Těhotenské oblečení. Co nosíte?

bublinka
14. srp 2006

Ahojky těhulky,
právě začínám 21.tt a bříško už se dere na svět 😉 tak začínám řešit, co na sebe. Zatím jsem si koupila jen jedny těhu kalhoty, které mají posunovací pas na knoflíky a jsou to džíny s trochou elastanu. Stály asi 1450,- Kč. Jsem s nima moc spokojená, ale chce to něco na střídačku. Co nosíte vy, nebo jak kombinujete oblečení? Kde nakupujete. Všechny ty obchody se značkovou těhu módou jsou dost drahé... máte některá nějaký tip...? 😵

hotarova
26. led 2007

ahoj holky mam prakticky dotaz ohledne kojici podprsenky. muzete mi nektera poradit jakou velikost koupit, vzhledem k tomu ze prsa narostou hlavne po porodu? Normalne nosim velikost 75B. dik moc!

mdasa
26. led 2007

ahoj hotarova, taky mam stejnou velikost jako ty (75B), ale ted jsem si koupila dve kojici podprsenky velikost 75C (teda o cislo vetsi), zatim je mi fajn, a beru si je sebou do porodnice, ale uvidime jestli mi budou stacit i pak,kdyz budu kojit(jestli prsa jeste vic nenaberou tim mlekem) 😉

baruna
26. led 2007

Hotarova - rozhodně jí nekupuj teď. Kup si jí až někdy koncem dubna. Až podle toho, jak ti prsa vyrostou. A taková pomůcka - měla by se ti do košíčku vejít ruka. 😒

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
zevina
31. led 2007

Ahoj holky, podprsenku opravdu nemá cenu kupovat dřív, než v 36. týdnu. Změřte se pod prsy, připočtěte 12,5 cm, pak přes prsa a porovnávejte-jestli je výsledek shodný, potřebujete košík A, je-li o 2,5cm vyšší, košíček B, je-li vyšší o 5cm, košíček C. A jestli máte možnost nakupovat v Makru, mají pěkné a pohodlné kojící podprsenky v pěkných barvách asi za 300,-Kč

rova
31. led 2007

Tak jediná těhotenská věc, co jsem si koupila byla podprsenka. Bříško pořádně začalo růst až v tom 6. měsíci a to už byl duben-květen, takže jsem si vystačila s bokovkama, a k tomu normální věci, které nosím obvykle. Doma jsem nosila to samé, nebo občas prohrábla přítelův šatník. 😀 Přišlo mi zbytečný utrácet za oblečení, když se musela zařizovat výbavička apod. a moc penízků nebylo.. 😉

linda02
31. led 2007

ahoj prosím nevíte někdo o nějakém obchodě v Praze kde prodávají těhotenské společenské - plesové šaty. Díky Linda 😉

elucinka
31. led 2007

Ahoj Lindo, zkus Tveret: Praha 1
Vodičkova 6,
pasáž divadélka Minor
Tel.: 222 233 533
Po–So: 9:30-19:00
Ne: 10:00–18:00
Polední přestávka: 12:00-12:30
🙂

linda02
1. únor 2007

elucinka: díky za info dělám na Václaváku tak tam zajdu juknout moc děkuju L. 🙂

zrzecka
3. únor 2007

ja rodila zacatkem zari a videt to zacalo byt az nekdy v kvetnu,to uz bylo teplo,tak to bylo v pohode,moc jsem to neresila,koupila jsem si asi trije kalhoty tricka jsem klidne nosila,ze mi bylo videt brisko,mela jsem v oblibe dve pres sebe,jedno delsi a jedno kratsi,pak jsem mela dve Kosile elasticke..Myslim ze v dnesni dobe i tehule muze vypadat pekne a upravene..nejhorsi a nejmene slusive jsou dle me takovy ty sileny nabirany saty,jak se drive nosily..ty pridaj na pohled dalsich 1o kg,ale nastesti uz se moc nenosi..ale na druhou stranu se ma tehule citit zaroven pohodlne,urcite ji ale prida na dobrem pocitu,kdyz se sama sobe i libi..jako tehulka..

andira
3. únor 2007

Souhlasim se zrzeckou, ze tehule muze dneska vypadat pekne, nektere maminky vypadaji ve zbytecne velkych tehu obleccich jeste vice tehu nez jsou 😅
Me osobne od prvniho mesice nebylo nic, vcetne tricek a spodniho pradla, strasne rychle jsem nabobtnala 😀 Klasicke tehu veci se mi moc nelibi, hlavne mam amok z "laclu", omlouvam se vsem milovnicim laclacu, ale ja je fakt nemusim. Koupila jsem si v HaM, Zare a Vero Mode vetsi obleceni o 3 velikosti, zatim mi to dost pada, ale verim, ze se to casem zaplni 😅 Nejradsi nosim 3/4tecni kalhoty nebo dziny, mam pocit, ze kdyz z toho koukaji ty stihly nohy, tak clovek neni opticky jako lochneska 😅 Rozhodne ale nesnesu, kdyz mi z neceho lezou zada nebo bricho 😖, takze jsem poridila i par vetsich a delsich tricek. Byla jsem se podivat i v obchode Mamashop.cz, ale dziny za 3 litry mi prijdou dost, kdyz je clovek pak nosi ani ne pul roku. To si radeji koupim dvoje kalhoty c.42 v HaM za 700 a jsem v klidu 🙂

dendisa
17. únor 2007

ahoj holky,
poprosím Vás o radu ohledně velikostí. Za normálního stavu si kupuju oblečení 36, příp. 38 - jak co. Chtěla bych si koupit lacláčové šaty nebo sukni, třeba i gatě. Je mi fuk, že budu vypadat jako balon, prostě chci být v pohodlí a břicho ven nenosím ani jako netěhotná.
No, jenže nevím, jakou velikost si objednat (přes internet, v Ostravě je velké kulové). Jestli těhotenské oblečení taky 36, 38, nebo si mám kvůli břicha přidat. Jsem ve třetím a začíná to být dost vidět, rostou mi i prsa, takže do starých triček se nenarvu. Navíc, jestli to budu mít jako mamka (v pátém měsíci si lidi mysleli, že bude rodit - v naší rodině se rodí velké děti), tak se mám na co těšit. Bude mi ta 38 do konce těhotenství, nebo je to tak individuální, že se to nedá konstatovat? Děkuju, Denisa

dendisa
17. únor 2007

a ještě mám něco, kdyby se našla dobrá duše, co mi poradí, v čem mám jít v červnu odsvědčit sestřenici svatbu - jestli všechno bude ok, budu v sedmém měsíci a bude po mě chtít odbýt i proslov, možná zkoordinovat zábavu - prostě budu pořád na očích jakožto člověk, kterému nedělá problém vystupovat na veřejnosti. Ovšem, úžasně se těším, jak mi bude padesát lidí hypnotizovat břicho. Tak ať mám u toho aspoň slušné hadry na sobě 😀.
Díky!

carlisse
17. únor 2007

deniso s břichem se počítá, jde spíš o to, aby ti to dobře bylo přes zadek a stehna.
Já jsem si objednala oblečení z www.9fashion.cz, mají tam i dost šatů, některé vypadají hodně dobře i jako společenské. Dneska si to jedu teprve vyzvednout na poštu, takže zatím nevím, jak to bude sedět, ale mám vel. od 38-42, docela velké rozpětí a v tomhle obchodě to mají číslované M, L, XL. Kalhoty jsem objednala raději XL (mám poněkud objemnější tu spodní část) a tričko L. Je to jediné těhu tričko, které budu kupovat a možná i jediné těhu věci celkově. Mám ještě jeansové těhu lacláče - ty jsou pohodlné ale v létě bych se asi pařila. Pak jsem přerovnala skříň a mám dvě sukně s volným pasem, trička budu nosit klidně kratší přes pupík a koupila jsem si v normálních obchodech takové ty vyšívané halenky z mačkaných materiálů. Jsou přes břicho dost volné (pořád je podezřívám, že je dělají jen pro pupkaté lidi 🙂 ), takže v nich nejspíš vydržím až do porodu.
Jinak momentálně už přes bříško nezapnu ani zimní bundu, ale vzhledem k tomu, že už začíná být maličko tepleji, stačí svetr a bunda rozepnutá. Stejně je mi všude horko.
Jinak jukni na net, najdeš tam společenského oblečení víc než dost.
Pro info pár odkazů.
http://www.maderna.cz/saty-sukne/anna/ - společenské šaty klidně vhodné na svatbu
http://www.bebefield.cz/Spodnice/index.php
a spoustu dalších. Stačí zadat do vyhledávače těhotenské oblečení a můžeš vybírat.

dendisa
17. únor 2007

carlisse: děkuju za odpověď! Ty mačkané halenky jsem měla od manžela zakázané, že to nosí jenom ženské, co potřebujou schovat břicho. No, teď už mám pro ně alibi 😀.
na ty odkazy se určitě mrknu, budeš moc hodná, když sem pak napíšeš reference na věci, které sis objednala.
nevím, jestli je to etické vzhledem k nastávající matce, ale chci něco sexy. Výrazného. Protože mám poprvé v životě pořádná prsa, a počítám, že minimálně do porodu bude ještě líp 🙂. Tak si to chci užít. Většina těhotenského oblečení je taková "schovávací", což mě mrzí.

carlisse
17. únor 2007

deni tak to jsme na tom stejně🙂)) Schválně jukni na tu madernu, ty vypadaly zrovna hezky ty šaty a na 9.fashion jich je taky hafo.

