Srpnovky 2019

malinkaelinka
22. pro 2018

Ahoj holky, je tady některá z vás taky čerstvě těhotná a vychází jí termín na srpen 2019? Já jsem z těch dvou čárek pořád v šoku a ráda bych s někým sdílela tyhle pocity. Doufám, že se nás tu pár najde 🙂

lucinkamarecek
22. pro 2018

@malinkaelinka ahoj zas tak čerství to není ale termín vychází na první týden v srpnu jsem 7+3

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@lucinkamarecek já jsem dneska 5+1. U doktora jsem ještě nebyla, půjdu až po svátcích, až bude něco vidět 🙂

slunicko1551
22. pro 2018

Zdravím 🙂 také nám vychází termín na srpen 2019. O dvou čárkách vím už asi 2 nebo 3 týdny, ale šok stále přetrvává 😁jinak gratuluji 🙂

lucinkamarecek
22. pro 2018

@malinkaelinka mám 10.1.prvni odběry a ultrazvuk podruhé tak snad bude víc vidět nám v 5+3 bilo srdíčko jako zvon ikdyz byl prcek. Taky jsem nemohla uvěřit, že tam ty čárky jsou. První měsíc co jsme koupili letenky na leden na dovču takže z ní nebude nic a kdy jsem nesledovala ovulaci a neřešila frekvenci sexu😂😆

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

Když jsem skupinku založila, tak se trochu představím 🙂 Je mi 28, manželovi 32. Mirenu jsem si nechala vyjmout už v dubnu 2017 a stále se dosud nedařilo. Nijak zvlášť jsme se ale nesnažili, prostě jen sex 🙂 Letos na jaře jsem z toho byla už špatná, že se rok stále nic neděje. Rozhodli jsme se to zatím neřešit, letošek jsme pojali jako jednu velkou dovolenou, hodně jsme turistovali, já jsem se po pár letech vrátila ke své lásce - fitness. No a minulý týden MS nějak nepřišla, ještě v pátek jsem byla na vánočním večírku a něco jsem popila -říkala jsem si, zase planý poplach, nebudu se omezovat. V sobotu jsme měli pro změnu menší domácí mejdan s kamarády u příležitosti finále Stardance. Už jsem měla zpoždění druhý den, tak mi to bylo divné, radši jsem se s pitím krotila a maličko to ve mně začalo hlodat. No a v neděli jsem se ráno vzbudila, MS nikde, tak jsem si šla udělat test - Mamatest nic - při hoooodně zkoumání snad nějaký stín nebo pididuch, ale spíš nic. Ale měla jsem tu digi Clearblue... když na mě vyskočilo + 1-2 - rozbulela jsem se jako želva. Když jsem se uklidnila, vrátila jsem se do postele ke spícímu manželovi, přitulila se a když se probral povídám mu: Jak si šetříš na ten pressovač, asi si ho nebudeš moct koupit, budu potřebovat přidat na kočárek 🙂 Měl strašnou radost 🙂 A od té doby je to jedna velká smršť emocí 🙂 Oba jsme to už celkem vstřebali, manžel už vybírá kočárek a libuje si, jak mi rostou prsa :D A já se ze stavu absolutního šoku začínám vracet do svého normálního života 🙂 Tak tolik o mně, co vy holky? Čekáte své první? A jak to prožíváte, jaké máte příznaky?

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@lucinkamarecek Jéé a není to škoda se připravit o dovolenou? Však to bys ještě mohla letět v pohodě, ne? 🙂

lucinkamarecek
22. pro 2018

@malinkaelinka mám rizikové kvůli řízení v práci dělala jsem provozního manažera a v práci mě řekli že když nemůžu řídit že mě nepotřebují a doktorka mě stejně chtěla nechat doma protože mela mamka i babi problém s udrzenim plodu

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@lucinkamarecek TAkže musíš být na neschopence? Juuu tak to tě lituju.... to se mi snad vyhne...

lucinkamarecek
22. pro 2018

@malinkaelinka jjj bohužel

misa357
22. pro 2018

@lucinkamarecek Ne, nemusíš. Jestli tě v práci nechtějí, tak máš nárok být doma a brát plat.

lucinkamarecek
22. pro 2018

@misa357 nevýhoda že to je firma strejdy a proti rodině nepujdu

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@lucinkamarecek Tak tím spíš by strejda neměl nutit tě být na neschopence, pokud je to tedy kvůli práci... ale je to tvoje věc - pokud pro tebe nemají vhodné místo, jakožto pro těhotnou, tak bys měla být doma na překážkách - plný plat + volný pohyb kdekoliv, žádné vycházky pár dní denně....

misa357
22. pro 2018

@lucinkamarecek Strejda raději porušuje zákon? Ok, je to vaše věc, jen píšu, že na neschopence být nemusíš.

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@slunicko1551 taky gratuluji 🙂 a jak se cítíš? Máš nějaké příznaky?

andieraur
22. pro 2018

Ahojky, ano a jsem uplne stejne jako ty - 5+1. Ale zatim jsem nebyla u doktorky, objednala me na prvni prohlidku az 10.1.

malinkaelinka
autor
22. pro 2018

@andieraur Já jdu 9.1. 🙂 Bude to dlouhé, ale přes ty svátky to určitě uteče 🙂 A aspoň fakt něco uvidíme 🙂 Jinak samozřejmě gratulace 🙂 Bude to tvoje první?

lucinkamarecek
22. pro 2018

@misa357 díky Miško vím bohužel ,ale strejda je velký zvíře a není schopen dialogu

andieraur
22. pro 2018

@malinkaelinka Děkuji, to já gratuluji tobě k prvnímu 💕 Moje už to bude druhé dítko. Mám skoro dvouletého syna. Takže vlastně vím do čeho jdu, ale obavy jsou i tak, možná i proto, že teď vím, jaké komplikace můžou nastat. Ale to si nesmí člověk připouštět.

misa357
22. pro 2018

@lucinkamarecek Škoda, devět měsíců na neschopence je fakt peklo. Hlavně jaro a začátek léto, než nastoupíš na mateřskou, bude krutý. No a pak už budeme mít obří pupky a v tom hicu budeme nepoužitelný.

miaelle90
22. pro 2018

Zdravím a trošku závidím 🙂, tyto pocity překvapení a radosti jsem zažívala přesně před rokem a dnes už mi v postýlce spinká 4 měsíční holčička 🙂, užívejte si toto nádherné období, strašně rychle to utíká..
Přeji Vám "novým" srpnovkam hodně zdraví a ať miminka krásně rostou 🙂. Srpnovka 2018.

malinkaelinka
autor
23. pro 2018

@misa357 já si taky neumím představit být doma. Já tedy ani na neschopenku jít nemůžu, nemáme zkolaudováno a tak bych nemohla hlásit adresu neschopenky a na adrese trvalého pobytu máme nájemníky :D :D :D a já už se vyloženě těším na celodenní procházky s bříškem, psem a manželem 🙂 🙂

malinkaelinka
autor
23. pro 2018

@miaelle90 Ahoj, moc děkujeme 🙂 Ať se má holčička dobře a snad i my všechny tady budeme příští Vánoce trávit bohatší o přírůstek 🙂

misa357
23. pro 2018

@malinkaelinka Sociálku vaše kolaudace -nekolaudace nezajímá.

malinkaelinka
autor
23. pro 2018

@misa357 jenže dokud není zkolaudovano, nemáme popisné číslo, nemáme adresu, není co nahlásit 🙂

lucinkamarecek
23. pro 2018

@misa357 mno naštěstí mám vycházky a v červnu statnicuji dokončuje Ing tak budu doma se nutit dopsat diplomku a pomalu se ucit

slunicko1551
23. pro 2018

@malinkaelinka Zatím moc nee, jen asi 5x za den usnu a to i v práci 😁 a v noci mě bolí prsa při každém otočení a pohybu. Jinak mi je ale úplně dobře ☺️ a ty?

malinkaelinka
autor
23. pro 2018

@slunicko1551 Já jsem cítila únavu celý tenhle týden, ale bylo to asi dost dáno tím, že jsem vstávala každý den ve 4. Ted o víkendu už je mi fajn. Jsem dost nafouklá a poslední dva dny mi rostou prsa jako z vody a stávají se doooost citlivá 🙂 Zrovna si balím tašku do fitka, že to půjdu prubnout, tak uvidím, jak mi cvíčo půjde, utumluju ty prsa do cvičícího tílka a snad se ani nehnou :D

slunicko1551
23. pro 2018

@malinkaelinka Tak to bych zrovna já ocenila, kdyby mi začaly takhle růst i ty moje kůzlátka 😁😃 mě zatím roste možná tak jen břicho a to proto, že mě neustále honí mlsná :D

malinkaelinka
autor
23. pro 2018

@slunicko1551 Tak teď všude číhá plno dobrot 🙂 Jsem zvědavá, jestli přijdou nějaké nevolnosti v příštích týdnech 🙂

denuliin
23. pro 2018

Zdravím i já se přidávám 🙂 Čerstvě si zvykám na dvě čárky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru