Jak vybrat velikost kojící podprsenky?

mysinka
28. led 2008

...nechtěla bych se dočkat toho, že si pořídím kojící podprďu a ani jí neužiju... 😅 o kolik se vám tak zvětšila prsa, když jste začaly kojit? A jaká podprsenka je lepší...s kosticemi, nebo bez? 😉

kacka.va
28. led 2008

určitě ti poradí v obchodě. Každému se zvětšují prsa jinak, ale já koupila, že tam mám ještě rezervu, až se mi ještě nalijou po porodu. A u mně jednoznačně s kosticema, protože bez kostic bych nepřežila. Kojící mám 90F, ale záleží na střihu, protože některá mi nebyla ani v G

lenys
28. led 2008

ja mela jednu s kosticema a jednu bez, stejne jsem ty kostice musela vytahnout, protoze jsem si koupila spatnou velikost a tlacila me do prsa, a to jinak taky bez kostic nedam ani ranu, jenze se mi tak hrozne nalila prsa, ze to jinak neslo.... 😖 .....urcite ji vyuzijes alespon v zacatcich, ja jsem v ni ze zacatku i spala, ale po dvou mesicich asi 😉 jsem je zahodila,jinak prsa se mi zvetsila o hodne, ze uz ani nepamatuji jaka byla ta puvodni 🙂 ☹

jastericka
28. led 2008

mne poradila predavačka v obchode, čo má 15 mesačné bábo, že si mám vyskúšať a mala by som tam mať ešte trošku rezervu, lebo že prsia sa ešte nalejú.

hedunecka
28. led 2008

ja kojim uz 4,5mesiaca a uz nenavlecem podprdy co mi boli dobre ked mala hajka 1mesiac a to som mala pred tehu D-cka a teraz mam len len G-cka 😅

majcik
28. led 2008

Asi je najrozumnejsie tie podprdy kupovat tesne pred porodom a este aj s rezervou, vsak?

caira
28. led 2008

holky tohle me fakt neskutecne desi..ja si koupila jednu kojici podprdu a dle rady asistentky v obchode mam o dve velikosti vetsi co se kosicku tyce... a je fakt fakt hnusna a doufam, ze se mi prsa uz nezvetsi protoze ji fakt nosit nechci ☹ radeji bych porad nosila svou a radeji ji na kojeni sundam, nez nosit tu hruzu. Ja mam uz takhle prsa 70G a ted si predstavte ta kojici nema ani kostice, neudela to zadny tvar, prsa to hnusne rozplacne a ja kdyz ji doma navlikla tak jsem tu pak manzelovi brecela, ze tohle fakt nosit nebudu ☹

julova
28. led 2008

ja som sa "zvacsila" o 2 cisla...treba zo pocitat aj s rezervou na vlozky do podrpsenky, ked Ti bude tiect mliecko samovolne 😉...kupovala som tesne pred porodom (asi v 37 tt) a zatial su mi stale dobre, cize som sa viac nenaliala...snad to tak aj vydrzi 😉...a mam cistu bavlnu bez kostic 🙂...ale to asi fakt zalezi od zvyku a pripadne velkosti prs...ja som z tych mensich 😉

hedunecka
28. led 2008

asi tak 😉 ja som napr.prve dni pouzivala normalnu tehotensku-lepsie mi drzala prsia 😉

majcik
28. led 2008

Tiez sa desim toho, ze sa mi prsia este zvacsia, moja velkost pred otehotnenim bola 75C (podla mna akurat dost), no to je uz davno minulost, pocas tehotenstva som v tomto smere hodne narastla a mozem cakat este zvacsenie po porode ... dufam, ze budem pred seba este vidiet 😀

kacka.va
28. led 2008

já jsem koupila nádhernou, dala by se nosit i jako netěhu 🙂

noangel
28. led 2008

me poradila PA v 37tt vyzkouset plus do ni jeste nacpat 2 tampony do podprsenky

nadik
28. led 2008

holky dají se sehnat i trochu vystužené??? Koukala jsem v HM a mají sice kostice, ale přes prsa jen slabou látku.... mě se to moc nelíbí, jsem zvyklá na pushupky.... a taky mi to přijde dost drahé.... nejradši bych si nechala svou podprdu.... 🙂 asi počkám až po porodu....

jankajs
28. led 2008

No tak to zaujíma aj mňa. Zatiaľ sa mi zväčšili o 2 čísla, ale už aj to mi začína byť malé a "dvojičky" vykukujú z košíkov. Minule som si chcela kúpiť väčšiu a keď mi predavačka ukázala, čo majú, len som zhíkla: "Také padáky nie!!!!" Veľké, strašne veľké. To snáď ani nie je pravda. Toto budem nosiť? Však ja som mala normálne "B"-čka a teraz.... 😨 Za iných okolností by sa človek "pridanej hodnote" svojich predností potešil, ale tie podprsenky /a niekedy aj tričká a blúzky/ vyzerajú, ako že tehulky majú nosiť za trest. Buď otrasný strih, alebo strašný vzor látky.

petulka33
28. led 2008

myslím, že tohle téma je asi dost individuální, já doufám, že se mi už prsa příliš nezvětší, protože jsem před těhotenstvím měla 75G. teď se vejdu do jediné a mám z toho hrůzu, už takhle jsem vyděsila vždycky všechny prodavačky co to po nich chci za rozměry. nedokážu si představit, že bych měla nosit prdu bez kostic, protože je to fakt váha. cca tak 5kg před těhotenstvím. teď mi vlastní mamka řekla, že mám hnusně velký k..y 😒

gebi
28. led 2008

ja som si podprsenku kúpila zatiaľ jednu a potom sa uvidí...keď nebude dobrá, kúpim si vačšiu, uvidíme po porode... 😲

bledulka
29. led 2008

já co jsem si koupila kojící podprsenky před porodem,tak mi ani jedna nesedí-ale nosím je na doma a na začátku i v noci,takže jsem je upotřebila.Ale parády moc nenadělají....
asi 10 dní p porodu jsem si koupila dvě opravdu kvalitní podprsenky-s kosticemi a nelituji-nosím je kamkoliv na ven a člověk by nepoznal,že jsou kojící...Mám větší prsa,takže jsem potřebovala pevnou oporu a taky aby ta prsa měla nějaký tvar....
Nadíku-koukám,že jsi z Prahy- zítra ti písnu tip na obchod,kde se vyztužené seženou a měli i výběr...teď z hlavy nevím adresu,ale zjistím a napíšu ti ji 🙂

kacka.va
29. led 2008

Já koupila v Ráji dětí u Kohouta, tam výběr mají. Je fakt, že jsou ceny okolo tisícovky, ale já při mé velikosti jsem normální pěknou podprdu pod 700-800,- stejně nikdy nesehnala, takže mi to nepřijde zase takový cenový skok, než kdybych si kupovat předtím za 300,- 😉 Po porodu si chci koupit určitě ještě jednu, abych mohla střídat a hlavně tahle je bílá, tak bych chtěla ještě černou, protože když se vezme na bílou podprdu tmavé tričko, tak časev vypadá špinavá. 😀

e.k.t
29. led 2008

holky na kojící podprsenku a její shánění se fakt těším, před těhotenstvím jse měla 90 D teď asi 95 E a to jsem teprve 23tt no to bude nááádhera 😝 Ale mužovi se to líbí 😅

yasmin07
29. led 2008

Já jsem koupila podprdu taky o trochu větší, aby se do ní vešly tampony a počítám s tím, že se prsa taky nalejou 😉 Koupila jsem bez kostic a řeknu vám, že je šííííííííííleně sexy 😀 😀 😀 Taky jsem byla zvykla na pushupky a chtěla jsem s kosticema, ale ty modely s kosticema, co jsem viděla mi připadaly jak pro starou babku 😖

petulka33
29. led 2008

Rosa Faia by Anita - to je celkem dobrá značka, od které si koupím podprdu já. je fakt, že jsou dražší, ale mám jejich prádlo i normální a ta cena se vrátí - nevytahávají se tolik, drží tvar a hlavně mám jejich prdy tak 4 nebo 5 let

atreides
29. led 2008

no tak koukám, že si koupím ze začátku zatím jenom jednu a pak uvidím 😅

majcik
29. led 2008

Ja asi tiez tak. Jednu uz mam, ta je elasticka, tak snad bude dobra, kupim si este jednu pred porodom a potom uvidim. Do nemocnice potrebujem 2

andilek
29. led 2008

vzhledem k mé zkušenosti doporučuju koupit podprdu bez kostic, nikde to netlačí a nebude vám tak tvrdnout mléko a dělat se retence, jinak jsem kupovala o dvě čísla větší a bylo to OK, pak se prsa časem zmenšila a mohla jsem jít i do menší 😉

kacka.va
29. led 2008

andilku, já s mou velikostí si podprdu bez kostic moc dovolit nemůžu, to bych měla prsa až na břiše a necítím se v tom dobře. Podprdu bez kostic jsme měla naposledy někdy v prváku na střední a to ještě kdo ví jestli. 😉

andilek
29. led 2008

každému dle jeho gusta, já mám teď E, odečti si 2 velikosti, to byla moje původní, taky žádné lentilky pod kobercem 😉 mimochodem, když přijde retence, tak se prsa cítí lépe v podprdě bez kostic a na kráse nezáleží, vím o čem píšu (měla jsem zánět 3x během 6 týdnů 😉 )

kacka.va
30. led 2008

andilku, s tvojí velikostí se to dá, ale já mám teď G a to jen díky tomu, že jsme vybrali větší velikost pod prsama, jinak bych musela mít H.

petulka33
30. led 2008

souhlasím s kackou. už před těhotenstvím jsem měla G a mít bez kostic, tak mi to foukne na břicho a z podprdy vypadne... 😖 😢 😠 😠 😠

bledulka
30. led 2008

nadiku -slíbila jsem,že ti napíšu kde je fajn obchod.Koukla jsem do mapy a je to Praha 2- ve vodičkově ulici-jak je křižovatka s ulicí navrátilovou.Je tam pasáž,v ní je tuším dětské divadlo a právě i ten obchod s těhotenským a mateřským prádlem...A u vchodu z Navr. ulice je ještě obchod s těhu věcmi,ale tam nevím co a jak mají...
ale vevnitř v té pasáži je opravdu fajn výběr podprsenek-s kosticí,bez,vyztužené,volnější atd...Ale je fakt,že ty opravdu kvalitní jsou dražší..

theresa
4. kvě 2008

Ahoj holky, můžete mi prosím doporučit konkrétní podprsenku na opravdu malá prsa. Já vůbec nevím, kterou koupit, abych v tom úplně neplavala. Přes prsa mám teď tak 83cm.

s.arik
4. kvě 2008

theresa,
mě se nejvíce osvědčily obyčejné sportovní elastické podprdy, takové ty okasné s kosticema mi vždycky byly hrozně nepohodlné...
jinak pokud máš malé prsa jako já, nemusíš taky nosit žádnou 😉 jo a s kojením se mi z nulek staly jedničky 😀 takže staré krajkové už neobleču, ale staré elastické v pohodě 😉

jinak holky, mlíko mi nikdy neukapávalo, takže prodávám pratelné vložky do p. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=99909

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru