2 letý s námi spí v posteli. Jak ho naučit na postýlku?

pumprlicek
6. čer 2011

Milé maminky, toto diskuzní fórum zakládám tak trošku ze zoufalosti. Čekáme druhé miminko a proto bych ráda naučila naši dceru spinkat v postýlce. Do 3 měsíců spinkala i když dost špatně v postýlce, ale pak byla často hodně nemocná. Bylo to dost psychycky i fyzicky náročné. Usínala mi únavou na hrudi a budila se pláčem každou čtvrt půl hodinu. Když po pár měsících zdravotní problémy odezněly, chtěli jsme ji znovu dávat do postýlky, ale hrozně nám plakala a zalykala se. Dali jsme na radu, že se děti mají nechat vyplakat a tak jsem za ní chodila po 5ti, 10ti, 15ti,... min, ale to se nám krutě nevyplatilo. Snad už druhý den, nebo třetí teď už si přesně nevzpomínám ji začala trochu vylézat pupeční kýla a tak jsme s tím okamžitě přestali a vzali si jí znova postele. Naznali jsme, že si spaní v postýlce spojuje s nemocnicí a tak jsme jí nechtěli ještě nějak psychycky přitěžovat. Celkově je to velkej nespavec. Když jí zrovna nerostou zoubky, tak se budí třeba jen 4x za noc, ale když jí zrovna rostou, tak jsme vzhůru každou půl hodinu - hodinu. Taky si povídá ze psaní a cestuje po posteli. V prosinci čekáme druhé mimi a tak jsem z toho trochu zoufalá, protože není zvyklá usínat sama a na hodinové polední uspávání určitě už mít čas nebudu. . Byla bych ráda, kdyby jste se se mnou podělily o zkušenosti a případně mi daly tipy co se v takovém případě dá dělat. Kdyby jsme nečekali druhé miminko, tak bych to neřešila. Ale ráda bych se o to alespoň jednou ještě pokusila...

petra.a
6. čer 2011

Ahoj, my sme to mali nejak tak podobne. Maly spal s nami v posteli, v postielke nechcel ani nahodou. A ked uz tam aj zaspal, tak sa tak po hodke zobudil a hned chcel k nam do postele. Tiez sa v noci casto budil. Asi pred dvoma tyzdnami sme mu kupili velku postel a hned sa do nej aj nastahoval. Odvtedy spinka sam vo svojej izbicke a pride k nam do postele az rano 🙂

petkula
6. čer 2011

My to máme taky podobně, malý spí s námi v posteli, protože v postýlce se pořád budil.
U rodičů, kde budeme přes léto, jsme mu koupili vlastní postel (větší) a kupodivu si tam rychle zvykl. Většinou tam spí celou noc, akorát někdy k ránu přijde k nám.
Takže bych asi taky zkusila pořídit vlastní postýlku se zábradlím. Jinak, malý taky v posteli cestuje 🙂 Jo a na uspávání nám pomáhá mlíčko - teď už z lahvičky, je to pro něho takový rituál a většinou pak za chvilku usne.

pumprlicek
autor
6. čer 2011

Ahoj, no zrovna dneska jsem si říkala, že jí zkusím dát ještě jednou do dětské postýlky, ale totální panika. A to tam nebyla ani dvě minuty uplně se mi zalykala a nemohla jsem jí utěšit jak lapala po dechu. Tak jsem jí dala zase do velké postele a se strachem usnula zrova před chvílí se budila a ujišťovala se že tam někdo u ní je. Jako kdyby na ní měla vypěstovanou nějakou fóbii. Už jí asi do malé nedáme. Právě přemýšlíme, že by jsme koupili velkou dětskou postýlku, ale zase máme strach, že už to bude 3tí postel, která nám tu bude akorát zavazet a bude nám k ničemu... jakou jste pořizovai jestl se můžu zeptat? Mě se zdají všechny dost vysoké. Jak malá cestuje, tak mám strach aby nespada. Z manželské i když jí máme ze dvou stran u zdi a ze zbylejch dvou stran obloženou dvouma postýlkama už párkrát totiž spadla. A má váš chlapeček v pokojíčku hračky? Malá pokojíček má, ale ještě v něm nikdy nespala jen si v něm hraje, tak si myslím, že kdyby tam ty hračky zůstali a dali jsme jí tam postýlku, tak by jí ty hračky lákali a bylo by to ještě horší

rozarka65
6. čer 2011

@pumprlicek Ahojky!🙂 Tak moje malá spala v postýlce asi týden a od té doby pak s námi ve velké posteli...můžu si za to sama....měla jsem zlomenou nohu a rozčilovalo mě neustále budit tatínka....Před vánocemi, to bylo malé asi 2 roky a 3 měsíce nám naše postel rupla,tak jsme ji složili a malou přestěhovali do její velké postele...a my se přestěhovali na gauč...Ten jsme teď zrušili,tatínka přestěhovali do obýváku a že já budu spát s malou v její posteli a mimi,které se brzy narodí, bude spát v postýlce...původně jsem chtěla nechat děti spolu v pokojíčku a já spát s naším taťkou v obýváku,ale to mi kamarádi rozmlouvají,že bych měla být s miminkem alespoň do půl roku...Tak jsme se rozhodli,že spravíme naši velkou postel,kde bude opět spát všichni tři...a mimi doufám v postýlce...nevím,jestli to není krok zpátky,když už malá spala ve své posteli...uvidíme...ukáže to čas...každopádně to bude přechodná situace,tak do toho půl roku...to už by se děti mohly spolu sžít a pak je necháme v pokojíčku samotné...Jinak my máme byt 2+1...A ještě...malá taky neumí usínat sama...pořád ještě kojím,takže večer usíná u prsa...což mě taky čeká vyřešit....u druhého mimi se tomu chci vyhnout,ale zatím mám jen silácké řeči,ale jak to bude vše ve skutečnosti...Já třeba doufám,že to vyřeší školka...a že se sama odstaví a přestane problém s usínáním...protože když už jsem hodně na nervy,když malá nemůže usnout,tak řeknu dost, napije se vody a dostane mlíko až ráno po snídani...a taky usne...🙂 Přeji hodně štěstí při řešení....🙂 A ještě....taky jsme chtěli zkusit to vybrečení,ale neměla jsem sílu odcházet,tak jsem jen nedala mléko na usnutí...což se nám nakonec podařilo,ale trvalo to jen chvilku...do té doby než začaly růst zoubky,pak jsme sklouzli opět k usnínání u prsa....☹

majatob
6. čer 2011

@pumprlicek ahoj, u nas to bylo s nejstarsim taky hodne podobny kdyz jsem cekala druhou, pomohlo to, ze jsme mu koupili malou detskou postel (1,5roku), na kterou jsme ho postupne ucili, pak po narozeni prostredni prestal spavat po obede (2roky), takze vecer uz mu bylo jedno kde usne a kdyz jsme oba dva prestehovali do vlastniho pokojicku (2,5roku), tak se konecne naucil i sam usinat 🙂 takze ted to vypada tak, ze vecer deti ulozim do posteli a odchazim, v noci se uz nebudi ani jeden a az rano kdyz jdu delat mlicko pro nejmensiho tak se nejstarsi stehuje k nam do postele 🙂
hlavne nezoufej, vim, ze je to obcas na zblazneni, my jsme si s nim taky uzili, ale vsechno casem prejde a za chvili na to budes vzpominat jestli to bylo vubec mozny 😉

petkula
6. čer 2011

U rodičů máme zatím tuhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398..., je nejlevnější ale myslím, že docela postačí, jsou tam ale i takové: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S998...
No a do našeho bytu, až bude větší, si pořídíme asi tuhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8012...
zatím bude spát totiž dole a až bude mít tak tři - čtyři roky, půjde spát nahoru a dole bude spát mladší sourozenec 🙂

majatob
6. čer 2011

@rozarka65 me nejmladsi spi od konce sestinedeli sam s detma v pokojicku a uplne v pohode 😉

majatob
6. čer 2011

a my mame tuhle postel http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S698... a ze zacatku kdyz z ni jeste padal, tak pod nim byla strcena matrace z male postylky aby padal do mekkyho 😉

kaleilah
6. čer 2011

Dvouleťákovi už jde hodně věcí vysvětlit, chápe význam slov. Možná v první řade by bylo lepší udělat z postýlky válendu- nevim jestůli to jde i u vás, ale dát prostě dno postýlky úplně nejníž a sundat postranice. nebude za mříží, v noci taky nespadne, kdyžtak dát pod postel deku- ale je to nějakých cca 40 cm od země, žádná hrůza. Obě prčata moje spí spolu v postýlce-máme dvě stejnýa tedď jsme z nich udělali letiště, jinak malá spala taky dlouho se mnou, pak jsem jí dala jednu noc do pokoje, přilezl k ní do postýlky brách, kocour a chrněli spolu všichni....

takže bych asi začala zmenšením tý postýlky, a začít dávat spát odpoledne nejdřív do pokojíku. pak večer nechat otevřený dveře a mluvit- hajej, maminka hned přijde, jde jen na záchod, a celou dobu kecat i když už jsi z dohledu. A hlavně přestat urychleně uspávat odpoledne. daniel byl taky uspávací dítko, čas jsem na to později neměla, tak jsem ho nechala. nakonec když byl ospalej, usnul klidně při hraní na zemi a po čase pochopil, že v postýlce to jde líp a bez řevu

pumprlicek
autor
6. čer 2011

Takž že by jsme tu postýlku přece jen koupili. Nevím, ale jak s těma hračkama. No my jsme strašný závysláci na mlíčko. Já jsem o něj brzo přišla skrz to, že malá vůbec nespala a já jsem byla vyčerpaná. Udělali jsme ale tu chybu, že jsme nedodrželi doporučené dávkování a dávali jí podle její chuti, jak nám doporučila naše obvoďačka. Tak se nám dost přejídala. Jako kdyby si to spojovala s mlíčkem s prsa a bála, že už nebude. Jak mají některé děti vypěstovanou závyslost na prso, tak si myslím, že naše malá si vypěstovala závslost na flašku. . . ☹ Přijde mi, že jsme u ní dělali snad všechno špatně, tak doufám, že teď u druhého to bude vpohodě, když už víme čeho se vyvarovat. První měsíce furt jen plakala byla vzhůru třeba 6 hodin v kuse pak si na hodinku zdřímla a pak nanovo její rekort byl dokonce 10 hodin v kuse... a od té doby se to s náma táhne. Asi to bylo tím, že měla fut hlad i když přibírala nádherně a pak se zase přejídala. Taky jsme trpěla na koliky... No a různá vyšetření a hospitalizace v nemocnicích jí asi na psychyce taky zrovna nepřidalo. A asi za to můžu hlavně já protože ze mě cítila velkej stres a moje psychycké vyčerpání i když na venek jsem se to snažila potlačovat, tak to bylo ve mě.. Díky bohu jsme teď až na nějaké kosmetické vady zdravý a to je hlavní to spaní je to poslední s čím ještě bojujeme.

luciana43
6. čer 2011

Ahoj, tak u nás taky pomohla dětská postel se zábranou, malej v postýlce spát nechtěl, jen s námi v posteli.A začal v ní spát už v 15ti měsících, čekali sme druhé a i ta naše velká postel už nám byla malá 🙂 Taky sem se bála aby nespadl, ale on té doby spí celou noc a jedině tam, k nám chodí až ráno.

luciana43
6. čer 2011

@pumprlicek Náš malej má taky bednu s hračkama hned u postele, ale docela rychle pochopil, že do postýlky večer hračky nepatří, na tom asi chce trvat 😉 Jinak to ostatní nemá cenu si vyčítat, většina z nás, zvlášť když je to poprvé se snažíme pro ty naše drobečky dělat jen to nejlepší a jak to cítíme,a že to mohlo být trošku jinak vidíme až s odstupem času a získáním zkušeností, hlavně abyste byli všichni tři zdraví a hlavně v pohodě, to ty děti vnímají nejvíc 🙂 Držím palečky

pumprlicek
autor
6. čer 2011

majatob - a jak jste ho postupně učili na postýlku?
kaleilah - to zní dobře taky jsem si říkala, že by jsme třeba dali třeba jen matraci na zem, ale nevím teda jestli do dětského pokojíčku a co s těma hračkama. Malá se nám po koupání rozbíhá rovnou do velké postele jak už je naučená a po cestě křičí ham ham - na mlíčko 🙂 pak se zavřou dveře a začíná uspávací maraton někdy usne hned po flašce ale někdy tam po mě skáče třeba hodinu - já dělám že spím protože když se jí to snažím vysvětlit, tak se akorát tomu směje a dělá lumpárny..
rozarka65 - já bych asi krok z5 nedělala, když už se vám tak hezky neučila na postýlku budete z toho akorát nešťastný nebejt těch blbejch nemocí, tak je naše malá pěkně v postýlce.. oni pak ty starší děti jsou pěkně mazaný a z postele je potom nevyženeš.. to vidím u kamarádek. Ale zase jsteli to nemůžete řešit jinak kvůli bytu... já jsem ta poslední která může radit.
petkula - ta durhá je parádní z té poslední bych měla strach kamarádce zrovna spadlo z patrové dítko na zem a museli mu drátovat páteř.. díky bohu ho bude moc chodit, ale nechybělo málo...

majatob
6. čer 2011

@pumprlicek prvni jsem lezela s nim v postylce, pak jsem sedela a drzeli jsme se za ruce, pak na zidli vedle postylky a postupne pomalicku zvetsovala vzdalenost az jsem jednoho krasneho dne odesla z pokojicku uplne a on uz vedel, ze ma lezet a spinkat 😉

majatob
6. čer 2011

jo a hracky maji v pokojicku taky, ale maji spaci a hraci cast, vecer hracky pouklizime, vezmou si svoje mazliky a sup do hajan 😵
jo a jeste se mi docela osvedcilo jim pred usnutim pustit pisnicky (ukolibavky nebo relaxacni hudbu pro deti) nebo pohadky na CD 🙂

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@luciana43 - moc děkujeme 🙂 Zdraví je ta nejdůležitější věc na světě, ale to si většinou bohužel člověk uvědomí až když se ho to začne týkat.

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@majatob děkuji za radu. A jakou relaxační hudbu pro děti pouštíš? To jsi pořizovala přes net? A to jim pouštíš s jakým časovým odstupem? Po koupání než se jde spát, nebo při flaštičce u uspávání?

rozarka65
6. čer 2011

@majatob 🙂 Takže to jde,nechat starší a mimi jen spolu...🙂
@pumprlicek No teď už zas spíme spolu v jedné posteli s malou tak měsíc, co jsem rozhodla,že budem pomalu připravovat pokojíček...takže to zas až taková změna nebude....jen je to náročné,protože se hrozně mele a já musím krýt břicho....ale pokud se sžijou brzo,tak se asi taky po létě přestěhujeme do obýváku oba...🙂

petkula
6. čer 2011

@majatob to je dobrý nápad s těmi písničkami a pohádkami, nemohla bys mi pak prosím napsat konkrétní názvy těch CD?

rozarka65
6. čer 2011

@majatob My společně čteme pohádku....🙂

marinka
6. čer 2011

No holky, Anička spala do svých dvou let sama v pokojíčku, ale jak jsme jí koupili větší postýlku, ze které mohla sama slézt, tak se nám přestěhovala do postele a máme ji tam doteď 😅 V pokojíčku spí sama mladší Leontýnka, a na podzim plnájeme, že i jí koupíme věštší postel a Anička přestěhujeme k ní do pokojíčku. Ale bojím, bojím, jak to půjde, Anička sice sestřičku bezmezně miluje, ale spát chce jedině s náma 😅

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@rozarka65 náš malej je knihomol, chce to ale vykládat vlastníma slovama. Nad knížkama strávíme každý den min. hodinu, ale večer v psteli jsem mu jí teda nikdy nečetla ani nepřevykládavala, protože mám obavy mu hračky a knížky do postele povolit už tak těch zlozvyků má dost..

majatob
6. čer 2011

@pumprlicek @petkula ja to CD dostala, jmenuje se Relaxacni hudba pro miminka, ale kde se da koupit to netusim 😅 oni uz z flasky nepijou krom nejmensiho ani jeden, takze dostanou o pul 7 veceri, pak okoupat, vycistit zuby, uklidit pokojicek, pustim CD a spat 🙂 a malokdy se stane, ze bych se tam musela vracet 😀 a pohadky mame super, tri CD jsme dostali k nakupu v Intersparu (ale uz to je nejakou dobu) a ty jsou fakt skvely a ted nedavno jsem kupovala v levnych knihach set 4 knizek s cedeckama, je tam Mach a Sebestova, Rumcajz a ty dve dalsi nevim, to jsou nejaky klasicky pohadky, Dlouhy, siroky atd. 🙂 a ukolibavky mame Celtic lullabies, ale prepaleny, takze taky nevim jestli se to da nekde sehnat 😅

@rozarka65 jj, jde, u nas se to fakt osvedcilo, vyspime se vsichni mnohem lip kdyz jsou deti spolu a my v loznici 🙂 a nejlepsi je kdyz se prostredni probudi v noci treba s placem, tak se ozve "Bibinko, neplac a spinkej" (nejstarsi) a zase je ticho a ani tam nemusim 😵
a pohadky taky obcas cteme, nemas tip na nejaky dobry knizky? potrebovala bych zase trochu obmenit detskou knihovnicku 🙂

rozarka65
6. čer 2011

@pumprlicek No já si nemyslím,že knížka je hračka...já s malou chodím do knihovny každý týden....a vlastně chodíme do dvou...🙂 A je to takový hezký rituál...nemyslím si,že by to byl zlozvyk...🙂

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@rozarka65 🙂 teď jsem psala v mužském rodě jsem to ale popleta.. že by druhé mimi byl klouček? 🙂

rozarka65
6. čer 2011

@majatob No já si myslím,že se tak lépe vyspíme...🙂 Když mi malá výjimečně usne po obědě,samozřejmě u mlíka,tak ji položím do postýlky...jenže tak do půl hoďky se probudí a znovu chce mlíko...☹ Ale když jsem nedávno hlídala podobně staré dítko,tak šla taky spát,protože Mareček chodí po obědě a vzbudila se asi 2x,ale koukla na Marečka a spala dál...vydržela spát 2hod....🙂
My moc knížek doma nemáme...teda máme,ale z knihovny,takže moc neporadím...ještě mi teda nevydrží u "klasiky"....a když tak u zkrácených verzí...

rozarka65
6. čer 2011

@pumprlicek 🙂 Taky nevíte...?🙂

rozarka65
6. čer 2011

Holky, jdu vyvenčit pejsky a pak dítko...🙂 Večer vás dočtu...🙂

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@rozarka65 jj nevíme u prvního jsme to taky nechtěli vědět, tak by to bylo vůči druhému nespra 🙂 Taky přijdu až večer teď jdeme na procházku. Zatím holky, přejeme hezký den..

eloana
6. čer 2011

Ahoj dcera s nami spi take🙂 uz spala dokonce v pokojicku,ale v jinem patre..... ovsem co se narodil syn -uz zase spi s nami. Takze po levoboku mam syna a po pravoboku dceru🙂 manzel spi v obyvaku🙂) a jak to citim ja?? musim rict,ze mi to vyhovuje