3měsíční syn v kočárku pláče, prosím o radu

wennnynka
16. srp 2013

ahoj maminky prosím o radu můj syn bude mít 3 měsíce a nelíbí se mu v kočárku,pokaždé kdyš jdeme ven pláče,vzteká se a kolikrát se až zaliká ☹ ,pak se unaví a usne ale po několika minutách se vzbudí a začne to nanovo,přestane až ho vytáhneme s kočárku prosím vás o radu děkuju 🙂

lucka662006
16. srp 2013

Ahoj, my měli něco podobného, do kočárku musela jít vždy hodně najedená, nesmělo se ani na chvíli zastavit, když se vzbudila, usedavě plakala, vždy jsem se bála s kočárkem někam jít. Přitom v postýlce spala špatně. Pomáhalo ukládat do kočárku "co nejvíce spící" - najedenou, ihned po nakojení, třeba i skutečně už spící - uspanou kojením. Kolikrát jsem jí kojila v oblečení, ve kterém šla pak do kočárku. Nepřebalovat před daním do kočárku, ale před kojením. Nemělo by mu být v kočárku vedro a podložka v kočárku by neměla být příliš tvrdá. Nebo zkuste pár dní do kočárku nedat, dát spát ven třeba v koši na spaní - jestli máte zahradu nebo balkon. Možná jsem moc neporadila. Ale co vím - určitě to časem přejde!

zamilovanadonej
16. srp 2013

@wennnynka A co zkusit jet s odklopenou budkou aby viděl na nebe (když bude pod mrakem), a nebo zkusit autosedačku na podvozku aby viděl ven? 😉

dana3262
16. srp 2013

@wennnynka starší to mel stejne. Pomáhalo jezdit s kočárem na zadních kolech, ze byl trochu více ve vzprimene poloze a nebo nosit...nosit u prsu..takhle probíhaly dlouhé měsíce naše spolecne vycházky s muzem. On vezl kocar a ja nesla malého na ulici u prsa.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

nawrhuji zkusit šátek 😉 některé děti kočárek nesnesou

chroustinka
16. srp 2013

na bříško, zvednout boudičku a koukat ven 🙂

andreikakrausova
17. srp 2013

Souhlasím s zamilovanadonej,
malá mi plakala také ale jakmile jsem odendala boudičku, dala na bříško, byla spokojená,
dívala se, sledovala ...

Zkuste to 🙂

kacenka1987
17. srp 2013

Jako moje Sofinka od 3-6 měsíců nám kočár sál na chodbě! Je to tím, že neviděla, nebyla prosě spokojená, pomohl až věk a sporťák 😕

diniki
17. srp 2013

Já dávala prostě na bříško, malá byla moc spokojená a spala jak dudek.

melca
17. srp 2013

Já mám obě holky kočár milující,možná i tím,že hned co jsme došli z porodky jsme šli na procházku a od té doby každý den,tak to berou ok a můžeme jezdit jak dlouho chceme,starší teda už chodí dlouho po svých. Asi bych korbičku nějak vystlala něčím měkčím a pohodlným či dát na bříško,stříšku dole či odendat jako by k nožkám jsem taky vozila u první dcery pro zpestření a brala to ok,jde tam i více vzdoušku,samo,že to dát tak aby tam nesvítilo. Snad se Vám podaří,aby si zvykl,ale určitě to zkoušejte a nedávejte pauzu,to si myslím odvykne ještě víc? 🙂

drakenn
17. srp 2013

Buď trochu zvednout pod zádíčkama, což kočárek umožńuje, nebo do šátku. Nosit na těle a bude mimi spokojené!

josefka
17. srp 2013

Nositko a sup s mimcem do nositka. Mimco patri na mamu, ne do kocaru daleko od mamy. Vsak ono si rekne, kdy uz je kocar ok.

