16 měsíční holčička a smrkání. Jak ji to naučit?

lucicineccka
20. zář 2009

Ahoj maminy. Mám takový problém a nevím, jak ho vyřešit. Poradíte, jak naučit batole smrkat?

lucicineccka
autor
20. zář 2009

A ještě by mě zajímalo kdy se vaše prdelky naučily jist samy?A jak dlouho trvalo než se to naučili?Děkuju

janinac
20. zář 2009

Ahoj, tak smrkat jsem naučila Adámka tak, že jsem mu dávala jeho ruku před můj nos a foukala jsem nosem a pak jsem mu dala ručičku před jeho nos a chtěla jsem aby taky fouknul, tohle pochopil rychle a trénovali jsme to ještě když neměl rýmu někdy kolem roku a půl a pak jsme jen přidali kapesník a šlo to jedna dvě.

A k tomu jídlu: prostě jsem ho posadila do židličky, dala jsem před něj jídlo a chtěla jsem aby jedl sám...nechala jsem ho v tom se patlat a on to se lžičkou postupně zkoušel...měla jsem u něj ještě u druhou lžičku a tou jsem ho krmila já...ale on byl ten typ, co chtějí všechno dělat sami, takže mě k tomu brzy nepotřeboval a po pár dnech už snědl sám i polivku (sice sem tam byl špinavej, ale naučil se to) 😉

chiwule
20. zář 2009

ahoj, my jsme začaly s učením foukání pusou pomocí básničky "Foukej, foukej, větříčku" No a nosem jsme to zkusily někdy před týdnem - dvěma, schválně jsem přeháněla foukání nosem a řekla jsem jí, ať zavře pusinku a ať to taky zkusí a šlo jí to. A dneska už jsme využily - chytla od jiné malé slečny rýmu, takže už jsme smrkaly.

timbouctou
20. zář 2009

my teda ještě smrkat neumíme, sice nanečisto to malému jde výborně - umí ufouknout chmýří pampelišce 😀 Ale do kapesníku ani za nic.

No jíst se naučil sám, protože chtěl jíst sám. Taky se kvůli tomu naučil i pít z normální lahve, aby mi mohl upíjet aloe limču 😀

jjaanca
21. zář 2009

Nám to taky nejde. Už jsem projela internet a našla různé rady jako třeba učit dítě fouknout nosem do míčku (asi pinpongového) na stole, nebo nechat zamlžit zrcátko atp. Ruku pod nos jsem dávala taky, ale Lucinka to pořád nechápe.
No a jíst jí neučim, to si občas vymůže sama a mě se to moc nelíbí protože u toho nadělá.

iloha
22. zář 2009

Smrkání jsme úplně hravě zvládly, ale až kolem dvou a půl let, do té doby jsme spíš odsávaly a doplňkově smrkaly. Ale teprve teď se dá říct, že se pořádně umí vysmrkat a lux už nepotřebujeme.
Jídlo - cca od 8-9 měsíců se snažila sama, třeba nastrouhanou mrkev, sýr, křupky, lžičku kolem roka na hustší kaši a rýži. Teď už v pohodě i vidličkou, jen krájet se nám zatím nedaří.
Jjaanco, a ten bordel prostě k tomu patří, ale pokud má vysokou židličku a nedovolíš jí s jídlem běhat, pod židličku stačí dát noviny a pak máš raz dva uklizeno a stůl či její pultík otřeš, bez toho bordelu se to učí docela špatně 😉