3letý se v noci počůrává, je to normální?

carodejnice
8. lis 2012

Ahojky,
mám dvojčata - klučíka a holčičku. Viktorka už od 2 let a 4 měsíců je na noc bez plínek a vydrží celou noc. Nedělalo jí to žádné problémy a za ten rok a kousek co je v noci bez nich se počůrala asi 2x a ještě když byla nastydlá. Ale Vojtíšek se dodnes počůrává. Musím ho dát 2x v noci vyčůrat, aby vydržel do rána. Je to normální nebo bych to měla začít nějak řešit? Mám právě srovnání s dcerou, která je v pohodě, tak možná plaším zbytečně a kluci jsou trochu pomalejší 🙂

Díky za odpovědi, Martina

apollo11
8. lis 2012

Podle mě teda naprosto normální 😉
@carodejnice

antiope
8. lis 2012

@carodejnice podle naší dětské doktorky se noční počůrávání neřeší do 5 let, jediné doporučení je upravit pitný režim, tak aby se před spaním už nepilo, prostě k tomu (hlavně kluci) musí dozrát 😉, náš syn odložil plínku na noc 14 dní před svými 4 narozeninami (to jsem si oddychla, taky mi to připadalo dlouho)

ještě mě taky překvapilo, že prý může být spojení s nočním počůráváním a zvětšenou nosní madlí, kterou jsme také řešili 😲

maruja
8. lis 2012

@carodejnice naše slečna si taky dala na čas a musala jsem omezit večerní pití. Teď nesmí pít kakao po 6 hodině apočůrávat se přestala 😉 jinak 3 roky je ještě málo, má ještě čas 🙂

katchula
8. lis 2012

Určitě bych byla v klidu, já dávala syna vyčůrat jednou nebo dvakrát za noc ještě několik měsíců po nočním odplenkování. Jinak se počůral. A s odplenkováním jsem začala asi 2 měsíce před třetíma narozeninama, jen kvůli školce (aby trénoval na spaní bez plenky po obědě). Jinak bych to nehrotila 😉

simonakomarkova
29. lis 2015

Zdravím všechny,
syn bude mít 4roky.Počurává se stále. Jednu dobu už byl dokonce bez plen i na noc a bylo to super!!! Narodila se nám dcera a mám dojem, že potom za nějakou dobu(ne hned!) se to o dost zhoršilo. Takže máme zase pleny na i noc, protože to se nedalo! A nevím jestli to dělá kvůli malé nebo ještě není jeho čas nebo má nějaký jiný problém. I když si jenom trošku"cvrkne", je to dost cítit. Takže ho musím pokaždé převlékat kompletně. Máte někdo stejnou zkušenost? Je to hlavně blbé ve školce....myslím, že učitelky už toho mají taky dost...... a vlastně je i chápu, dítě co se počurává tam nemá co dělat, že 😖
Děkuji Simona

keckemet
19. pro 2015

Resim něco podobného...malý bude mít v březnu 5 a v noci,přestože ho dáme o půlnoci vycurat se počura...pořad jen preslikam peřiny...někdy se pocura i ve Šolce během odpol.spánku....

citun
19. pro 2015

@simonakomarkova @keckemet U nás to samé ☹ Proto ho ve školce nenechávám spát.

keckemet
19. pro 2015

@citun ale co s tím....večer se snažíme nedavat moc pít,ale stopnout pití mu úplně nechceme,třeba od 18h..to mi přijde drsné...v půlnoc ho dáme vždy vycurat a ráno je mokrý...ještě mne napadá,zda to nemůže být chladem...ale doma máme spíš vědro,okolo 25st i víc....kluci mají v pokojíku matrace na dlažbě,kde je podlahové topení...na noc vyvetrame a okno zavřem...spí vvtrenkach a triků s krátkým rukávem...spíš odkopani....

citun
19. pro 2015

@keckemet Budeme doufat, že je to přejde. Ještě mají čas.

paja.83
19. pro 2015

Dcera to samé, ted má čtyři roky , už se tedy nepočurava, ale celou noc stejne nevydrží. U postele Máme nočník, už se tedy vzbudí sama, ale dřív jsme ji museli dávat my a stejne se někdy probudila ráno mokra.

keckemet
19. pro 2015

@paja.83 ještě zkusime ten nocnik k posteli....

victress
19. pro 2015

@keckemet @paja.83 řeším to samé, dcera bude mít 4 roky a musím ji dát 1-2x za noc vyčurat, celou noc prostě nevydrží, večerní pití jsem omezila, před spaním jde x-krát čurat, ale je to marný, ona spí tak tvrdě,že ji prostě nucení na čurání v noci neprobudí, jsem zoufalá, neschopná matka černá ovce rodiny 😝 😝 😝

sikulik
19. pro 2015

Holky, dcera je od roku a půl bez plínek přes den, ale na noc stále dáváme, má 2 a 10 měsíců. Večer i v noci dost pije, vždycky hodně pila, ale teď co nastoupila od září do školky tam přes den nechce moc pít (hned první den ji jedna holčička nechtě polila pitím - možná je to tím) a dohání to po příchodu domů, večer a v noci. Takže neřeším plíny a jsem ráda že pije.
@keckemet možná by to mohlo být chladem od té dlažby, topí jim topení celou noc? Nebo jestli se třeba ve spánku "neodkutálí" z matrace na tu dlažbu a nechladí ho to na bříško nebo na záda...zkusila bych taky ponožky na nohy, když spí v trenkách......

klara009
19. pro 2015

Mé dceři bude v lednu 6 a v noci se také stále počůrává. Přez prázdniny když nechodila do školky tak to bylo lepší ale od září jí musím v noci budit na čůrání a i tak se někdy počůrá. Doktorka nás poslala na nejrůznější vyšetření a vše má v pořádku. Myslím si že je to tím že jen tvrdě spí. Když jí v noci budím tak si to ráno ani nepamatuje. Asi budu muset čekat než z toho vyroste.

victress
19. pro 2015

@klara009 to mi ani neříkej, já se chci konečně vyspat celou noc v kuse a ne pořád někoho budit na čurání 😝 😝 😝 😝

andelka
19. pro 2015

U nás taky normální. Přes den bez plen od cca 2 let (starší měsíc po 2 roce, mladší ve 22měs.), ale na noc měli plínku do 3,5.

simonakomarkova
20. pro 2015

No jenže náš kluk se trošku počurá i mimo spaní, za normálního denního režimu ať doma nebo ve školce. Chci zkusit urologii, aby na to mrkli. Doktorka říká při čurání přerušovat, jenže jak má přerušovat, když nemá vůbec "kosár". Já jen doufám, že to brzy skončí!!

tampu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tampu
2. črc 2020

Ahoj, pocuravani je nejčastěji spojeno s psychikou dítěte, napsala jsem na toto téma celý článek, kde podrobné vysvetluji příčiny a řešení. Pokud by tě to zajímalo, tak mi pošli správu, ráda ti pošlu odkaz ať už je postýlka suchá 🙂