Jak nepotřebovat těhotenské oblečení aspoň do 6. měsíce?

kukujda
8. čer 2014

Ahoj holky, vím, že tady se spíše řeší, kde sehnat těhotenské oblečení, které by sedělo už v prvním trimestru, ale já bych se tomu potřebovala vyhnout. Jsem v zahraničí, nejbližší obchod je hodinu jízdy autem a krom toho je tu všechno šíleně drahé. Chtěla bych se nošení těhu oblečení co nejdéle vyhnout. S trikama není moc problém, spíše kalhoty a sukně. Viděla jsem třeba takový jako pružný pás s knoflíčky, kterým se dají nastavit i normální rifle, ale nemůžu to nikde najít.
Poradí někdo?

jenny.kay
8. čer 2014

@kukujda Hodně vyřeší i legíny a volné šaty, tuniky, tílka. Mnohé oblečení, které nosím běžně, jsem nosila s holkama i v sedmém měsíci. Jinak do toho pasu stačí koupit takovou tu klasickou gumu s dírkama, jaká se dává např. do dětského oblečení, aby se dalo nastavovat v pase, našít na ni jeden knoflík a hotovo.

hofka1
8. čer 2014

pláťáky do gumy, sukně do gumy, pružné .. jde to i bez nápletů přes břicho (nesnášela jsem je) a nemusí to mít nálepku těhotenské🙂 džíny už jsou dost pevné, ale jedny elastické mi vystačily na celý těhotenství-ovšem nepřibírala jsem na nohy a boky

anetka1701
8. čer 2014

nosila jsem až do porodu!! normální kalhoty :o) Jenom jsem si je trošku stáhla pod pupek... Ale zase je fakt, že ty těhotenský jsou fakt pohodlný :oD Nic netlačí, nedře... Co zkusit koupit něco z druhý ruky a nechat poslat? :o)

frantiska85
8. čer 2014

Celé těhotenství jsem odchodila ve svém oblečení. Stačí trochu pružící bokovky a ke konci jsem mezi knoflík a dírku natáhla látkovou gumičku do vlasů.

monasek84
8. čer 2014

byla jsem tehotna pres leto, takze plateny kalhoty na snurku, saty, do porodu jsem nosila i bokovy rifle (mela jsem na knofliku normalni gumicku provlecenou do dirky) a pres to delsi triko.

kukujda
autor
8. čer 2014

@jenny.kay
@hofka1
@anetka1701
@frantiska85 Díky za rady holky. Můj problém je akorát to, že tady mám s sebou omezený šatník, jsme tu jen na sezonu. A k tomu potřebuju "slušné" oblečení do práce. Ten tip s tou gumkou není ale vůbec špatný. A závidím vám to normální oblečení až do porodu - já budu asi ten typ co bude jako hroch už na začátku 4 měsíce 😠

missymici
8. čer 2014

@kukujda Pribrala jsem za tehu 26kg a od začatku do konce jsem legíny natahla,ke konci tehu už teda po dpupek,..ale slo to.Hodne jsem nosila tuniky A velke tricka,casto pujcene od manžela 🙂 Fakt se mi kupovat nechtelo.U kalhot,vše do gumy,klasicke tehu kalhoty nejlepší.Vse jsem porizovala na bazaru,jelikož jsme vedela,že pak to už nosit nebudu.

teeerez
8. čer 2014

@kukujda ja jsem odhodlana odchodit tehotenstvi v satech a zatim mi to funguje 🙂

kukujda
autor
8. čer 2014

@teeerez Šaty... no, kéž by. Asi fakt něco zkusím pořídit na bazaru a nechat si to poslat. Nebo nakoupím kila gumy a taky bude dobře :-B

teeerez
8. čer 2014

@kukujda To je varianta B :D

veruska007
9. čer 2014

Ahoj, já když čekala první dítko, tak jsem si kupovala těhotenské kalhoty až v 7. měsíci a stejně jsem oblékla normální oblečení (jen posunuté pod bříško) až do porodu. Záleží, jak budeš přibírat. V dalším těhotenství jsem musela vytáhnout těhotenské kalhoty v 8.tt. Každopádně je plno oblečení, co se dá nosit v těhu i netěhu: trička jsem měla stejná, většinu kalhot s elastenem, legíny, kalhoty, kraťasy a sukně s pružným lemem nebo z elastičtější látky. Na slušno jsem nosila sukni - buď bod bříškem, ale víc se mi osvědčilo trochu nad bříškem, s nedopnutým zipem, přes to halenku, vypadalo to dobře. A potom běžné šaty, ale přestřižené pod prsama.

gwennie
9. čer 2014

Kasli na těhotenské hadry, akorát jsou předražené... Normálně kup střih, který dává prostor břichu - takových šatů je teď v létě hafo, a kalhoty si kup o číslo větší, pružné... I lecjaké triko určitě natáhneš až do pozdních měsíců, pokud je stečové a nekončí těsně pod pupkem. Problém by mohl být pak později s bundou nebo kabátem, ale to až tak na podzim, to teď neřeš

maciki
9. čer 2014

Resila jsem ten samy problem a jak zacalo byt teplo, tak sup saty a vyreseno. Do vetsiny satu, ktere mam se mi brisko zatim vejde a pristich par mesicu urcite taky, takze jedine, co jsem si koupila byly tehotenske leginy za dve stovky a od kolegyne z prace tehotenske rifle, protoze svoje uz jsem nedopla ani pod brichem. Kolegyne mi prodala i par tehu tricek za hodne slusne penize, takze jsem spokojena. Tehu obleceni je drahe a taky si rikam, ze na par mesicu. 🙂

yildiz
9. čer 2014

ja stejne jako @anetka1701 - ve vsech tehu jsem az do porodu zapla i normal dziny...nosim bokovky.....tehu obleceni jsem si nikdy nekupovala...prijde mi zbytecne pokud neni nutne..??? 🙂 jinak jsou super leginy tuniky a tak.....kor ted v lete a saticky....zalezi jak ktere mamince naroste brisko ....je to indivindi... urco neco pohodlneho vymyslis 🙂

chris_n
9. čer 2014

jediné, co jsem kupovala těhotenské, tak byly dvoje džíny a jedny legíny. A musím říct, že se mi to vyplatilo. Sice už zase zapnu po porodu snad skoro všechny džíny a kalhoty, co před těhu, ale ty těhotenské jsou fakt pohodlné. A ten pružný pás se dá ohrnout a pak to teda nepřekáží 🙂. A ty džíny stály cca 800 (druhé jsem mela se slevou). A to stojí normállní džíny taky.

Jinak léto je báječné v tom, že fakt můžeš prochodit většinu v šatech s legínama 🙂.

kukujda
autor
12. čer 2014

Díky za rady holky. Říkala jsem si, jestli jsem jediná, která nechce utrácet tisíce za pár hadříků jenom proto, že mají nálepku "těhotenské". Nějak to pořeším. TeĎ hlavně ať je mimi v pořádku a hadry budou až na druhém místě 🙂

mochenkaa
12. čer 2014

Ja si v minulem tehotenstvi koupila jen tehotenske rifle, vse ostatni bylo normalni jen dobry strih. Ted nemam ani ty rifle (dost jsem mezi detmi shodila a jsou mi velke) a za ty prachy si je nekoupim (minule jsem chytla super slevu). No a nosim vse netehotenske.
Mam leginy, saty, sukne s upletem... Nic vylozene tehotenskeho porizovat neminim

kukujda
autor
12. čer 2014

D

terezapetrova
12. čer 2014

@kukujda na www.detskyraj.cz by mely byt k sehnani special vlozky, kliny do kalhot diky jimz se obvod jejich pasu zvetsuje jak potrebujes a muzes stále mit jedny a tytéž kalhoty ci sukni. Tak tam kdyztak mrkni 🙂

dyndula
16. čer 2014

Já si koupila těhu kalhoty a lacláče v sekáči za pár kaček, s každým kouskem jsem se vlezla do 40Kč, takže jsem neřešila, zda koupit nekoupit zda je budu vůbec potřebovat, kdyžy píšete, že jste nepotřebovaly ani těhu oblečení některé. Díky ceně jsem je vzala.

lana.r
27. čer 2014

@kukujda možná už si to vyřešila, ale kdyby ne, tak můj tip: Bellybelt -sada klínů, které vsuneš do jakéhokoliv oblečení, kalhoty, sukně, kraťasy.
Já to využila od 7 měsíce. A super, spokojenost.

lana.r
27. čer 2014
soleilll
27. čer 2014

@kukujda Pokud máš nějaký bokovky, i s těma se dá docela dlouho vydržet. Prostě si je posuneš pod pupek. 🙂

spagatice
27. čer 2014

Myslím si, že to neni o přibírání, ale o tom, jak ti poroste bříško. Já ho mám vždycky dost nízko a nikdy v těhotenství nevydržím dlouho ve svých kalhotách. U druhého i třetího těhotenství se mi stalo, že jsem ještě netušila těhotenství a kalhoty už sotva dopla 😅 . Nosím těhotenské kalhoty, volné šaty (ne těhotenské), volnější legíny a sukni na gumu 😉

kukujda
autor
30. čer 2014

@lana.r díky moc, zaúkoluju mamku, ušije :-B

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru