Máte zkušenosti s kočárkem Caren gondola?

jennis
7. pro 2008

Prosím o radu,našla jsem tento kočárek http://kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&iPro... . Ale nikde v diskuzi jsem o něm nic nenašla. Máte ho někdo a jaké máte zkušenosti. Případně nevíte kde se dá vidět na vlastní oči v Praze a okolí? Mám vybraný Roan Marita, ale tento má navíc větrání boudy a přehazovací rukojeť.Díky moc. 🙂

nedbar
1. únor 2009

Ahoj, vlastně se chci připojit k předešlému dotazu. Mě by ještě zajímalo, jestli už není možné také na podvozek kočárku Caren Gondola přikoupit adaptér a autosedačku. Jinak by mi tenhle kočár ve všem vyhovoval. Díky.

frog
1. únor 2009

teda tak tohle je fakt pěknej kočár.Vypadá jako roan a ten je super houpací a navíc má přehazovací rukojet což je pro mě u kočárku naprosto nepostradatelné!!Líbí se mi jiné jako je Jané,ale nemohla bych tlačit prcka před sebou v počasí jako třeba dneska.Já sama mám sklopenou hlavu páč hnusně fučí a co teprve ten chudák prcek,takže jestli zjistíte že je fakt kvalitní za tu cenu,písněte prosím,na druhé dítko budu chtít novej kočár než to nemožný Hoco diamond co mám tedka 😠 ..

frog
2. únor 2009

Dneska jsem viděla Caren gondola ve všech barvách naživo,ale jen hlubokej.Je úžasně prostornej,lehkej a houpací.Vypadá tak elegantně,jen škoda že tam nebyla sport. verze a paní prodavačka měla moc zákazníku tak jsem jí nechtěla otravovat,ale takhle vypadá good 😉

blka
13. bře 2009

Nenajde se žádná maminka, která tento kočárek používá, aby mohla podat nějaké reference 😕 ?

evulatko
15. bře 2009

Ahojky holky, taky by me zajimalo, jestli nekdo nema s timto kocarkem zkusenosti, popr. kde by sel nekde v okoli Prahy okouknout nazivo ? 🙂

jennis
autor
15. bře 2009

Ahojky,tak já se pro tento kočárek nakonec rozhodla.Kupovla jsem ho v e-shopu na který jsem dávala odkaz.Ke kočárku máme i autosedačku která se dá připevnit na podvozek.Objednává se přímo ke kočárku a nacvakávání je super,na podvozek je připevněný adaptér napevno,takže se nemusí přendavat a nepřekáží korbičce.Nacvaknutí i sundavání jde velmi snadno.S kočárkem jsme jeli zatím jen dvakrát,ale je na čtyřkolku opravdu lehký a dobře se ovládá.Přehazovací rukojeť jde snadno přehodit a skvělá je odepínací bouda na letní, pouze se síťkou.Až budu používat déle napíšu jak se s ním jezdí.Také jsem hledala kde se dá okouknout:
Je možnost omrknout kočárek Depemo Karen
http://www.depemo.cz/sortiment.php?kategorie1=1
Je skoro stejný,jen u Depema neměli více barevných kombinací než béžový a autosedačka kterou nabízeli se mi nelíbila.Takže jsem v jejich obchodě okoukla a pak objednala Caren gondola u kocarky-postylky.cz,mají všechny barevné kombinace a autosedačka je pěkná a v barvě kočárku nebo v jaké budete chtít.Zatím jsem spokojená jak s jednáním obchodu tak s kočárkem,snad to tak i zůstane. 😉

krista
16. bře 2009

matlet • 11. únor 2009 ve 14:34
Kdo má prosím, zkušenosti s kočárkem caren gondola? Rozhoduji se mezi ním a mezi Roan Maritou.

astrane • 2d • 11. únor 2009 v 15:46
podívej se sem,ale moc tam toho není.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ty kočárky jsou skoro stejný,akorát ten Caren má přehazovací rukojeť,to může být +.
Zkušenosti bohužel nemáme...

frog • 1d • 11. únor 2009 ve 22:04
Matlet pokud můžu doporučit určitě Caren gondola.Je skutečně skoro totožný s Roanem,ale má tu přehazovací rukojeť,což je výhoda a příjde mi i trošku větší,ale to bys musela porovnat parametry na netu.Jinak podle toho co u něj píšou má i více nánožníku a je i cenově dostupnější.Měla jsem je v ruce oba,manipulace stejná,ale u mě vítězí vždycky přehazovací rukojeť,než abych se někde venku tahala v celou korbou a přehazovala jí,když bude fučet,nebo prát sluníčko prckoi do obličeje 😉

nedbar
19. bře 2009

Ahoj, zatím se mi tenhle kočár líbí pořád nejvíc. Už jsem ho měla dvakrát v ruce 😉 . Bzla jsem si ho prohlédnout v prodejně v Písku a tam mi paní prodavačka řekla, že na něj bohužel autosedačka přidat nejde ☹ . Tak jak to tedy je? prosím, napište.

astrane
19. bře 2009

Podle toho co jsem se dočetla,tak asi ne....Myslíš,že bys to využila?
Já třeba ne...do obchodu beru jen autosedačku a vozík a když se chci někde courat dlouho,musím mimčo stejně přendat do kočárku,protože v té autosedačce nesmí trávit moc času....

blka
25. bře 2009

Můžu se k tomuto kočárku zeptat na vnitřní rozměr korby? Na internetu jsem se dočetla 81cm, ale nepíší, jestli to je velikost lůžka nebo korby zvenku.
Viděla jsem ho naživo a pán mi říkal 85 cm, ale nějak jsem se zapomněla zeptat, jestli vevnitř nebo venku.

frog
25. bře 2009

Ta míra 81 bude stopro zevnitř a 85 zvenku,páč je fakt velkej 😉 ..na druhé dítko do něj jdu taky.

blka
25. bře 2009

Frog, fakt? Tak to by bylo super 🙂 . Mrzí mě, že jsem se ho na to zapomněla zeptat, ale on stejně měl údaje jen od prodejce, tak těžko říct, jestli věděl, která míra to je. Velký je, ale kdyby to byla míra zvenku, tak by vevnitř až tak velkej nebyl.

Asi půjdu do něho (na podvozku origon s otočnýma předníma kolečkama), i když ten obyčejný mi přišel lehčí na ovládání.

blka
26. bře 2009

Napsala jsem do dvou e-shopů a z obou mi napsali, že 81cm je vevnitř korby. Takže není co řešit a půjdu do něho.

astrane
26. bře 2009

takže definitivně vybráno a rozhodnuto? 😀 Snad bude tak dobrej,jak podle technických parametrů vypadá....a budete spokojeni...určitě pak písni poznatky z praxe-z města i terénu.... 😉

blka
27. bře 2009

Určitě pak napíšu 🙂

janocka
16. dub 2009

petruss • Dnes o 13:00
Ahojky, nemáte prosím někdo zkušenost s kočárkem Caren Gondola (zřejmě polský výrobce)? Jsem z Brna a chtěla bych se na něj někde v obchodě "na živo" kouknout, ale nevím, kde ho mají. Nikde jsem na něj nenatrefila. Rozhoduji se mezi Roan Maritou, Roccem a právě tímto kočárkem. Všechno jsou to houpací, kombinované a prostorné kočárky, které se liší jen některými "drobnostmi" (jako např. polohovací zádíčka v hluboké korbě, přehazovací rukověť, síťka na boudičce apod.).
Můžete mi někdo poslat svůj názor? Děkuji a přeji pěkný den!!! Petra

blka
16. dub 2009

Petruss, já ho mám objednaný. Dívala jsem se na obchody a k tobě nejblíž jsou tyto 2 http://kocarky-postylky.cz/?p=p_1&sName=Kontakt a http://www.kocarky-sara.cz/contact_us.html?zeni... . Taky jsme pro něj jeli kolem hodiny cesty, chtěla jsem si ho ještě ošahat 😎 . Měla jsem v ruce i Roan, ale v jiný den, takže mé pocity můžou být zkreslené, ale zdál se mi být více pružnější (roan), což mi vadilo. Ale tobě by to vadit nemuselo. Hlavně byl dražší.
Já nechci používat tu sportovní nástavbu, takže i cena u mě hrála roli a tento je super. Taky se mi líbí, že korba při položení houpe. Nevím, jak se to dá využít, ale prostě se mi to líbí 😀

petruss
20. dub 2009

Janocka, ahojky děkuji moc za odkaz, asi se do toho Kyjova vydám omrknout tu Caren Gondolu, nechci kupovat zajíce v pytli 🙂 . Na Roana jsem se už taky koukala, i na to Rocco, je moc pěkný, ale nemá polohovací zádíčka a přehazovačku. No nevím, jestli jsou to zrovna důležité věci na kočárku, jestli nemám až zbytečné požadavky.

petruss
20. dub 2009

předchozí odpověď patří ....blka...., ještě jednou děkuji...

blka
20. dub 2009

Petruss, Rocco kočárek mi nic neříká, tak nevím. Určitě je lepší kočárek vidět naživo, než se koupí 😉 . Když jsme byli v obchodě, tak se k nám přitočila jedna maminka a říkala, že ta přehazovací rukojeť je k nezaplacení. Takže su aji ráda, že ji mám - a to nebyl můj základní požadavek 😉 . I ty polohovací zádička jsou určitě super, hlavně pro moje letní mimi, když ho chci uvozit celou zimu v hluboké korbě a do sporťáku ho dát až bude teplo.

petruss
21. dub 2009

Blka, ....tak se určitě na ten kočárek pojedu podívat asi nejblíž do toho Kyjova, chtěla jsem tě jen poprosit, jak ti kočárek přijde, jestli bys mi mohla poslat nějakou fotku či popsat první dojmy 🙂
Moje adresa je bobinka@email.cz. Já budu mít taky letní mimčo, tak nevím, jestli můj požadavek na ty polohovací zádíčka nebude zbytečný, v zimě tam bude v půl roce určitě ve fusaku ležet.... Koukala jsem, že maminky mají již velmi malé děti v kočárku trošku "posazené", a mimča se ráda koukají...
Ještě mám dotaz na potah,... na obrázku se mi zdál potah lesklý...?? Kupovala jsi i autosedačku???

blka
21. dub 2009

Fotky žádné nemám, protože mám kočárek objednaný a měl by přijít cca za 3 týdny. Moje první dojmy - láska na první dojem 😀 . Viděla jsem ho na veletrhu v Brně a musela jsem k němu jít do stánku dvakrát, ale nechtěla jsem se s výběrem unáhlit, tak jsem ho hned neobjednávala. Doma jsem si to promyslela a pak jsme si s manželem udělali výlet za kočárkem.
Je super, že je houpací. I ta rukojeť je bezvadná, dá se polohovat, a otáčet na druhou stranu kočárku, což je fajn. Sporťák se mi nelíbí, ale to se mi nelíbí u žádných těchto typů kočárků a to jen proto, že mi to na tom podvozku přijde takové už dost staromódní 😔 . Ale když jsme sportovní nástavbu nasadili na tento podvozek a na ten s otočnýma kolečkama, tak to nebylo o moc lepší, takže to je ve finále jedno. Stejně budeme kupovat na jaře lehčí sporťák nebo golfky.
Polohovací záda jsou podle mě super. Miminko v zimě ještě nejspíš nebude sedět a ležet ho nebude bavit. Takže mu ty záda vyvýšíš a můžete vesele kočárkovat 🙂 .
Když jsem se ptala paní prodavačky, jestli nám kočárek vydrží celou zimu (termín mám 6.7.), tak říkala, že nejsme moc velcí, že by mohl. Ale že to je různé, některé maminy dávají dítko na zimu do sporťáku, ale že je taky mamina, která v hluboké korbě vozí 1,5 roční holčičku. Ono se prý těma vyvýšenýma zádama získá nějaký prostor navíc 😉
Barvy jsou některé lesklé, to máš pravdu. Když jsme byli v prodejně, byla tam paní s gondolou to oranžovou a nahoře ty kostky a ta byla lesklá. Ale nebyl to extrém - možná na sluníčku by to vypadalo zase jinak. My jsme si vybrali červeno-černou barvu a ta v těch materiálech lesklá nebyla. A vlastně i na veletrhu měli tuto kombinaci a nebyla lesklá, tak doufám, že nebude 😅
Autosedačku jsme taky kupovali - červenou, aby nám ladila do auta 😀 . Ale ochytanou ji nemám, takže nevím, jestli je nějak extrémně těžká nebo ne.
Jinak to naklikávání korbiček na podvozek je lehké. Jo, a co se mi na tom kočárku strašně líbí, je že si zipsem z boudy odděláš ten barevný potah a pod ním je bílá síťka, takže to je bomba na léto. Celá ta boudička je prosíťovaná a ne jenom nějakej malej čtvereček, jak mají některé kočárky.
Víc mě toho už asi nenapadá, i tak jsem napsala román 😀

blka
21. dub 2009

Máme tady tu kombinaci http://www.darababy.com/pages/main.php?pg=prodl... a ta oranžová lesklá byla tato http://www.darababy.com/pages/main.php?pg=prodl.... Ale měli na prodejně i tuto kombinaci http://www.darababy.com/pages/main.php?pg=prodl... a ta mi lesklá nepřišla a na obrázku se mi zdá být trošku lesklá.
A taky paní prodavačka říkala, že ušijou třeba 5 stejných kočárků a pak tu kombinaci barev udělají jiank, aby nebylo hodně stejných kočárků 🙂 . Takže ve finále ta černá (u naší barevné kombinace) nemusí být tak, jak je na obrázku. Tak su zvědavá 🙂

petruss
22. dub 2009

blka, ahojky, díky moc za vyčerpávající informace 🙂
Ještě se chci zeptat, jestli máš objednanou tu verzi, jak je na obrázku, s aretačníma předníma kolečkama
nebo klasický hluboký houpací kočár na 4 nafukovacích kolečkách? Jestliže máš tu s aretačníma kolečkama,
je taky tak pružná, houpací jako klasika??

Ta kombinace, co jsi vybrala, je opravdu moc pěkná, taky o ní uvažuji, budu mít ale chlapce, tak snad by chudáček v té červené nevypadal divně 😀
Poslední dotaz je opravdu už jen datail... na obrázku je u vršku, kterým se zapíná kočárek takový velký prodloužený "jazyk", ale u té verze, co jsi mi poslala na obrázku tam není.
Dá se tento jazyk odepnout, nebo prostě tam je, když se kočárek zapne, ohlý dopředu??

Koukala jsem ještě po kočárku BALERINA od babyactive, je taky moc pěkný, ale nemá spoustu věcí,
co má gondola, což je škoda. Přitom je cena v podstatě shodná. Tento kočárek lze vidět i v Brně.

blka
22. dub 2009

Petru, mám klasický hluboký kočár se 4 kolečkama. Ten s aretačníma se hodně líbil manželovi - prostě je modernější 😉 . Oba jsem viděla na veletrhu v Brně. Mně se zdálo, že nehoupal, manžel tvrdil, že jo. Takže když jsme jeli do prodejny, tak jsem měla ruce v kapse 😀 , než jsme našli ten s otočnýma kolečkama, abych si ho vyzkoušela a nebyla ovlivněná tím houpáním. Je to takové ne přímo houpání, jenom natřásání. Ty šrouby zajišťují spíš dobré odpružení, že když najíždíš na patník nebo jedeš po nerovném terénu, tak to nebude tak drncat, ale určitě nehoupe. Takže na tvou otázku, jestli je to tak pružné jako klasika odpovídám jednoznačně NE.

My máme pohlaví jako překvapení a klidně budu vozit kluka v červeném kočárku 😉 . Uvažovala jsem i nad modrým a v tom bych klidně vozila i holčičku 😉 . Je to o tom, co se ti líbí - dneska se už tak na barvy nehledí jako dřív.

Ten jazyk - kšilt tam asi nemusí být pořád. U hodně koreb "nebyl" a když nám paní prodavačka něco ukazovala s boudičkou, tak spadl dopředu. Takže je vevnitř nějak zaplý. Jak, to jsem nezkoumala. Možná na suchý zips, možná jinak. Každopádně můžeš jezdit s kšiltem i bez. Ale mě se ta boudička víc líbí, když tam je 🙂

Ta otočná kolečka jsou výhodná v tom, že se s kočárkem otočíš "na patě". Ale mě moc nevyhovovalo to, že než se ty kolečka vyrovnají, tak ten kočárek jede, kam chce. A taky když jsem je zaaretovala, tak nejsou úplně napevno, trošilinku kmitají, takže mi ta jízda nepřišla moc pohodlná. A to jsem jezdila jenom po prodejně po kobercu 😅 . Ale zase na sporťáku si myslím, že to bude výhoda.

Jo, a když jsme dali ten sporťák na tu otočnou nápravu (čelem od nás), tak ta boudička byla dost natěsno k tomu rámu kočárku (té tyči). Ale možná jsme měli tu boudičku jen nějak špatně uchycenou, nevím.
A taky se ta boudička dá sklápět - nevím, jestli to jde u všech kočárků, asi jo.
Sporťáku na tom houpacím podvozku bývají zpravidla dost vysoko. Tak jsme vedle sebe postavili tu otočnou nápravu a tu houpací nápravu a bylo to stejně vysoko. Takže ten sporťák nebyl tak moc vysoko - šlo to 😉 . Ale já ho stejně neplánuju používat.

Kdyby tě ještě něco zajímalo, klidně se ptej 😉

petruss
24. dub 2009

blka, ahojky děkuji moc za další cenné informace 🙂
...teď úplně odbočím od kočárků a zeptám se tě ještě,
jakou jsi vybrala postýlku?,
opět se rozhoduji mezi stahovací bočnicí a vyndávacími tyčkami,
názory maminek jsou půl na půl, ....
takže jsem chvíli rozhodnutá pro stahovačku, pak to ale někdo zkritizuje
a zase přemýšlím nad tyčkama ☹
a další ....
nepořídila sis už kojící polštář??
Koukala jsem na kojící polštář na tránkách teplo domova a na terabag,....
opět zkušenosti maminek se liší, ale je spíš více kladných reakcí..

Přeji pěkný víkend!!!!!!

blka
24. dub 2009

Petruss, já jsem vybrala postýlku 140*70cm, takže ty stahovací bočnici nemají. Má vytahovací šprušle a potom se rozloží, takže je z toho postel pro větší dítko. Přišlo mi to lepší, než kupovat postýlku a třeba za 1,5 roku větší postel.
Kamarádka mi taky radila tu stahovací bočnici, ale podle mě to není až takovej zázrak. Ty dnešní postýlky ti dovolí stáhnout cca 20cm. Postýlky, co byly za nás, se stahovaly celé, tak to určitě význam mělo 😉 . Asi záleží i jak jsi vysoká. Já mám 164cm, kamarádka je o něco menší a říkala, že by svou roční holčičku musela kouset spustit, protože jí bez stažené bočnice nedokáže dát až na rošt.
Zase, když vytáhneš ty šprušle, tak si prcek může sám vlízt do postýlky, až bude unavenej. Fakt nevím, co je lepší, to ukážou až zkušenosti 😉
Kojící polštář mám, ale co to je za značku, netuším 😔 . Ten terabag je myslím pěkně drahej, ne? Já jsem za něho nechtěla dát víc než 500,- a tak mám od té kamarádky za 300,- použitej. Ale vypadá, jak novej 😉 . Mám v něm kuličky - prý jsou lepší, než molitan. Vyhovuje mi v tom, že když ležím na boku, tak si ty kuličky pod břichem úplně sesypu pryč a kolem břicha jich mám zase víc, takže je jakoby v měkkém 😉

Tobě tak pěkný víkend 🙂

petruss
28. dub 2009

blka, ahoj, díky moc za odpověď, já budu asi kupovat postýlku 120x60, nějakou levnější, s tou bočnicí stále váhám, ono nevadí, když tam je a nepoužívá se, ale vadí, když by ji člověk chtěl využít a není tam, kamarádky
spíš ale radí ty vyndávací příčky... 🙂 Vzrůstu jsem stejného jako ty, takže snad to dítko na rošt bez problémů dám......
Ve čtvrtek jedu na Kyjov, tak jsem na tu Caren Gondulu fakt zvědavá,.. říkala jsem si, že když tam pojedu,tak
dokoupím alespoň nějaké drobnosti pro malého, jak velký je vlastně ten obchod??.... Jinak budu vše řešit přes internet, je to pohodlnější....
Byla jsem na předporodním kurzu, tak tam byli rozhodně "pro" kojící polštář, tak si ho určitě pořídím.
Tak zatím se měj pěkně a díky moc za užitečné rady, já se zase určitě ozvu.... 🙂 .....
Pěkný den!!!!p

blka
28. dub 2009

Petruss, já jsem byla v obchodě v Novém Jičíně, takže nevím, jak je ten v Kyjově velký. Když jsme jeli pro kočárek, tak jsem taky chtěla koupit něco pro prcka, ale když jsme tam byli skoro 2 hodiny a manžel už mě hnal ven, tak jsem se v těch oblečkách už nechtěla přehrabovat 😅
Pořiď si postýlku, jakou uznáš za vhodnou sama 😉 . My jsme tu větší koupili za 3500,- takže taky nebyla drahá a vydrží (nebo měla by 😀 ) dlouho, takže to není tak velká investice 🙂

helulicek
5. kvě 2009

Snad se mi podaří tuto diskusi obnovit....
co tady tak vidím, tak tu moc zkušeností po delším užívání není.....tak co holky, máte ji některá už vyzkoušenou delší dobu a v terénu? 😉