22ti měsíční chlapeček se nechce naučit chodit na nočník

nika386
24. zář 2012

Chci se optat, synovi budou v listopadu dva roky a vůbec mi nejde naučit ho na nočník či na WC. Zkoušela jsem jít současně s ním, zabavovat, pouštět vodu atd., nic nezabírá. Nevadí mu, když ho nechám v mokrých slipech, je tak zabrát do hraní, že to neregistruje. Naučí se do tří let chodit na nočník nebo WC. 😕

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
aevka
24. zář 2012

Přidávám se k sarihy. Naše malá se naučila chodit na nočník a myslím tím takové chození, že šla sama bez toho, že bych se jí musela ptát, ve 28 měsících. Předtím se nechala na nočník posadit, občas se vyčurala, občas ne, takřka striktně kakala do plíny. Všechny maminky okolo se chlubily, jak jejich děti už "dávno" na nočník bez problémů chodí a u nás pořád nic. A potom ze dne na den se to zlomilo a to doslova. Prostě se jeden den "rozhodla", že už bylo plín dost a od té doby se ani jednou nepočurala. I když jsme byly na zahradě, byla nahatá, najednou prohlásila "ee" a pelášila domů posadit se na nočník. Takže klid, hlavně na něho netlačit. Nech mu nočník někde, aby se k němu sám pohodlně dostal a nervy na uzdě. Přeju hodně úspěchů.

citun
25. zář 2012

22 měsíců starý klučina je ještě malý.Nemá cenu ho nutit a kluci bývají ještě pomalejší.Syn se naučil přes den nepočůrávat až asi ve 2,5 roce. 🙂

anetadr
25. zář 2012

taky se přidávám s "útěchou", že je to normální - mému Jiříkovi je 18 měsíců a na nočník ho nedostanu. Sice moc dobře ví, k čemu se používá - to jsme si vysvětlili - když ho vidí, ukáže na něj a řekne číííí, ale ještě ani jednou do něj nic neudělal 😖 prostě na něm nebude sedět. Nechávám tomu volný průběh... do školy v plenkách snad nepůjde 😀

kooblich
25. zář 2012

mám ten samej problém. Malýme je 2 a 4 měsíce a na záchod ne a ne. Když už mi na WC začal sedět před koupáním a i se vyčůral, jeli sme do ČR na dovolenou kde sem se myslela odnaučí od plíny a po návratu nechce už ani na WC ani nočník. Nenutím ho musí si na to přijít sám. Ale po pravdě už mě to štve 🙂 Holt kluci sou lenošní 😉 😀

palomitacheca
25. zář 2012

Nám se syn na nočník naučil ve 26 měsících. Sundala jsem plenu, jednou se počůral do kalhot a podruhé už šel sám na nočník. Do té doby na něm jenom sedával u televize, ale nic do něj neudělal. Prostě k tomu dozrál 🙂 Tak vydrž, on na to určitě přijde, až přijde správný čas 😉

schnek
25. zář 2012

chce to trpělivost. Do teď byl zvyklý, že je ok čůrat si do kalhot (do plenek), a nechápe, co po něm vlastně chceš. Pomalu, trpělivě, bez nátlaku, zkpoušet, zkoušet, zkoušet, ono to přijde 😉

monad
5. lis 2012

mojí malý jsou dva a půl roku a taky máme problémy s nočníkem... ona na nočních chodí, ale musí doma běhat nahatá, teda dole, nebo v sukýnce bez kalotek, jinak když jí dam kalhotky, nebo tepláky, hned se do nich vyčůrá... a na noc a ven nosíme plenu.. chce to prostě čas a pořád upozorňovat.. taky jsme měli nočník i v obýváku..a v létě, když tady běhala nahatá, tak jsem jí ho furt připomínaly..

