2,5letá dcera přestala chodit na nočník, máte rady?

jancap
4. črc 2014

Maminky, prosím o radu, dcera (2,5 roku) mi přestala chodit na nočník ( a to už jsme byli bez plínek!!!), o záchodu ani nemluvím. Takže jsme opět na plínkách, hrůza. Zkoušela jsem snad všechno,podobrým, pozlým, uplácení sladkostma, nic nepomáhá, prostě zásek a konec, když ji nechám lítat bez plínky a ona se počurá ani to jí nevadí a to máme jít za 2 měsíce do školy, s takovou na to můžu zapomenout ☹ Máte nějaké rady, nebo vychytávky, moc by mi to pomohlo, díky 🙂

terezapetrova
4. črc 2014

ahoj,a jak dlouho byla bez pen předtím? nenastala nejaka změna, staci mensi viróza a ty deti to casto hodi zpet. ve 2,5 je jeste relativne mala. Ja bohužel moc nevim jak poradit, ale asi vytrvat při jednom, takze pokud napr doma bez plen tak doma bez plen ale pokud se budu vracet k plenam od nocniku apod myslim, ze ditko z toho muze mit zmatek. Jinak s Tebou moc soucitim, ja ted trénuju syna 8. den bez plen a je to samo zahul ale rikam si, ze když vydrzim snad to k necemu bude. Ale na druhou stranu pokud uz to jednou umela muze na to treba zase brzy prijit znovu. 🙂 Predpokladam, ze mate jit do statni MS a musí byt bez plen? 😒

jancap
autor
5. črc 2014

Právě, že do školky jdem ted v září a tonesmí mít plenku vůbec, jinak mi ji nevezmou 😒 Předtím to byl taky boj, ale pak si zvykla celkem rychle a bylo to v pohodě. Jenže pak jsem si sehnala brigádu a byl konec, s nikým jiným na ten nočník chodit nechtěla a začala se počurávat a když jsem byla v práci,tak měla plínku... to bylo loni před Vánocema, no a od té doby bojujeme a pořád bez výsledku 😢