Teď jsem v 11+2tt a moje kalhoty mi již nejsou (dopnu je, ale tlačí mi bříško) takže už je nechci nosit. Zatím to řeším legínama + tunika. Ale ráda bych si nakoupila sukně a šaty na jaro a léto. Poraťe prosím jakou velikost? Normálně mám S nebo XS. Mám si tedy kupovat těhu S? Nebo M? Bude mi to až do konce těhu? Nebo budu muset za pár měsíců opět kupovat další :( ? Prosím napiště mi vaše zkušenosti s nakupováním těhotenského oblečení....Předem všem moc děkuji 🙂

garfie
16. bře 2012

Hele, pokud máš S/XS a navíc budeš těhotná přes léto, tak bych se na nějaký nákupy vyprdla 🙂 A už úplně přes internet. Raději zatni zuby a vydej se do normálního obchodu-doporučuju HM, Terranova nebo Tesco. Nemusíš si kupovat nic extra kvalitního, hlavně když to bude hezky vypadat-stejně to budeš nosit jen chvíli. Mluví ze mě zkušenost. Třeba ani moc nepřibereš, takže ti budou stačit netěhotenské věci o číslo větší. A určitě pořídíš hezčí kousky-pokud nejsou těhotenský oblečky z nějakýho drahýho obchodu, bývá to upřímně dost hrůza. Takže si projeď svůj stávající šatník-vyber věci, které ti nebude líto vytahat přes bříško a unosíš je. V létě sukně do gumy, popřípadě nějaké šaty....nenakupuj to zbytečně brzo, spíš až budeš fakt potřebovat. Jediný problém jsou ty kalhoty-ale na to je fakt docela brzo. A já neměla ani těhotenský, jen bílý lněný-dlouhý- do takové široké gumy z Terranovy. A třičtvrteční z Kenvela s nízkým sedem o číslo větší než normálně....hlavně kvůli tomu nestresuj 😉

scvrcek
16. bře 2012

tak já těhu kalhoty nakoupila jako první taky hrozně brzo, moje mě tlačily, ale přes net bych se na to vykašlala, zajdi do C&A a kup si nějaký jedny kalhoty, já si koupila o číslo větší na tom začátku a v pohodě mi vydrží až do konce. To ti na začátek stačí a později dokoupíš podle potřeby, léto přečkáš v nějaký sukni do gumy nebo volných šatech, nemusí to být nic těhotenskýho, na to bych se vyprdla úplně...
Moje skutečně tehotenský věci jsou jedny rifle a asi tři trika, jinak mám všechno netěhotenský, jen o něco větší/dělší střihy - hlavně trička, čekala jsem, že mi moje původní vystačí, ale jsou už krátký přeš bříško - koupila jsme normální obyč trika v C&A apod. za pár korun, jen o číslo větší, třeba unosím i pak na doma, uvidím.....každopádně nekupuj nic dopředu a nic spešl těhotenskýho, fakt se to dá přečkat s pár kouskama, je to zbytečná útrata...
A co se týče velikostí, přes net bych neobjednávala fakt nic, já mám třeba ty těhotenský trika od S po XL a všechny tři mi jsou... 😝

mahafi
16. bře 2012

@marquett86 Kalhoty bych púřes net nekupovala, mně třeba seděly v HaM, ale v CaA ne.. trika jsem zase naopak měla z CaA, nomální, netěhotenský, jen delší 🙂. Jiank jak píší holky přede mnou, opravdu těhotenský jsem měla 3x kalhoty, dvě sukně (ale ty ani nebyly potřeba těhotenský, jen mi zrovna padly do oka 🙂 ) a jedny kraťasy a 3/4 z bazárku. Velikosti jsem měla stejný jako před těhotenstvím, kalhoty mají pružný lem a ten se natahuje s břichem. Ale jestli vydržíš celý těhotenství v jedněch, to uvidíš až časem, podle toho jak a kde budeš přibírat 🙂.

