15měsíční syn neumí kousat

vrtelka
4. črc 2014

Máme 15.měsíčního syna a nechce nic kousat.Neveme si do ruky rohlík,sušenku,ovoce Všechno zahodí ,.když mu to dám do pusinky tak se hned dáví nebo to vyplázne a vzteká se,že v pusi má větčí kousek.Už nevím jak ho to mám naučit jíst ,když někdy vydí něco jíst nás strašně se temu směje někdy,už je nenajezeny,protože jogurty a přesnidávky,už mu nestačí .Na oběd má jídlo pomačkané,ale nesmí tam byt větčí kousek to vyplivne. ☹ Holky,už mi v tohle dobu jedli Všechno atenhle prcek odklání hlavu a nechce .Jinak vypadá dobře má přes 12kg.

zouzelka
4. črc 2014

My to měli taky tak, mixovala jsem mu maso do jídla ještě ve 2 letech (jinak bych ho do něj nedostala), potom nějak postupně začal kousat. Šli jsme přes rýži, malé těstoviny, kuskus. Taky jsem se mu bála dávat kousat rohlík či banán, často se dávil. Pak se to po těch 2 letech nějak přehouplo a teď skoro tříleťák už v pohodě jí to, co my. Takže žádný strach, on na to přijde....

gepe
4. črc 2014

@vrtelka svagrova mixovala u jednoho do 1,5 roku, u druhyho skoro do 2 let. Ostatne hezky to napsala i @zouzelka 🙂 kdyz nechce, nenutila bych, prijde na to casem sam 😉

lrg
4. črc 2014

Dceři bude teď 16 měsíců a mixuju do hladka. Rohlík nebo sušenku si požužlá, ale nic nesní. Několikrát se mi stalo, že se začala tak dávit, až se z toho pozvracela, takže jí nenutím. Ono to přijde, u nás je všechno tak nějak na dlouhé lokte.

josefina79
6. lis 2014

@vrtelka hele, vidím, že Ti naši chlapci jsou opravdu exoti ve všem. Je u Vás nějaký pokrok, co se týká jídla? František (15m) jí jenom kašovité věci s malými, měkými kousky. Jídlo z ruky (rohlík, křupka) do pusy nedá ani omylem . Ach jo.

vrtelka
autor
7. lis 2014

U nás malinky pokrok ,že si kousnem do křupky ,ale jazykem ji vyžducháme ven je to jediné co chvilku udrží v ruce a kousne si jinak Všechno hned zahodí a to nám bude 20.měsíců,už jsem z toho taky neštastná jak vydím půlroční prcky jak si drží sušenku nebo rohlík a u nás furt nic.

josefina79
10. lis 2014

Ty jo, no to jsi mne moc nepotěšila. Zkoušela jsi se na to ptát někde - pediatra atp? Každý mi říká, neboj on se to naučí, ale nějak ztrácím naději.
BTW. jak se jinak máte? pokud si dobře vzpomínám, byli jste v lázních ne???

vrtelka
autor
12. lis 2014

Ano zkoušeli ted chodíme na logopedii a logopedka mu pusinku masíruje,aby se ji naučil používat zrovna zítra jdeme.V lázních nám bylo dobře ,ale měli jsme samo problémi z jídlem tam se to trošku zlepšilo,že se u toho tolik nenadavuje,ale první dny jsme ho snad denně vyklepávala ,aby se neudusil.Doktorka nám řekla,že se to naučí a ,že špatně slyší a neví co po něm chcem,ale to snad nemá vliv na kousání .

hankaurbaskova
16. bře 2015

Ahoj mam dceru ma 13 měsícu pořad kojim protože mi moc nechce pit z flašky .ale mam jiny problém Klarinka ne že by se mi u Jídla dusila, ona ho sni a třeba potom ho vyzvrací ..nekdy to jidlo vyhodi ven u během krmeni .taky neumi žvykam a musim ji všechno mačkam na milimetrove kousky ..jsem z toho zoufala když se vyblije snazim se do mi dat trochu tekutin ale ona flašku nechce ..tak jsme hodne na mličku ..:/co stim blinkanim měla jste to tak některa ?

veeeraf
16. bře 2015

Mému prckovi budou dva a kousat jsem ji přes veškerou snahu ještě nenaučila (vlastně to dítě jentak nenaučíš, musí to zjistit samo). Takže 15měsíční má ještě šanci vše dohnat a kousat může začít.
Větší problémy s kousáním jsem zaznamenala u dětí nedonošených a vetších nejedlíků (takových, který mají na den rohlík nebo jogurt a stačí jim to). Častý problém jsou taky zuby, buď rostou a dělají neplechu a nebo prostě ještě nejsou stoličky i tím dítě odmítá kousat..

veeeraf
16. bře 2015

@josefina79
@vrtelka
nazdar ženy, zase se potkáváme. Kdo by to byl řekl 😕 😀

josefina79
16. bře 2015

@veeeraf cha chaaaa.... ale neboj, nejsme jediný tři v republice. Je nás víc 🙂

eliska_z
16. bře 2015

@hankaurbaskova Kamarádky malá také jídlo takhle zvracela a přišlo se na to, že má ABMK (alergii na bílkovinu kravského mléka). Od doby, co je na dietě, už nezvrací. Když jí po nějakém čase zkusila opět dát něco obsahující mléko, zase to vyzvracela a pak i následující jídlo.

Náš malý ve 20měsících taky nekouše. Teda už pomalu začíná, ale asi to bude tím, že mu konečně rostou stoličky. Než se začaly prořezávat nejedl nic pevného. Teď si občas užmoulá kousek rohlíku nebo sušenky.

hojda
16. bře 2015

@hankaurbaskova Zvrací všechno, nebo jen příkrmy? Zvrací i MM? Co nějaká alergie, nesnášenlivost mléka nebo něco podobného?

vrtelka
autor
17. bře 2015

U nás trošku pokrok sníme takovy ten dlouhy piškotek nebo Brumíka,že si kousne ,ale ted hodně onemocněl a to jsem zvědavá jestli nás to nevrátí zpět.Má tak strašně oteklé mandle 40.horečky měl pět dnů ani antibiotika nazabrala a nesní ani jogurt co tak miluje a snědl by i dva.A jak nechce se napít z flašky,že ho to bolí tak se naučil pít ze slámky ,ale jinak kosání do rohlíku nehrozí u nás je problém,že se to bojí vzít do ruky nesne se nic na rukách .

hankaurbaskova
18. bře 2015

@hojda zvraci když ma nějaky vetši kousek jidla neumi si stím poradit :/