Tak co, máte "dvě čárky"? - termín porodu v září 2019

barumat
4. led 2019

Já na ty svoje přišla v úterý a dneska zkontrolovala, jak to sílí. Ale do kontroly daleko 😞 Termín mi vyšel 09.09.2019, skoro magický datum, tak snad bude u doktora vše ok, i když u prvního to teda bylo všechno jiný.

lllucielll
4. led 2019

@barumat ahij, já našla dvě čárky na Štědrý den... Termín mi vychází na 3.9.😊 Jsem objednaná na kontrolu 16.1.

marketa1218
4. led 2019

@barumat ahoj, také jsem objevila dvě čárky, dva dny po Silvestru, takže krásná zpráva na nový rok 🙂. Dneska jsem 5 den po vynechaní menstruace, termín tipuji také na září. Dneska doktor samozřejmě ještě nic neviděl.

barumat
autor
4. led 2019

Já jsem objednaná na 23.1., akorát mě teda včera ráno vyděsilo špinění. Všude píšou, že je to dost často normální, nemusí nic znamenat, ALE i může... A zase že nemá stejně smysl někam chodit, protože přesně, doktor ještě nic neuvidí. Takže by mě stejně poslal domů s tím, že buď, anebo. Tak čekám. A teda špinila jsem jen ráno, jinak celej den nic, dneska ráno jen malinko náznak zase a zbytek dne už zase nic, čárky sílí a jinak mi nic není, břicho nebolí, tak snad je to jen nějaká kravina. To bude dlooouhý čekání 🙄

barumat
autor
4. led 2019

@lllucielll To jsi měla hezkej dárek pod stromeček 😀

barumat
autor
4. led 2019

Holky, neuvažujete, že byste pořizovaly zalevno nějakej druhej kočár na chatu nebo k babičce nebo tak? Mám jeden plonkovej a nevyužiju 🙈

marketa1218
4. led 2019

@barumat, neboj nic to určitě znamenat nebude, bude to v pořádku. Mysli pozitivně 🙂. Mně také téměř nic není, občas píchne v podbřišku a jeden den mě bolí prsa, druhý den vůbec. Střídá se to, já jsem těhotná poprvé, takze nemám k čemu přirovnat. A ano, to čekání ze začátku je dlouhé 😒. Ale to dáme 😉

barumat
autor
4. led 2019

@marketa1218 Já právě porovnávám a tisíckrát si můžu říkat KAŽDÉ TĚHOTENSTVÍ JE JINÉ, stejně jsem nervózní. Ono by se to nezbláznilo, dítě druhé chceme, ale nevyšlo by to, nevyšlo. Ale štve mě ta nejistota a čekání 😀 Jde doprčic o mojí dělohu a ani nevím, co se tam děje 😂 Já u první měla už tejden před termínem MS bolesti prsou strašný, nemohla jsem udělat krok po schodech. Taky jsem v osm večer padala únavou, usínala u telky. A teď nic. A ještě to špinění. No co se dá dělat, prostě musím bejt trpělivá. Ale koupila jsem ještě pár testů a to čekání si po pár dnech vždycky zkrátím kontrolním čůráním 😝

ajkada
4. led 2019

Ahoj, ja nasla 2 carky 2 dny po Vanocich, takze takovy zapomenuty darecek 🙂 Termin mi vychazi na 5.9. A doma mam 15 mesicni batole, tak jsem moooc zvedava, jak to vsechno zvladnu. Na gyndu jdu 17.1. a je to dlouhe cekani.🙂

ajkada
4. led 2019

@barumat Uplne chapu, clovek by chtel videt, co se tam deje 🙂 Ale pokud carky sili a v brisku nejsou nejale silne krece, tak je pravdepodobne, ze to opravdu nic neni. Slabe spineni je z toho, jak pracuje deloha, mrnous se zahlodava apod. 🙂 A mam druhe tehotenstvi presne po dvou letech a je to opravdu uplne jine. Pred dvema lety uz jsem blila, ted je mi jen spatne...a unavena jsem, ale zdaleka ne tak, jako tenkrat, taky jsem chodila spat v osm...Je to proste jine 🙂

barumat
autor
4. led 2019

@ajkada Zvládneš, ale chvílema to asi těžký bude, no, to se připrav. Já chtěla rozdíl tři roky, jestli bude všechno ok, bude to necelý tři a půl. A jako u malý teda rok, rok a půl, dva, dva a půl, to bylo vždycky nebe a dudy. Vždyť třeba v dubnu byla ve dvou ještě na plenách a skoro nemluvila, od dubna teda přes den pleny ne, od července už ani přes noc, v září se rozkecala jak fík a teď už mi řekne všechno.