dendisa
17. únor 2007

myslím teda sexy na tu svatbu, jinak v civilu je mi to absolutně fuk. Hlavně, abych byla v pohodlí. Do těch pytlových lacláčů se vyloženě těším.

carlisse
17. únor 2007

deni to jsem pochopila🙂))

carlisse
17. únor 2007

dendi tak už mám kalhoty doma a dokonce na sobě. Tričko přijde zvlášť, neměli ho na skladě. Kalhoty jsou ze skvělého matroše, krásně šité a skvěle sedí. Jen jsou trošku delší, ale to bych kdyžtak založila, v tom problém nevidím, takže s 9fashion naprostá spokojenost.

dendisa
17. únor 2007

tak to je super!
ještě jsem si vzpmněla, že existuje ebay - maternity clothes mají obrovský výběr. Některé holky z beremese si tam nechaly šít svatební šaty. No, do toho jsem nešla a vsadila na domácí kvalitu.
Ale u šatů na svatbu sestřenky bych to riskla 😀, i kdyby to byl shit, za 400 kachlí se to dá přešít. Schválně tam mrkni, mají tam toho kvanta za směšné ceny.

dendisa
17. únor 2007

asi to admin smaže, já jen na ukázku, je tam toho spousta. Letní, zimní, společenské...

carlisse
17. únor 2007

fakt pěkné. Já asi slavnostní potřebovat nebudu, takže vystačím v tom co doma mám🙂
Jinak koupím asi nějaké šatovky na léto, uvidím.
Jen doufám, že budu mít hezké bříško, abych ho v létě mohla ukazovat v krátkých tílečkách 😀

kocurek
17. únor 2007

Ahoj holky, ja jsme nastesti moc nepribrala,ale koupila jsme si v polovine tehotesntvi 2 tehotesnke kalhoty v HM ve slevach!!!. Jedny vychazkove, spise sportovni a druhe klasicke. Jsou velice pohodlne, netlaci, daji se pritahnout zpocatku, aby nepadaly, coz je velice dulezite. A halenky? S tim jsme se netrapila, koupila jsme si 3 stejne, ale v jinych barvach, pres prsa na telo a pod prsama rozsirene, ale nejsou tehotenske, koupila jsme je v jednom uplne obycejnem obchode. Dost pohodle. MYslim, ze stejne toho clovek moc nevynosi, i kdyz chodi do prace. 😉

dendisa
17. únor 2007

to je to, že člověk neví, jak vůbec bude vypadat. Já bych si tam objednala spoustu, jsou tam položky po pěti dolarech. Jenže... bojím se, že to zakřiknu, a nakonec třeba nebudu mít důvod kupovat těhotenské oblečení... Ještě nemám ani po testech, kdoví, jak to bude.
A lacláče dělají taky 😉.
strašně se těším na léto, už aby tu bylo. To si snad to těhotenství užiju. Takhle jsem celé dny v práci a víkendy prochrápu. Nakonec je dobře, budu rodit na konci léta. Mateřskou strávím na chatě 🙂

carlisse
17. únor 2007

Já jsem naštěstí doma, ale courám pořád povenku s pejskem, tak potřebuju mít v čem chodit🙂
Taky už se těším tak po 24tt snad budu klidnější...

kocurek
17. únor 2007

JAk jsem psala, ja zacala nakupovat v polovine tehotenstvi. Zalezi na vasem telu. Sestrena se do sveho obleceni nevesla po 2 mesicich a ja jeste v 5.mesici nosila skoro stejne obleceni jako vzdy. Pokud muzu poradit, kupte si neco az zacnete pribirat, radeji ne driv. Vecicky jsou dost drahe a clovek nikdy nevi, zda je ma na mesic ci na delsi dobu-hlavne sukne ci kalhoty.....To je stejne, jako s kojici podprsenkou. Mam to uz za par, ale vsichni mi rikaji, at jeste pockam, ze se prsa nekolikrat zvetsi, tak vlastne ani nevim, jakou velikost bych mela koupit.

dadula118
17. únor 2007

Holky,mrkněte na www.bosman.cz.jsou tam pěkné věci,já teda nemusím laclače,to fakt jen v případě nouze.budu rodit nakonci léta,tak snad unosím sukně

pampadampa
4. bře 2007

Holky prosím viděla jsem v CA takový pás pro těhotné. Možná je to asi blbá otázka, ale jak se takový pás nosí? není to ten klasický - spodní prádlo. ale byl černý, hnědý, bílý... nosí se na oblečení nebo pod kalhoty a triko? Je elastický trošičku nařasený ve švu a široký asi 15cm. Díky

iga
4. bře 2007

pampadampa, uz jsem na nej taky koukala (ani obrazek tam nedaji
, tak nevim), ale svagrova mela podobny pas nenaraseny bily, nosila ho v lete uz s docela velkym briskem pod nizke kalhoty a pod tricko, kdyz se vyhrnulo, aby ji nebylo cele videt🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru