Těhotenské prádlo. Je potřeba?

kocurek
3. pro 2006

Tehulky a mamce, jake mate zkusenosti s tehotenskym pradlem?
KAlhotky, tanga, podprsenky??? Cetla jsm, ze napr. neni dulezite pouzivat tehotenskou podprsenku, naopak, je treba nosit to, v cem se citite dobre. Co vy na to?

lucisa
3. pro 2006

Ahoj, kocurek, já nenosila těhotenskou podprsenku ani nějaké zvláštní těhotenské kalhotky. Přišly mi zbytečně drahé. Pokud tedy nemáš nějaký zdravotní problém, kdy je třeba používat nějaký podpůrný pás.....
Akorát dbej na to, aby bylo spodní prádlo z přírodního matroše - bavlna atd., dobře saje pot a nejsou z něj zapařená místa. Já trpěla v těhu mykozami, takže jsem si na to dávala bacha. A taky by tě neměla podprsenka nebo kalhotky škrtit. Koupila jsem si obyč. bavlněné spoďárky ve větší velikosti a bylo. Ještě jsem je vynosila i krátce po porodu a pak je prostě vyhodila. Co se týče speciálního spodního prádla, používala jsem až podprsenku pro kojící maminky, ta byla výborná a praktická. A prý se dá použít ještě na konci těhu, když už se jakoby nalévají (zvětšují) prsa. Ale to je jen má zkušenost. papa

protea
4. pro 2006

Ahoj Kocourku,
tak já mám ještě polovinu těhotenství před sebou.
Ale hned na začátku jsem si musela koupit větší podprsenku(z dřívější vel.80B najednou během dvou tří měsíců byla 75E), není to těhotenská podprsenka ale je pevnější a má široká ramínka.
Kalhotky zatím nosím ty co před těhu-tanga a zatím mi vyhovují.
Jen některé musím vynechávat, protože mne tlačí do bříška.

sorathia
4. pro 2006

Take nosim to v cem je mi dobre, noveho jsem nekupovala nic, jen jsem vytahla podprsenky z bavlny a schovala ty z umelych materialu a s kalhotkama to same + neskrtici guma pres brisko.

kristi
4. pro 2006

ja nosim sportovni podprsenku a sortky

artikula
4. pro 2006

Zacala jsem na 80B a postupne jsem vytahovala stare podprsenky z doby raz dva, kdy jsem mela o nake to kilo vic. Ted uz nestacily ani ty, tak jsem musela koupit vetsi. Ale s normalni polstrovanou moc spokojena nejsem. Dela mi otlaky na prsou, tak se tesim na objednanou materskou, kterou budu mit tak za dva tydny (znacka Anita). Je hladka a moc pohodlna. Pani mi v obchodu radila, ze ji jeste uziju po porodu, az se mi prsa zase troch uvrati do puvodniho stavu. Budu ale potrebovat jeste jednu do porodnice(vetsi).

baruna
4. pro 2006

Podprsenky nosím bez kostic a kalhotky mám zatím normální. Jediné co jsem si pořídila je těhotenský pás. Nosím ho cca měsíc a jsem max. spokojená. Jednak je mi teplo na bříško a jednak mě nebolí záda. A prý to funguje jako prevence strií.
A v březnu nakoupím nějaké kojící podprsenky a určitě si pořídím po porodu stahovací kalhotky.

kocurek
autor
4. pro 2006

Ahoj tehulky, moc dekuji za rady. Ja osobne si taky rikala, ze pokud budu snaset pohodlne bavlnene pradlo, neni treba tehotenske, hlavne teda podprsenka......kdyz jsme se divala na ceny, myslela jsem, ze padnu do mndlob... 🙂

kalo
9. čer 2007

Holky, obnovuji tohle téma s dotazem na nákup kojící podprsenky...Prý se prsa zvětší až po porodu. Tak uz teď mám koupit nejakou tak o číslo až 2 větší?? Nebo se prsa zvětší ještě těsně před porodem????

lenik99
10. čer 2007

Ahoj, taky jsem o tom dost premyslela a udelala jsem to tak, ze jsem si koupila do porodnice koj. podprdu 80D a vyzkousim ji. Pokud bude mala, poslu manzela aby mi koupil vetsi. 🙂 Taky nedokazu odhadnout jak moc se mi jeste prsa zvetsi. Pred teh. jsem mela 75C, ted nosim 85B. Nema cenu to nakupovat asi moc predem, nakoupim az budu vedet ktera velikost mi bude sedet.

kalo
10. čer 2007

Asi jo...taky to tak udělám..jednu mít do porodnice-koupenou tak o číslo větší a pak si další koupit až po porodu.. Začala jsem o tom přemýšlet, protože všude čtu, jak mít předem nachystané 2 kojící podprsenky, ale je pravda, že je lepší si ji koupit až pak, než mít doma 2,3 a malé 🙂

lenik99
10. čer 2007

To jo, vyhodis penize a co s nima pak budes delat. Ted me napadlo, ze jsem slysela, ze po porodu by se mely nosit kalhotky s vysokym pasem aby stahly brisko. Je to pravda, ze to pomaha? Myslim, ze se stejne musi cvicit, aby to melo nejaky efekt.

kalo
10. čer 2007

Leda nějaký takový ty vysoký stahovací. (nikdy jsem je teda v šatníku neměla) Ale je to možný, že to to břicho jako by "drží" a stáhne. Normální nějaký bavlňáky-i když jsou vysoký, asi moc nestáhnou. (Po porodu si je ale možná ze zoufalosti a pro dobrý pocit, že to pomáhá, pořídím 🙂 )Jenže ono fakt asi jediným receptem je cvičit, cvičit a cvičit...ou ou

kasli
11. čer 2007

Ahojky, leniku kde jsi sehnala 80D, já prolítala snad všechny krámy a všude končí na 80C. Potřebuji podrpdu bez vypolstrování, prostě klasiku a oni je nikde nemají!!Všude mají podprsenky jen na čudlíky!! A nebo když seženu takovou co by mi vyhovolala tak stojí 800,- a více. To nejsem blázen abych ji kupovala, když ani nevím jak dlouho mi vydží, protože pořád rostou 😒

lenik99
14. čer 2007

Ahoj kasli, ta podprda na kojeni je od firmy FAME CZ a stala 300,- je uplne obycejna bez krajky a hladka. Jsem z Kolina a vubec s tim nebyl problem, v pohode jsem sehnala i nocni kosile na rozepinani, ktery vubec nevypadaji jak na babku. Toho jsem se desila abych pri kojeni nebyla navlecena v habitu kterej by mohla mit ve skrini klido i moje babicka. Osm stovek za vec kterou nevis jestli za mesic obliknes, je fakt hodne. Kdybys chtela nejaky konkretni info o tom kramku, tak dej vedet.

markeeta
14. čer 2007

Ahoj, me ze zacatku tehotenstvi hrozne rychle rostli prsa. V 7.m jsem si koupila uz kojici podprsenku, trosku vetsi, protoze jsem si nechtela kupovat normalni. Tedka jsem si koupila dalsi. Mam trochu obavy z toho, ze kdyz mi prsa povyrostou, ze my obe nebudou. Levne to nebylo. Kazdopadne mam obe velikosti 85D a vetsi kosicky uz nemeli.
To jsem zvedava jak hodne moje prsa povyrostou po porodu, uz tedka mam dudy. Slysela jsem, ze se mohou koupit uz od 34.tt
Moje znama porodila dvojcatka a obe koji. Prsa se ji zvetsila hodne, ma velkou velikost podprsenky a stejne jsou stlacena. Coz neni dobre, ale co muzes delat.
Jinak krome podprdy jsem nic specialne pro tehotne nekupovala. Akorat vice pohodlnych bavlnenych kalhotek a 2xkalhoty, ktere my prekryji bricho (ty mi uz zacinaji byt tesne) a teplaky. Maminka mi dala svoje tehotenske saty, ktere nosim stale na doma.
Chtela jsem si koupit ochranny pas pres bricho a zada, ale nakonec se obejdu i bez neho.

kalo
14. čer 2007

Přesně tak! Taky nic extra těhotenského nemám. Do 8 měsíce jsem nosila svoje normální věci, jak před těhu a teď ke konci jsem si nakoupila v sekáči pár parádních,o číslo větších triček (došla jsem k velikosti 38 🙂! ) a strečový džíny, který pak někomu dám a nebude mě štvát, že mi leží ve skříni super značkový, těhotenský oblečení, který využiju jen pár týdnů...

lenik99
14. čer 2007

Holky vy me presne mluvite z duse, taky jsem zastance toho ze nema cenu kupovat extra veci, pas jsem mela pujceny od kamaradky a ani jednou jsem ho nenadala, nevim ale prijde mi to v pohode i bez nej. Teh. kalhotky taky nejsou potreba, bavlneny nizky taky postaci. Mam pocit, ze az ted ke konci tehu. se mi zuzil vyber z satniku, jsem rada, ze jsem si nic nenakoupila ze zacatku, protoze bych to vubec neunosila, a ted tech 14 dni co mi jeste zbyva zvladnu s tema trikama co mi jsou.

lenik99
14. čer 2007

...taky by me zajimalo o kolik se prsa po porodu jeste zvetsi.

maja102
27. čer 2007

Leniku, s velikostí prsou po porodu je to různé, někomu nerostla po celou dobu těhotenství a nafouknou se až mlékem, jiné se zvětší hned na začátku o dvě až tři čísla a to pak zůstane i po porodu. Já teď čekám své čtvrté dítě, jakousi zkušenost už tedy mám. Jisté je, že prsa krátce po porodu začnou bláznit, nalijí se, tlačí a bolí,musí se odstříkávat, sprchovat teplou vodou a v této době jsou těsné i ty podprsenky na kojení, o nichž jsme si myslely, že je máme dostatečně volné.Také si mnohé mamky myslí, že mají zánět,když to tak bolí, a že nebudou moci kojit.Je však potřeba to vydržet, tento neutěšený stav se u někoho počítá na hodiny, u někoho na dny, ale vždy se ustálí, prsa se přizpůsobí potřebám miminka a do té připravené podprsenky se vejdou.A pak už je jenom radost z úzkého kontaktu s děťátkem...

radek
28. čer 2007

kasli....koupila jsem si 2 podprdy na kojení dokonce 80E od BALTAXIA z Liberce a stály kolem 300-400,- ....
tady máš odkaz
http://www.pradlo-online.cz/Tehotenske-a-maters...

martii07
6. dub 2009

Ahoj,nevím kde sehnat aspoň trošku vystuženou podprdu na kojení.Mám strach že když si dám do té obyč.vložky tak mě to bude přes tričko vidět a to by byl fakt trapas!!!

jeudi
9. dub 2009

ahojky kocourku ja nosim to v com se citim dobre kojici podprdy mam .ale ted v tehu nosim normalni kalhotky zadny bombardaky pres bricho..kalhotky s nohavickou atd..ale tanga v tehu vynechavam zase nechci nastydnout,a tanga jsou hezka na stihlych a hezkych prdelkach 🙂 a to ja ted nemam 😠

jeudi
9. dub 2009

marti:s tim ja jsem problemy nemela kojenecka podprada je ,,dvojita,,takze nic videt neni..teda aspon me a kdyz si nevemes vylozene prusv.triko tak si myslim ze se nemusis obavat..a jestli nebudes chtit treba kojit na verejnosti,tak bych si na ven vzala normalni co pouzivas 🙂

blecha001
16. dub 2009

ahoj holky,
můžete mi poradit kde bych v Praze mohla sehnat těhotenské spodní prádlo Anita? Slyšela jsem na to samou chválu a prý je dobré si těhu obleč. pořídit. Pak nevisí tíhou gravitace jak břicho tak prsa... není to pak "vytahané"
Díky za rady - klidně i do IP.

aponchie
17. dub 2009

ja mam vsecko normalni ..nechapu proc bych si mela v tehotenstvi na vetsi prsat hned letet kupovat kojici podprdu..na co proboha..hlavne se prsa po porodu nalijou uplne jinak a mnohem vic nebo nic zejo..takze kalhotky mam porad stejne a bombardaky co mi babicka koupila velke pres bricho nenosim a nechavam si je na poporodni krvaceni a pak je zrovna vyhodim a podprdu mam jednu co mi sedla z teska pusch up cernou krasnou a staci mi to a ted si koupim bez kosicku akostic ve vzprodejaku jako u prvniho porodu dve tri velikosti na kojeni pac z nich s emi prsa lepe vytahuji nez neco odepinat po tme a pak je opet vyhodim 😎 pac po kojeni ty prsa se zmensi a cp s tim

blecha001
17. dub 2009

apon: ne kojící podprdu, ale těhotenskou. NO po porodu se ti prsa nalejou to jo , ale to už jsou pak zase ty kojící. Je fakt, že to není nutnost to kupovat, ale předejdeš tak vytažení prsou i ty kalhotky mají podpůrnou funkci... protože vlivem gravitace to břicho se natahuje směrem dolů, tak proč tomu nepředejít koupí jedněch kalhotek a jedné podprdy no ne?

aponchie
17. dub 2009

tak ja mam pompea kalhotky radoby tehotenske a nic moc stejne se tim brichem zhrnou pod pupek takze pruda jinak po dpupek pro me lepsi mit gatky a mam krasne s postavickou Pucca 😀 tehu podprsenku neznam termin znam jen kojici co je odepinaci jinak ne tak mi hod nejakej odkaz jestli mas..ja mam teda po male krasne prsa a koupila jsem si D 80podprdu cernou push up pac mam rada krasnej dekolt a davam si bacha at se nedeformuji bradavky v tom,ale asi jsem divna pac ani tehu nebo kojici kosile na spani nemam mam jen s vystrihem klasicke minisaty a vytahnu prso a vratim mam hello kitty znacku tak nejsem snad uplne designove out 😀

btw kolik mas za sebou porodu?ty mas bricho vytahle nebo prsa timto?ja prave vubec a rekla bych ze za to muze u me sport a cviceni 😎

anicka164
17. dub 2009

blecha001: Anita mají v šestce v nákupním centru, je tam obchod specializoavný na věci pro mimina a maminky. Pak ještě tuším ve Tveretu v pasáži Minor je speciální obchod s prádlem pro maminky, myslím, že jsem to tam taky viděla, ale jistá si nejsem...
Když si tu těhupodprdu koupíš, tak pak kdyžtak dej vědět zkušenosti, zajímalo by mě, jestli je fakt tak super, jak o ní píšou 😉

blecha001
18. dub 2009

apon: mrkni na www.anita.com... nebo na webovky kde najdeš značku Anita.
no ja za sebou nemam jeste ani jeden porod, jen těhu přednášky 😀 a tam to bylo řečeno, tak zjištuji co a jak.

anicka: oki řeknu, díky za tip. Hlavně já mám bolesti zad a na přednášce porodní bába říkala, že by mi ta těhu podprda pomohla, tak za zkoušku nic nedám. A taky bych chtěla těhu kalhotky.. ale nevím jestli ty přes celé břicho nebo ty pod břicho.. zase na léto bych se nechtěla zapařit.. nemám zkušenosti. A díky za tipy. Nemůžeš mi poradit kde je pasáž Minor? Sice bydlím v Pze ale z Phy nejsem. Díky moc 😉

anicka164
18. dub 2009

blecha001: Minor, no...nevím přesně, jak to vysvětlit. Víš jak jezdí tramvaj 9 z Vodičkovy do Lazarské? Tak tam jakoby zahýbá doprava. Kdybys šla pořád rovně (vlastně jako pokračování Vodičkovy), tak máš pasáž Minor po levé ruce. Je tam divadlo, které je označené docela velkým billboardem nahoře na činžáku před tebou. Když dojdeš až k cukrárně, tak se vrať, Minor je ten dům před ní 🙂 Nebo určitě když dáš na googlu divadlo Minor, tak by ti to měla vyjet snad i nějakou mapku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru