2letý syn chodil na nočník, teď už ne. Co mám dělat?

merilllyn
21. lis 2012

Prosím o radu, můj syn 2 roky a 4 měsíce bez problému chodil na nočník i na záchod. Nedávno onemocněl a začal se počůrávat. Mysleli jsme si, že je to tím nachlazením, tak jsme mu dali plenu a nekárali ho za to. Jenže teď už je zdravý a počůrává se pořád. Někdy si sám sedne na nočník a vyčurá se a jindy sedí a je mokrý a ani mu to nevadí..... Na noc má plenu pořád. Můžete poradit co mám dělat? Myslím, jestli není popletený tím, že jednou plenu má potom zase ne. Kolikrát ho chci posadit na nočník já a to se ani nenechá ☹

ficekova
21. lis 2012

Mali sme podobny problem. Sarinka ma 2 roky a 2 mesiace. Bola od 1,5 roku bez plienok i na noc. Potom sa zacala pocuravat. Pretoze som bola zrovna 3 mesiace pred porodom a nechcela som sa s nou tahat, pockala som az sa syn narodil. Dostala tyzden a potom som jej vysvetlila, ze plienocky su pre miminko a ona uz nema. Jeden den sa parkrat pocurala a od tej doby sme opat bez plienok. I na von i na noc. Kupila som jej do auta tie uciace gatky od pampers a pouzila som dvoje. Moja rada: Zkus tyzden bez plienok (na noc nie samozrejme) a ked uvidis pokrok, mas vyhrane. Ked nie, asi by som chvilku este pockala. Ale myslim si, ze to chlapec velmi rychlo pochopi 😉

cuma
22. lis 2012

Tak já nejsem zastánce se k plenám vracet, malá je cca 5.měsíců bez plen i na noc, taky se jí občas stane nehoda,ale rozhodně j epro mě lepší víc prát,než ji vrátit k plenám.Zkusila bych to vydržet a ják v začátku,dávat často na wc (nebo mu to aspoň připomínat) a milá bych na něj za počůrávání asi nebyla,aby věděl,že se to opravdu nedělá....

miriamaaalexko
22. lis 2012

ahojte maminy no aj ja mam otazocku co sa tyka kakania my so synom bojujeme s kakanim uz 5 dni nebol evidentne je vidiet ze uz musi ale zadrziava ako sa len da a ked zacne maminka moja boliiiii ma rizka hned ma v slipoch.stale ho boli ritka a nemoze kakat ako dlho to moze vydrzat?nevie niektora poradit co robit?

vysocanka
22. lis 2012

miriamaalexko napiste mi sz.. poradim

benjik
22. lis 2012

Dceři se stalo,že se po viroze počůrávala půl roku,přešlo to samo. Zkus místo nočníku wc s dětským prkýnkem.