6 leté dítě. Jak ho naučit nechodit s cizími lidmi?

majunka25
9. črc 2008

Ahoj maminky, chtěla bych moc poprosit o radu: mám 6 letého syna a v září nastupuje do školy.Bydlíme v docela velkém městě a proto bych ho chtěla nějak naučit nebo prostě mu vysvětlit aby nechodil nikdy nikam s cizími lidmi (bojím se když vidím v TV novinách samé hrozné případy a únosy dětí).Ale vůbec nevím jak mu to vysvětlit, jak ho postrašit.Máte s tímto někdo zkušenost?Moc všem děkuji za radu.

s.arik
5. zář 2008

ahoj,
mám dceru zatím malinkou, ale hlídávám kámošce většího kluka tak mám malé zkušenosti 🙂 .
Rozhodně nedoporučuju nějaké kázání a přednášky, to leze hned jedním uchem ven.
raději zapoj pohádky a scénky=hry "na úchyláky" 😀

Vymysli si pohádku, třeba o pejskovi, který se chtěl s každým kamarádit a tak ho cizí zlý pán odloudil na sušenku od jeho rodiny, zavřel ho ve sklepě, bil, nekrmil...atd. Nezapomeň na šťastný konec - štěňátko uteklo, dostalo se zpět do svojí rodiny a už nikdy nechodilo nikam za cizími lidmi 😉

nebo 6roků, to už je veliký kluk, zkuste hrát scénky "já budu jako malý kluk a ty jako zlý pán, který mě chce odvléci pryč" tak mu názorně předvedeš, že má cizí lidi slušně pozdravit, případně odpovědět na dotaz "kde je banka/pošta/kolik je hodin" ale ne kde bydlí a tak...ale dál se s nimi moc nevybavovat a hlavně odmítat pozvání na film, hračky, podívat se na zvířátka a podobně 😖
říct "nezlobte se pane, ale já se nesmím s cizími bavit, nashledanou!" pokud má strach, ať osloví nejbližší ženu se slovy "pomoc, ten pán mě obtěžuje"...

víš, máš to dobré, kluci jsou relativně více v bezpečí než holčičky.

johanda
6. zář 2008

majunka, mám stejně starou holku - navíc takouvou důvěřivou trumberu, která se domnívá, že kdo pěkně mluví a pěkně vypadá, je hodný člověk Téhle "naivity" jsem jí musela zbavit a to formou hry. Já jsem byla ta hodná - zlá a lákala jsem ji na bonbóny, panenku, vymýšlela jsem si, že mě pro ni posílá maminka a ona reagovala. Pokud si nebyla jistá, vždyvky jsem jí radila, ať odpoví - musím se zeptat maminky/tatínka a jde pryč, v případě násilného odthování ať řve, co se do ní vejde.

jabber
10. zář 2008

A co takhle pohádka o třech prasátkách, jak je vlk lákal na řepu, aby je mohl sežrat....... 🙂