Ako naučiť 7 mesačnú dceru piť z flaše?

adriana1506
29. kvě 2011

Ahojte.Chcela by som poprosit o radu ,ako mam naučit svoju 7mesačnu dceru pit z flaše.Ješte ju kojim ale už to nestačí.Skušala som rozne flaše ,dudliky,aj vyhladoved ale nic nepomaha ☹ .Dakujem za pomoc. 🙂

ivca_doubek
29. kvě 2011

Ahojky, a to kojíš plně? Já bych dávala spíš příkrmy a mezi to kojení... Nebo myslíš kvůli žízni? Tak bych zkusila začít dávat nejdřív odstříkaný mlíko do flašky, a až si zvykne, tak začít pomalu ředit umělým, no a pak nenápadně přejít na čajíček 🙂. Jinak my měli lahvičky od Aventu, ty nám vyhovovali nejlíp.

verher
29. kvě 2011

Nazdárek, měli jsem podobnou situaci, jen malá měla 11 měsíců a mlíčka už moc nebylo a určitě nestačilo. U nás pomohlo jedno hlídání i přes noc a ráno jí nezbylo než flaška......teď po probuzení nestíháme dojít pro mlíčko a jaká je to mňamka.....

jijitka
29. kvě 2011

Souhlasím s ivca_doubek. V tomto věku už bych určitě přikrmovala běžnými příkrmy a mléko do lahve nepřidávala. Rovnou bych zkusila dávat vodu nebo čajíky na žízeň. A jen pokud bys ty přestala kojit úplně, pak bych dala i UM.
Ale nekombinovala bych MM, příkrmy a UM..
A vím z vlastní zkušenosti - malý tedy narozdíl od tvé dcery lahev neodmítal, ale odmítal v lahvi cokoli jiného než mléko - že i na žízeň stačilo přikojit po příkrmu. S čajem jsem nakonec uspěla v lahvi z DM s placatou savičkou. Ale to musíš zkoušet 😉

petula_t
29. kvě 2011

Některé déle kojené děti se bohužel z lahve pít nenaučí ☹ já mám stejný problém ☹ a to už od narození jsem jim i při kojení (ikyž se nemusí) dávala pít čaj z láhve,ale stejně mi víc jak 20-30ml najednou nevypili 😖 takže když jsem okolo 10-11měsíce skončila s kojením definitivně,nezbývalo mi nic jiného,než dávat umělou výživu po lžičkách 😝 dceři jsem dávala mlíčko s kaší-jiné mléko nechtěla,synovi teď dávám Sunar a nalámu mu do toho rohlík nebo vánočku,aby se to líp krmilo 😅 tekutiny pijou z hrníčků s pítky.ale stejný problém-vystřídala jsem snad všechny druhy,co se vyráběj 😀 naštěstí se to věkem lepší-dcera už pije i z normálního hrnku 😉 😎

andelka
29. kvě 2011

Já jsem teda začala dávat tekutiny až od 8měsíců, když měl malej tři příkrmy (jinak kojení), klasickou flašku od narození bojkotoval, dudlík taky. Koupila jsem tréninkovou flašku MAM s měkkým pítkem a z toho se pít naučil, sice to trvalo minimálně měsíc a pak další měsíc než se rozpil, ale teď když už skoro nekojím a jí normálně, tak z toho vypije 600ml za den, klidně 160ml na jeden zátah. A to před pár měsíci nevěděl co s tím, nebo vypil tak 50ml za den. a pak ještě hodně bryndal. Jinou flašku ani hrníček jsem neměla a nezkoušela, prostě se časem naučil z toho co bylo. Za 14 dní zkusí poprvé na pití UM z toho, no snad mu samotné zachutná.
Takže já bych radila, zkoušet zkoušet, zbytečně nestřídat druhy a trpělivost 😉

babulinkab
29. kvě 2011

moje obě dvě děti byly plně kojené půl roku, tak nějak mi přišlo logické, že až jsem nějaké kojení nahradila úplně příkrmem /ne např. prvních 14 dní, kdy jsem dokojovala), jsem jídlo dala zapít pitím, obě dvě děti vzali láhev na milost - ovšem ani jedno nechtělo čaj, tudíž pijí hodně zředěné ovocné šťávy např. hipp