barumat
autor
4. led 2019

@ajkada Dík, no, taky si to takhle hezky rozumově říkám, ale člověku to nedá, no. Snad si do konce ledna všechny poprvé oddechneme 🙏

marketa1218
4. led 2019

@barumat na to se také těším! 🍀

lllucielll
5. led 2019

Já čekám druhé, pokud vše vyjde, bude staršímu 5 let. Chtěli jsme si první 100% užít, dopřát mu veškerou naši péči, hory, moře... Ja jsem chtěla jít do práce, odpočinout si,než budu mít další miminko😊

barumat
autor
5. led 2019

@lllucielll Taky chápu, ony všechny rozestupy mezi dětmi mají něco do sebe. Když jsou chvíli, je to zápřah, ale fakt se brzo zabaví spolu. Když jsou to ty tři roky, už se dítě o sebe jakž takž postará (nakrmí, všechno vysvětlí, pochopí, je bez plen, chodí do školky), takže je na mimčo klid a přitom ten rozdíl není takovej. Větší je pak zase jak říkáš, víc ses mohla věnovat prvnímu, a může i teď s mimčem v leccčems pomoc, taky asi nebude tolik žárlit jako třeba moje tříletá. Já teda do práce na 1/4 úvazku chodím od dcery 10m, přemluvil mě soused, že fakt zoufale někoho potřebujou. Bydlíme v domku s tchýní a tchánem, tak to nebyl problém a ten den dva v týdnu bez dítěte byl fajn. Teď to vyjde tak, že mi dobře naváže mateřská (bude se mi počítat z původního základu z předchozí práce, juchů), dobře mi to vyjde i v práci a do porodnice pojedu pár dní potom (snad), co malá nastoupí do školky, ale po tom, co si spolu užijeme ještě pořádně celé léto bez práce a hlídání, prostě budu mít dobrý pocit, že jsem se jí ještě věnovala. Snad to tak krásně klapne, jak si to maluju 😅

tanakin
5. led 2019

AHOJ, já našla // 30.12. termín mi zatím vychází 1.9. k dr se chystám snad přes týden, uvidíme.

lllucielll
5. led 2019

@barumat přesně tak, každej rozestup má své pkusy i mínusy a každé z nás vyhovuje něco jiného 😉
Já si taky ledacos pěkně "maluju", tak uvidíme😄 Trošku mě děsí, že syn už bude předškolák, a to už je školka povinná, tudíž ho opravdu budu muset každý den dovézt do skolky (asi 10 minut autem) ... Nemůžu si ho jentak nechávat doma, když nebudu stíhat nebo něco.... Takže každé ráno obléct mimi a jet do školky a zpátky a odpo zas.. 🙄

barumat
autor
5. led 2019

@lllucielll V tomhle to mám super, že jsme na vesnici, takže všude pár kroků, případně autem fakt minutka (máme tu školku i oba stupně školy), plus ta babička v baráku je k nezaplacení. Když neodvede přímo Páju, tak chvilku pohlídá mimčo, abych ho nemusela navlíkat a vypravovat a tak, to je fakt super, no.

lllucielll
5. led 2019

@barumat tak to máš velkou výhodu 😊 my to nacvicime, a taky to zvladneme😉

ajkada
5. led 2019

Tak my to hlavne nejak neplanovali. Myslela jsem, ze jdu ve dvou letech male do prace a misto toho ji snad k narozkam dodam sourozence 😀

lllucielll
5. led 2019

My čekáme plánované miminko a vyšlo to téměř hned, jak jsme se s partnerem rozhodli 😊

barumat
autor
5. led 2019

Tak my pracovali od května zhruba a vyšlo to přesně ve chvíli, kdy jsme se dohodli, že na to prdíme a poletíme na Island 😂

barumat
autor
5. led 2019

Jinak mně se, zdá se, rozjíždí nějaká mykóza, no ještě tohle k tomu 🙄 To budou prostě nervy. V pondělí tam naklušu a uvidíme, co se dozvím.

lllucielll
5. led 2019

@barumat 😄 pěkný načasování 😄

Lepší skočit k dr a uvidíš

ajkada
5. led 2019

@barumat Tak to je parada, tak to byva. My poprve otehotneli po dlouhem snazeni a desitkach vysetreni po tom, co jsem dostala zadanku do CAR a informaci, ze bez pomoci se to nepovede....A dalsi mesic bylo 🙂 Na Island jste chteli jet s malou?

barumat
autor
6. led 2019

@ajkada Kdepak, takovej dobrodruh nejsem. Parta dospělých, no. Tak holt pojede parta dospělých beze mě. Teda snad, jak říkám, ten začátek je u mě nějaký divoký 🙄

marketa1218
6. led 2019

@ajkada já jsem zase měla jít v lednu na laparoskopii kvůli průchodnosti vejcovod, v CAR jsme zatím nebyli, ale snaha také už dlouhá. 2 roky cca, no a na nový rok dvě čárky. Sama tomu ještě moc nevěřím.

ajkada
6. led 2019

@marketa1218 Presne tak jsem to mela pred dvema lety 👍😀. A ted po porodu jsme se nijak nechranili s tim, ze jestli jsme se pred tim snazili dva roky, tak ted to nebude lepsi a sup. Presne po dvou letech nove dve carky 😀. Asi si to uz telo pamatuje 😀

ajkada
6. led 2019

@barumat To by na tebe mohli solidarne pockat teda😀. Taky uz se tesim, az budeme moct nechat deti u babicky a nekam letet. Zatim cestujeme jen po Evrope, ale tak i to je fajn 🙂

barumat
autor
6. led 2019

@ajkada No já tam už byla, spíš jsem si to teď chtěla konečně užít, protože předtím to nebylo úplně ono, parta na prd. A oni se odhodlali po děsně dlouhý době, takže čekat zase tři nebo víc let na mě... To bych po nich ani nechtěla. Holt se tam vypravíme snad ještě později, no. Však on tam na mě počká 😉

barumat
autor
7. led 2019

Holky a jak jste na tom s příznaky? 😃