salomee
16. bře 2012

..teďka je plno hezkých různých tunik a šatů se zvýšeným pasem, ani to nemusí být těhotenské, vždycky se mi takové věci líbily, ale neslušelo mi to.. ale teď to nosit můžu a super.🙂 S kalhotama je to horší... mám zatím jen jedny z HaM, ale jsem na neschop. a nikam moc nechodím, tak mi to zatím stačí, pak mám dvě těhot. trička a jednu podprsenku, ostatní věci nosím netěhotenské a je to v pohodě.. hlavně aby z toho nelezlo břicho🙂
K nakupování oblečení na netu jsme nikdy nepřilnula, vždycky to pak vypadá jinak, jeden nikdy neví, jak to přesně vypadá, jaký to má tvar a velikost...

marquett86
autor
16. bře 2012

@garfie
@scvrcek
@mahafi
@salomee
Všem moc děkuju za odpovědi. Ještě počkám a pak si zajedu koupit teda těhotenský legíny - místo džín...bude to lepší a levnější. A pak nějaký delší trička + jednu sukni a jedny šaty a bude.... 😀 Moc děkuji

jenny.kay
16. bře 2012

Já jsem si většinu oblečení nakoupila nakonec v KIKu za celkem pár korun. Objednávala jsem si něco i přes net a všechno mi bylo strašně veliké. Kamarádka byla už někdy od čtvrtého měsíce pěkně nakynutá a to byla předtím hubená jako já. Tak jsem si po jejích zkušenostech objednala všechno o číslo větší, než nosím normálně - a oblékla to nejdřív v 7. měsíci, kdy jsem do toho konečně trochu "dorostla". Sukně velikosti M mi byly velké bohužel až do konce a vůbec jsem je neužila. Na léto jsou fakt nejlepší legíny a tunika a bude ti báječně

ja.na81
16. bře 2012

ja koupila nekolik kalhot (dlouhe, kratasy i trictvrtaky) v HM, stejne tak super dzinovou sukni, pak jsem si jedny saty objednala (objednala jsem 2 velikosti, vyzkousela a tu co nesedla, poslala zpet) a jinak jsem unosila normalni delsi tricka a jak pisou uz holky prede mnou sukne do gumy a kalhoty taky normalni netehotenske jen holt s tou gumou v pase (takovych je spusta prave tech letnich plataku), leginy jsem si teda taky koupila jedny tehotenske ale nosila jsem porad i moje normalni, ono jak je to vsechno bavlnene elasticke, tak se to pekne vytahne 😉
Jinak ty tehu veci jsem kupovala stejnou velikost, jako nosim normalne.

svoba
16. bře 2012

Já kupovala od 13tt. kvůli pohodlí. taky nemám ráda nakupování oblečení pro sebe. šla jsem do HaM. a zkusila. jsou to slimky, ale elastický s vysokym pasem, tak je budu snad mít i do devátýho měsíce. ale možná jsem naivní. 😀 jinak jsem si koupila halenku a šaty na halens.cz - normálně mám velikost M (38), tak jsem si objednala dle britských velikostí 12 a jsou mi volnější, což se bude hodit.

salomee
17. bře 2012

@svoba Ty kalhoty z HaM mám taky, protože jinde jsem nějak nic nenašla... Je to moje normální velikost, jen jak říkáš, s tím vysokým pasem a sedí hezky, takže počítám, že i Tobě budou za pár měsíců. J8 teda moc nepřibírám jinde než přes břicho, ale i tak, kalhoty by něco ještě snesly, jen to teda občas z břicha sjíždí, což jsem doufala, že nebude.

pampeliska1
17. bře 2012

@marquett86 tak jestli máš svoji normální velikost opravdu konfekční (myslím bez nějakých disproporcí), tak bych se nakupování na netu nebála. Já mám normálně velikost XS/S jako ty a koupila jsem si na Aukru troje těh.rifle - dvoje CaA s nápletem a jedny NEXT s nízkým pasem a vsadkami v oblasti boků. Sedí výborně 😉 Ty ale budeš břicho nosit přes léto, takže těch kalhot nebude potřeba tolik jako u mě. Pak mám 2 přímo těh.trička z katalogu Otto, zn. Mamalicous (manžel překvapil 🙂 ), jsou velikost S a obě mi sedí úplně dobře. Další opravdu těh.oblečení nemám a myslím, že není potřeba - dneska se dají koupit různá dlouhá netěh.trička i v normálních obchodech, jak píšou holky.
Ještě bych dodala, že jsem přibrala cca 10kg a všechny ty těh.kalhoty a trička mám ve velikosti S a sedí mi..je ale pravda, že mám opravdu hlavně bříško a nikde jinde nic 😉

svoba
17. bře 2012

@salomee to je zajímavý poznatek, že sjíždí. jsem si říkala, jak je to vymyšlený. 😉 no, uvidíme. mně přijde, že kynu hodně. ale mám nahoře kilo. ale jsem na začátku.
mně se ty kalhoty taky líbí, že jsou na ven i do práce. černý slimky - elastický. takže vícero využití 😀

ofelieee
17. bře 2012

co bych si být tebou pořídila (krom toho co radí holky výše 🙂 ) tak těhotenskej pás, nějakej hezkej - já díky němu mohla nosit většinu triček stejnejch jako před těhu - vypoadalo to jako vrstvený oblečení, moc hezky. Třeba na fleru mají hezký a za dobrou cenu...

saaralota
17. bře 2012

já jsem si pořídila jedny těhotenský džíny z HM s vysokým nápletem, sedí skvěle a asi mi vydrží až do konce - kámoška je má taky a je ve 33. týdnu a zatím jí jsou v pohodě. Kupovala jsem si dokonce o číslo menší, než je moje normální velikost, protože jsem kvůli nevolnostem na začátku dost zhubla...a počítala s tím, že později koupím tu svou velikost...ale zatím to není potřeba, tak uvidíme. Jinak na léto počítam hlavně se sukněmi do gumy, které už mám a se šatama...nechci dávat moc za těhotenský oblečení...

salomee
17. bře 2012

@svoba Jo, sjíždí, ale jenom ten pás pod břicho, oděv jako celek drží🙂. Taky mi to přišlo úžasně promakané a fakt to sedne...ale prostě z toho kulatýho břicha asi holt sjede všechno.
..třeba v CaA, tam byly o dost dražší a ještě kapsy tak blbě na bocích, že to nepřiléhalo a odstávalo...

salomee
19. bře 2012

..ach jo, když si uvědomím, že to, co mi teď tak sluší, pak zase slušet nebude...ve věcech, které se mi líbí, jsem vždycky vypadala jak almara...a teď s břichem je to jiné, to je taky důvod, proč jsem se těšila, až jednou budu těhotná... nesmím podlehnout nakupovací mánii, protože co pak s tím vším, bude mi toho líto... 🙂

brufinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romantika
5. čer 2013

urco bych nenakupovala dopředu, tehu kalhoty za to ale stoji, ja je odnosila cele tehu a ještě po tehu. Dlouho mi bylo hrozne neprijemne cokoliv přes bricho. Jinak tipovat jak porostes je velice tezke, nekomu vyskoci bricho, někdo nosi svoji velikost az do konce. Ja bych neutrácela. Obe tehu jsem nemusela kupovat nic vetsi přes bricho, vlezla jsem do svého, ale zase mi rostly desne prsa, takze jsem sla každý mesic jinou podprsenku a pak nastavovala sirku přes hrudnik. Takze to chce obetovat cas a nekam vyrazit. Mne se osvedcili prodlouzene delky. Kalhoty mne sedly v HM a CaA. proslouzena trika uz koupis přes net v pohode. Po porodu jsem nosila především saty, co se jednoduse kojilo - všechno zavinovaci a krizem ( takze uz v tehu radeji nakupuj tento styl). Ono to potrva nez se po porodu telo zase stahne a na tu chvili v tehu to ani nestoji, radeji mysli na dobu po porodu. To uz je méně penez, ale většina věci s kojenim nesedi a clovek po porodu radeji nosi pohodlne.

kukuluna1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinakracmarova
24. únor 2014

ahoj ja jsem nosila na doma tehotenské halenky hned od začatku, bylo to pohodlne...mam doma asi dve halenky bílé, dve hnede s květinkou, a jednu dlouhy rukav černou s bílou tečkou. poslu ti je na doma za 150 kč pokud bys chtela. nemusíš shanet a určite to využijes ...ja jsem je nosila k lékaři byly nové uz jsou nošené...ozvi se mi... martina

tehotne
23. bře 2014

První výměna těhotenského zboží je u nás bezplatná, takže se nemusíte bát, že koupíte špatně.

zelva
23. bře 2014

Já určitě doporučuji nákup těhu kalhot a to až třeba ve čtvrtém měsíci. Do té doby mi stačili normální a nebo jsem zapínání řešila gumičkou 😀 Přes to samozřejmě něco, aby to nebylo vidět. V tom čtvrtym pátym měsíci už tak nějak člověk vidí zda bude tloustnout komplet a nebo mu to půjde jen do bříška...No a nějaké těhu tuniky a tríčka jsem koupila za pár stovek na Mimibazaru...Pokud ti největší břicho vychází na léto, tak je to výhoda - stačí nějaké to tričko. Já ho měla na zimu a musela jsem si koupit i těhu bundu 😝 Člověk vystačí s pár věcmi.

nikuska2106
13. říj 2016

Ahoj maminky ja som si zatiaľ nekúpila nič tehu..pretože nohavice nosím pod brucho a všetko ostatné je normálne...ale problém mám s bundou teraz na zimu som zúfalá...moja mi není a aby to bolo cez brucho tak v tom potom vyzerám príšerne, že by som ani nevyliezla z bytu ...ako ste riešili tento problém na zimu? bežne nosím xl , ale teraz potrebujem minimálne 60 cm šírku cez brucho a niečo do 500 kč na tie 2-3 mesiace zohnať je nadľudský výkon :(

nuggett
13. říj 2016

Já kupuju přes net a jsem spokojená 🙂 věci jsou mi většinou trošku větší protože jsem skoro v pátém měsíci a břicho zatím malé....ale budou se hodit 🙂 pak v lidlu když tam občas něco mají na těhotné...v HM jsem byla i CaA, ale velikostně jsem si nevybrala ani vzhledově 🙂

marketanova
15. led 2019

Dobrý den, kde nakupujete nejčastěji a tak nějak kvalitní těhotenské oblečení? A kosmetiku a zdravotní přípravky pro děti?

katkatomaskova
15. led 2019

Já si koupila těhu oblečení na www.jozanek.cz 🙂 A byla jsem tam maximálně spokojená. Příjemný materiál, hezký střih 🙂 Nejmenší velikosti má stejně S/M ;) A já měla velikost XS/S a krásně to sedělo až do poslední chvíle 🙂 Měla jsem od něj sukni a tuniky. Kalhoty jsem si koupila v HM, ale tam mi to přijde dost drahé a jen minimální výběr, aspoň teda pro mě... Jelikož nejsem zrovna na puntíky a proužky :-/ Šaty jsem pak kupovala na bazaru tady na Koníku, taky nové, a spokojenost 🙂 (rodila jsem v červenci)

marketanova
15. led 2019

Já ted právě viděla i tu akci na tehotenské oblečení v Lidlu, tak jestli i tam máte zkušenosti? A snad tam byla i ta kosmetika a oblečky pro děti.

ninive211
15. led 2019

@katkatomaskova Já teda mám právě taky vel. XS/S a od Jožánka jsem měla jedno těhotenské/kojící tričko vel. S a bylo mi obří! Jakž takž mi padlo až tak v tom 8., 9 měsíci, ale přes prsa volné (vždy jsem je měla malá, i v těhotenství, to se mi jen trochu zaplnily, ale žádnáá
Pamela ze mě nebyla) a vypadlo to divně. Nosila jsem ho jen málo.
@marketanova Lidl legíny se mnou prošly celé těhotenství! určitě doporučuji.

katkatomaskova
15. led 2019

@ninive211 Mě prsa hodně narostly v těhotenství, takže mě to sedělo.. 🙂

marketanova
16. led 2019

No, nakoupila jsem právě saty, legíny a kosmetiku pro mimi

marketanova
17. led 2019

A dnes jsem tam ještě byla a mají tam úžasné teploučké oblečky pro děti, holky určo zajdete

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru