Jaké oblečení jste si braly do porodnice?

lady_giraffe
19. kvě 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké oblečení jste si braly do porodnice, nebo co Vám chybělo?

Nejsem ten typ, co si libuje v nemocničních mundůrech, takže mám v plánu následující:

Svoji "porodní košilku"
Košile na spaní
Podprsenky na kojení, spodní prádlo a ponožky,
přezůvky (jedny do sprchy, jedny normal)
Nějaké tričko a kraťasy/tepláky..
a pak samozřejmě něco na cestu...

Je ještě něco, co by bylo fajn mít s sebou? (županová moc nejsem...)

horsiee
19. kvě 2016

No zrovna župan se mi moc hodil, po porodu se do mě dávala docela zima, ale ve Vašem případě by to mohl vyřešit nějaký svetr nebo tak něco. A těch košil jsem měla docela spotřebu.

frantiska85
19. kvě 2016

Župan byl naprosto zbytečný, horko jako blázen. Měla jsem s sebou civil, nemíním ve dne courat před cizími v pyžamu.

aninousek
19. kvě 2016

Župan normálně nenosím v porodnici se mi hodil.

dadalu
19. kvě 2016

Ja mela jen noční košile...žádné kraťasy,po císaři se mi spatne oblikalo a bylo třeba spodek "větrat"

sara84
19. kvě 2016

Pouzivala jsem erar, od krve atd se to dost spatne pere a prevlikala jsem se 2x denne min, to bych jich musela mit tak 6-8 a co pak s nimi...kratasy atd. Urcite ne...jen sitovane kalhotky, spodek musi vetrat!

kabul
20. kvě 2016

Taky sí nelibuju v erarnich mundurech, ale po porodu mi to bylo fakt jedno. Košile se často uspini, takže jsem se převládala x-krát denně. Musela bych mít snad 10 kosilek. A navíc by mi bylo líto zastínit si své pěkně. Byla jsem ráda ze se nějak hybu, takže i ten zipan, který normálně nenosim, jsem dost ocenila.

olsett
20. kvě 2016

@lady_giraffe jak psaly holky prede mnou, taky jsem si sbalila vlastni a byla jsem rada za nemocnicni, potila jsem se jak blazen, prevlikala jsem se 3x denne, taky skrvny od krve a podobne... my jsme tam treba meli i ty jednorazovy kalhotky...

jo a kojici podprsenka mi prijde zbytecna... budes mit vicemene cely den prso venku🙂 takze zbytecny nepohodli, dobry jsou ty kosila s velkym vystrihem, jenom vystrcis prso a frcis🙂

Jo a nezapomen ponozky (vice parů - ja si vzala jen jedny a pak jsem tam chodila s ponozkama od krve od porodu🙂

Vem si klidne co uznas za vhodny a kdyztak to nevyuzijes - ja mela napakovanej celej kufr a pak jsem z nej vyndala jen kartacek a pastu a hreben... takze asi tak🙂

karlajasmine
20. kvě 2016

Člověk hodně krvácí, takže nemocniční kosile se hodí. Na tričko a tepláky se vykasli.. Člověk se tisíckrát za den sprchuje,meni vložky, bolí tě bricho a celej spodek, takže sundavat a nandavat tepláky bych fakt nedala. Každá tam chodila v kosilich a župan je fajn když přijde návštěva..

karlajasmine
20. kvě 2016

@karlajasmine a podprsenku si určitě vezmi.. Mě tak bolely prsa ze jsem s podprsenkou i spala, jak někdo píše že měl prsa venku tak to je individuální.. Ja tři měsíce po porodu sundavala podprsenku jenom do sprchy jinak jsem umirala bolesti z toho jak byly ty prsa nality a tezkyw

olsett
20. kvě 2016

@karlajasmine aha, to me nikdy nenapadlo, mozna je to tim ze mam maly prsa, ale naopak me to vadilo jak me to sviralo a drazdilo bolavy bradavky.. ale ok, to jsem nevedela🙂

lenerka1
4. dub 2021

Já měla takové košilošaty, někdo to používá jako domácí šaty někdo to nosí jako noční košili, takže jsem si nepřipadala jak v nočním úboru, ale zároveň to bylo pohodlné, praktické, větrací. Stačily mi jedny na den, měla jsem asi dobré poporodní vložky, tak jsem žádné skvrny řešit nemusela, když bych potřebovala víc, měl muž nachystanou kupku a dovezl by mi. Místo spodního prádla stačily síťované kalhotky a pohodlná podprsenka (u prvního jsem byla i bez, u druhého by mi bez ní nedržely vložky do podprsenky, tak byla třeba). Jsem horkorkevná, tak župan ani ponožky jsem nevyužila a u druhého ani neměla, ale bylo parné léto. Věci na cestu mi taky dovezl manžel až v den odchodu. Za mě čím míň toho tahat, tím líp, dovézt se dá vždycky.

gruyerre
4. dub 2021

@lady_giraffe já měla přes den tričko a legíny, na noc noční košili. Přes den zásadně noční košilky nenosím, pokud nejsem nemocná 🙂

janina228
4. dub 2021

@lady_giraffe kojící podprsenku + vložky do nich jsem měla jako nutnost.. mlíko se mi spouštělo jen když jsem se napila, neumím si představit jak bych kojila 😄.. no a oblečení z porodnice jsem měla to stejné ve kterým jsem tam přijela 😉. Nějak jsem neřešila co ostatní řeknou na moji košili se županem - stejně jsme se tam viděli maximálně při jídle,jinak jen na pokoji a to tam byla maximálně jedna maminka, které věřím bylo úplně jedno co mám na sobě 😆

ferda90
11. bře 2022

@lady_giraffe ahoj, já měla zabalenou svoji noční košili, ale nepoužila jsme ji. Měla jsme tu z porodnice a nijak mi to nevadilo, byla docela příjemná a navíc po porodu jsem ji párkrát ušpinila od krve, takže fajn, že jsem měla tu nemocniční. Podprsenku jsem ty dva dny v porodnici nenosila, byla jsem bez, poprvé jsme ji oblikla až jak jsem šla domů. Župan jsme měla sebou, ale v porodnici je kvůli dětem dost teplo, takže nebyl třeba. Ponožky za mě také ne. Na cestu domů jsem na sobě měla tepláky ve kterých jsem přijela do porodnice a tričko. Stejně vlezeš jen do auta a zase z auta.

krisstina93
11. bře 2022

@lady_giraffe já měla akorát 3x pyžamo (měla jsem tílko a kraťasy), pak kojící podprdy, síťované kalhotky a pantofle. Víc netřeba. Ještě sem vezla župan a ponožky, ale ani jedno sem nepoužila, bylo tam moc horko. Domu sem jela v tom, v čem sem přijela, tepláky apod nevím k čemu by mi byly :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru