3 roky a pořád s dudlíkem. Jak ho to odnaučit?

jeudi
21. kvě 2009

mam trileteho syna v zari uz jde do skolky ale za boha ho nemuzu odnaucit dudlikovi je na nem uplne zavisly nastesti kdyz jdem ven tak uz mi ho da ale jak prijdem domu tak sup a ma ho v pusine..doktorka mi rikala at na nej netlacim,ale kolikrat kdyz si ho propasuje ven a ja si toho nevsimnu tak ty blbe otazky lidi jeee takovej velkej a ma dudlik..mi vcelku uz lezou na nervy..tak se chci zeptat jsem sama kdo jeste dumla nebo mate nake rady jak se toho nenasilne zbavit??predem rikam zhe nam hazeni certum splachovani a buh vi jake schovavani nezabira a ni kdyz sem to nechala nacmachnout v koreni aby to smrdelo tak nezajem a kdyz uz nejaky vyhodime tak vyzaduje novy a nezajima ho ze jsme ho traba vyhodili proste chce novy a hotovo jinak neda pokoj porad dokola opakuje jak masina lulika lulika lulika a dokud mu ho nedam tak pusu nezavre..diky moc za rady

jeudi
autor
23. kvě 2009

achjo tak koukam ze nikdo takovy problem nema 😖 tak to jsme na tom teda blbe 😢

garfieldmail1
24. kvě 2009

Ahojky, my jsme teď odnaučili syna ve dvou letech. Zkusili jsme stříhat dudlík a vyšlo to skvěle. Nejdříve malinkatá takřka neviditelná dírka a pak nůžkama z manikury jsem po milimetrech cca co 3-4 dny stříhala dál. Poprvé, když si toho syn všimnul, když už dudlík díky malinké dírce neměl takový podtlak nebo co, tak jsem se na ten dudlík taky překvapeně podívala a řekla mu : Aha, no jo, Ty jsi ho tak ududlal, to nevadí, stejně už jsi velký kluk a dudlík je pro miminka" A dudlík jsem mu jakoby nic vrátila zpátky. Tak ho ustřihnutý dudlal dál. První týden, když už to dudlání bylo jiné než byl zvyklý, tak trvalo déle než usnul, neplakal, jen si holt zvykal usínat jinak. No a stříhali jsme pomaličku dál. Celkem to trvalo asi měsíc a půl, není důvod spěchat, z dudlíku zůstalo asi půl centimetru, když už ho definitivně odložil a už si na něj ani nevzpomněl. Sám kolikrát pronesl, že ho má ududlaný a že dudlík je pro miminka. Samozřejmě měli jsme k dispozici jen jeden dudlík, nesměl nikde najít náhradní! Tohle mi poradila švagrová, odnaučila tak obě děti, teď to dělá i kamarádka a taky v pohodě, jejich dudlík už má sice asi 3 milimetry 😀 , malá ho při usínání někdy drží aspoň v ruce. 😉 Držím palce, hlavně s tím stříháním nespěchej, hlavně nenápadně 😠

jeudi
autor
25. kvě 2009

jeee dekujmi ti strasne moc za radu vyzkousim to a uvidim snad to vyjde moc ti dekuju moc moc moc 😀

jeudi
autor
25. kvě 2009

tak to zatim zabira dal mi ho at ho necham miminku a vyzaduje jiny tak jsem rychle schovavala 😀

wensdy
25. kvě 2009

Ahoj jeudi jsem zvědavá jestli ta metoda u vás zabere,držim palce a přijdu se za čas podívat jak jste dopadli ,tak dej vědět.My jsme dudlík v roce a třičtvrtě dali "tetě" ta si ho odvezla a byl pokoj

petrunka01
26. kvě 2009

Ahoj.My taky dudlík utřihli-tu špičku a pak už ho nechtěl-šlo to den ze dne.Tahle metoda mi příjde fakt dobrá.tak hodně úspěchů 😎

jeudi
autor
26. kvě 2009

tak filipek ho cely den nechtel pac mu ,,nechutnal,, ale vecer se to nedalo vydrzet co delal v posteli 😒 jeste ze sem nepropichala vsechny 😕 🙄

garfieldmail1
26. kvě 2009

Mozna kdybys propichla vsechny a tvarila se, že je vše v pořádku, tak by se s tím možná smířil. Dudlík má, ten mu nikdo nebere, akorát už to není to pravé. Vydrž, už je hodně velký, tak to asi je těžší, ale ta školka by Tě měla motivovat ;)
A Filipek v posteli plakal, nebo co dělal? Vím, že první týden měl syn problém usnout. Normálně usíná do 15 minut, tehdy to trvalo i hodinu a půl. Ale neplakal, jenom si zvykal usnout bez toho kvalitního dudlání. Za týden už zase usínal v pohodě a stříhali jsme dál 😠

jeudi
autor
26. kvě 2009

vztekal se tam ze chce jinyho ja delala blbou ale tohle se nedlo vydrzet,obcas mi prijde ze je chytrejsi nez ja,byl uz chudak celej zpocenej jak tam plakal a vztekal se...ale pres den ho nema jen na tu noc,pres den mu dam okousany od cerviku...asi nemam dost pevnou vuli ☹

garfieldmail1
27. kvě 2009

tak mu zkus do dalšího náhradního dudlíku udělat dírku. Ale malinkou, která není na pohled hned vidět. Třeba to nepozná, bude rád, že dostal jiný. Asi bych taky nevydržela, kdyby se mi syn takhle vztekal a plakal. Hlavně ve chvíli, kdy mu budeš ten náhradní dudlík dávat, tak ho něčím hned zaujmi, aby se na to tak nesoustředil. No zkoušej, co jde. Já na to vyplakání a vyvztekání taky moc nejsem, takže tě chápu. Ale nevzdávej to, zkus to třeba za pár dnů. Už to, že mu stačí ten ustřihnutý dudlík přes den je přece taky nějaký úspěch, ne? 😉

jeudi
autor
27. kvě 2009

to kazdopadne a dekuju ..na tu noc me to tak netizi ze ho ma diky 😉

zdenca.tom
29. čer 2009

No, my měli podobný problém, malý už bude mít 3 roky a v září má jít do školky a s dudlíkem to nejde. Takže jsme mu s manželem začaly povídat o dudlíkové víle, která si prostě jednoho dne pro dudíka příjde a odnese ho malému miminku, které ho potřebuje víc. No, ale aby nám prcek věřil, že se neztratil, tak jsem mu jednoho krásného dne ten dudlík ustřihla a jelikož ho měl v krabičce na spinkání schovaný, vložila jsem ho zpět do té krabičky a když ho chtěl, tak mu krabičku podala a s údivem mu oznámila, že taky už byla ta víla...Tak se na to jen podíval, že to teda vyhodí do koše a že duďu není a má ho mimi...a teď už si na něj ani nevzpomene.

tomasek06
6. črc 2009

Taky jsem dudlík ve dvou letech ustřihla, ale celý. Dva týdny před tím jsem ho upozorňovala že už je natrhnutý a že se za chvíli urve. Zabralo to okamžitě a náhradní dudlík jsem neměla asi bych taky vyměkla 😅 Ještě týden spal s tím urvaným jen v ruce a teď si na něho ani nevzpomene.

ewuska
6. črc 2009

já jsem taky jednoho dne ustřihla dudlík, ale jen jako by tu špičku,ikdyž to byla teda velká díra. Podala ho malýmu, on si ho strčil do pusy a pak hodil takovej škleb 😀 Asi den ho chodil foukat, protože jsem mu řekla že je dudlík nemocnej...Od té doby nechtěl žádnýho dudlíka, ikdyž jsem samozřejmě ještě 2 koupila protože začal trošku hůř usínat a asi dvě noci hodinu po půlnoci nespal. Do týdne se to všechno srovnalo, on usíná jak má a je klid 😉

tomasek06
6. črc 2009

No malý taky hůř usínal, jako pomaleji než s dudlíkem, ale po týdnu to bylo taky v klidu. Jak měl dudlík, tak jsme měli problém že se v noci i 10x budil a jak jsme dudlík zrušili, tak začal spát celou noc. Kdybych to věděla dřív, tak by bylo super 😀 Každopádně u druhého dítěte nechci dudlík ani vedět 😠

tomasek06
6. črc 2009

vidět 😀

garfieldmail1
7. črc 2009

Tak vzhledem k tomu, že to odnaučování šlo tak snadno, tak to já budu dudlík zase miminku nutit 😠 než ho totiž syn v 6týdnech konečně přijal, tak jsem ho měla na prsu pomalu nonstop, pak v pohodě co 3 hodinky. Je pravda, že jak se pak naučil bez dudlíku, tak začal lépe spát, ale na úplném začátku byl dudlík k nezaplacení!!!!! 😵

tomasek06
7. črc 2009

No já nekojila.