asaka
5. lis 2012

klid je jeste cas 🙂 na jare ven pekne bez plenky,nahradni obleceni s sebou, syn je prosincovej a taky se to naucil az skoro ve 2,5 letech. Vic nez nocnik mu vyhovoval dycky zachod- redukce a pak curani ve stoje- jako tata, jako chlapi 😀 na to slysel ;)
Pritom v lete, kdyz mu byl 1,5r tak mesic bez nehody, uz jsem myslela ze mame vyhrano, jenze to behal nahej na zahrade na chate a poctive hlasil "mimi ččč", ale jak jsme se vratili domu a mel na sobe treba jen slipy tak se vesele dal pocuraval.S nocnim pocuravanim bojujem stale (skoro 4r) ale posledni mesic se to o hodne zlepsilo.A to je zas mentalne velmi napred, pocita, pise pismena, zajima se o vesmir a jine technicke veci..kazdy dite ma holt jiny tempo v ruznych oblastech.. chce t hlavne nesrovnavat s pstatnima a nenechat se rozhodit kdyz ti kamaradky budou rikat jak jejich deti jsou bez plen uz davno 🙂 tak klid!

lussy0904
29. srp 2013

Ahoj, holky, malý má skoro dva a půl roku a nechodí na nočník. Stěžoval si, že ho to bolí, když na něm sedí, tak jsem mu koupila prkéno na záchod..to ho taky údajně bolí..:/ Zeptám se, ho jestli chce čůrát on mi odpoví, že čůrat nechce a za vteřinku ho vidím, jak sedí na gauči a čůrá..:/ S kakáním už vůbec nevím, jak to udělám. Vím, kdy kaká, protože na to chce mít svůj klid a vždy se zavře do pokoje a když tam dojdu je strašný řev, že mám jít pryč...když ho posadím na záchod, tak mu to kakání samozřejmě zarazím...Už nevím, jak na to, vidím i mladší děti bez plíny...mimochodem, je to taky Beran, musí být vždy po jeho, vše si vyřve je strašně tvrdohlavý...počůrané slipy mu taky absolutně nevadí, takže nevím jak dál... ☹

pajuska87
29. srp 2013

My jsme byly komplet bez plen až okolo 29 měsíce, chce to svůj čas, také jsme mysleli jak dlouho to bude trvat a pak z ničeho nic. I na noc nemáme, to se prostě rozhodla, že plínu mít nebude a bylo 😀

luciebx
29. srp 2013

fakt ma cas.. malymu bylo v cervenci 3... a sam zacal ze dne na den az ja zacala uplne cumet.. driv sem se s tim nervovala nutila ho.. a nic nezabiralo.. az si na to prisel sam.. takze fakt v klidu.. hold nekomu to jde pozdeji .... opravdu se neboj.. jednou to prijde..

jankadudova
29. srp 2013

Nas Maxik zacal s nocnikem dva mesice po druhych narozeninach a trvalo to dlouho, zadne "za tyden" nebo "za par dni". Proste mu to v te hlavicce muselo samo sepnout. Moc bych ho nenutila, aby neziskal spise averzi na vecne dotazy a nocnik jako takovy. Vzdyt mu jeste nejsou ani dva🙂 casu dost. Neboj, on na to prijde.

jenny.kay
29. srp 2013

Bohužel jsem na tom se stejně starou dcerou úplně stejně. Prostě je jí to šumák, když je mokrá. Přemlouvali jsme, dělali u toho opičky, provolávali slávu za zdařilý výsledek, promlouvaly jí do duše i babičky - nic. Když byla tepla, dávali jsme tréninkové kalhotky - tam si to aspoň trochu uvědomovala, ale taky jak kdy. Hlavně jsem s nimi ale měla obavy, že bude mokrý a pokakaný celý byt. Takže jsem teď prostě objednala látkové pleny (čekám v listopadu druhé, tak je pak využiju i na ně) a zkusíme, zda jí to bude dostatečně nepříjemné a zároveň, abych se nemusela bát, že to pročůrá jako ty kalhotky. Nevím, po kom je tak "zpomalená", já byla bez plenek na 13 měsících (a opravdu jsem si to prý uvědomovala a sama hlásila), můj brácha na 15 měsících, a to byl dle mé mámy na nočník strašně natvrdlý ☹ Netuším, jak nás to dokázala takhle brzy naučit, ale ani ona nemá na vnučku žádné páky.

atrami
29. srp 2013

Môj najmladší syn začal s pýtaním po 2. roku. Na nočník by som ho musela prilepiť. Jedného krásneho dňa sa zobudil zložil plienku a vycikal sa do wc. Od vtedy sa vycikal sám aj v noci aj vonku.