jany_sek
18. srp 2013

U nás to bylo úplně stejné.. zkusila jsem ho dát na bříško a zabralo to, okamžitě usnul a byl spokojený

dzejnab
19. srp 2013

Přizvednou v kočárku - třeba jen na chviličku - mimi chce koukat, je zvědavé, jakmile bude mít přehled, rychle se uklidní.
Nebo boudičku pryč - ať kouká na stromy, baráčky, světla v nákupním centru....
Nebo zkuste šátek (nebo nejakou klokanku - nosítko), to bude mít přehled a bude klid.
Jen bych zmínila vlastní zkušenost: Moje malá také v kočárku fňukala, ale zároveň i blinkala (v té době jí byly cca 2měsíce) - doporučeno naklonit ležení v kočárku - nééé sedět, ale celé ležení. Takto je OK, v kočárku přes den i spí. Co se týče šátku - v něm vidí, je spokojená, má přehled (mám doma velkého zvědavce), ale NEUSNE mi - pořád se rozhíží

scvrcek
19. srp 2013

¨Malej taky jezdil jedině na bříšku, boudu pryč a koukal dopředu...to bylo jediný, jak vydržel...jezdil tak i ve sporťáku a hodně dlouho.. než se naučil chodit, tak to bylo v kočárku dost o nervy...
Nebo vystlat měkkým péřovým polštářem a položit na polštář..

wennnynka
autor
23. srp 2013

@ange_de_la_morte děkuju za radu taky to řešíme klokánkem ale mám strach aby neměl křivé zádička,nebo aby ho nebolely co myslíte? děkuju za odpověd 🙂

wennnynka
autor
23. srp 2013

@chroustinka no to už sem si četla ale nevím jak to myslíte na bříško to zas bude kokat do kočárku néé děkuju za odpověd 🙂

wennnynka
autor
23. srp 2013

děkuju všem za rady skusíme 😉

ange_de_la_morte
23. srp 2013

@wennnynka : pokud mluwíš o klokance tak to skutečně není dobré rešení - dítě má zádička a kyčličky uplně we špatném úklu a záda mu to křiwí, ale ergonosítko nebo šátek jsou naprosto bezpečné 😉

littlemousecz
23. srp 2013

@wennnynka Ahoj, my máme problém s kočárkem doteď, i když ve sporťáku je to trochu lepší. Ale spíš to bude věkem a tím, že si hraje. Občas mi tam už i usne. Ale do 4 měsíců jsme chodili na procházku jako bylo popsáno výš - já malýho v náručí a táta nebo bábi tlačili prázdnej kočár. Pak nám docela pomohlo vystlat měkkým polštářem, to tam aspoň 30-40 minut spal, pokud jsem ho tam dala spícího (předtím na tvrdým se do 2 minut probudil). Nakonec jsem s kočárem moc nejezdila (mám přes den nespící mimino a bdící v kočáře řval) a nosila v šátku nebo v Ergu.Teď je Maxíkovi 5 měsíců a je to lepší, takže moje rada - vydržet, zkoušet, nosit a dávat tam spící mimčo a hlavně být u něj hned, když se probudí. Já doufám, že až bude sedět a vidět ven, tak se to srovná úplně.

ange_de_la_morte
23. srp 2013

@wennnynka : jinak na bříško ho do kočárku můžeš klidně dát obličejem k sobě a nožičkama do korbičky, takže bude koukat na tebe

wennnynka
autor
27. srp 2013

@ange_de_la_morte jj děkuju právě sem měla strach stoho klokanku takže kupíme šátek ,a na bříško sem to skoušela a řev jak tur 🙂

ange_de_la_morte
28. srp 2013

@wennnynka : jen ještě pokud ti můžu doporučit nejlépe wyzkoušet u někoho, zda to bude tobě i miminku wyhowowat, jedná se o docela značný finanční obnos a je třeba rozwážit co bude pro wás ideální, třeba když jsem wybírala ergonosítko taky jsem jich zkoušela wíc a třeba hodně známá Manduca mi moc neseděla, lépe třeba Kibi, ...