Ako naučiť dcérku na nočník alebo WC?

bertica.h
29. črc 2007

Naša viktorka(skoro 2roky) nechcela dlho chodiť na nočník.Mala hrajúci,nehrahúci,nádstavec na WC sme jej kúpili nedávno,ani náhodou..
No..a raz si zobrala handru na dlážku a vycikala sa.Rozprestrela si ju a cikala.Skoro mi oči vypadli.
Tak viem,že toa asi nieje hygienické,ale som ju skúsila nabudúce "ponúknuť na handru" a ona sa zas vycikala..Takže teraz tam ciká viac-menej sama,stojí,občas si čupne,je hned vycikaná,plienky teraz skoro na doma ani nemá.
Len ma štve:ved predsa nieje havo,musí mať nejaké hygienické návyky..ako ju naučiť na ten nočník?alebo ju mám nehať "handrovať"?ved mi ani nestačia schnuť,musím asi ešte dokúpiť🙂))
Popravde,je mi to aj trocha smiešne,ale ona ma na nočník blok,aj na Wc..snaží sa možno až moc a nejde jej to...tak čo mám robiť?
Keď sa ma niekto opýta,či ciká na nočník,mám povedať,nie,ciká na handru na dlážku?🤐
Ako by ste to riešili vy? 😲

aponchie
20. pro 2007

hadru rozhodne ne to radsi prevleci dite ixkrat ale toto je spatny navyk dle me 😠

monkula
22. pro 2007

Taká otázočka, prečo by nemohla mať plienku do troch rokov? Aj môj syn mal ešte plienku v troch rokoch, aj keď len na noc. Dieťa samé vie, kedy je zrelé na nočník. A nehnevajte sa na mňa, ale dávať sedieť polročné bábo na nočník? Prečo? Aby ste sa mohli chváliť mamičkám s rovnako starými deťmi, že to vaše už neplienkuje?

A tú handru jej zober, aby nezískala zlé návyky, páčila sa mi rada, hodiť d oWC paier, ak nezaberie, daj WC cez záchod, veď to preciká...

misal
2. dub 2008

ahojte, poradi mi niekto, ako mam naucit skoro 11 mesacneho syna cikat a kakat do nocnika. posedi len chvilku a uz chce ist prec. dakujem

bystricanka
2. dub 2008

misal...ja som ho naučila tak, že som pri nom sedela a zabávala ho až kým sa nevykakal príp. nevycikal. Teraz už v pohode obsedí aj 15 min. sám. Len musíš mať trpezlivosť a zabávať ho tak, aby si neuvedomoval, že je na nočníku. Aspon u mna to zabralo 😉

sakura77
2. dub 2008

misal:
ako pise bystricanka,treba ho tam "udrzat"-my citame knizky,a ked sa mu to podari,pochvalit a my spolu slavnostne ideme vytrepat na wecko-je hotovy jak sa to splachne 😀

ale ked bol mensi- ja som ho davalo od 8 mesiaca-tak tam sedel a hral sa dokedy som ho nezobrala- teraz uz ma svoj rozum- o to je to tazsie udrzat ho tam,ale da sa 😉

other_side
2. dub 2008

ahoj, my sme sa zabavali fukanim do bublifuku, tak mi vydrzal na nocniku sediet dost dlho 😉

other_side
2. dub 2008

jaj, a samozrejme splachovat smel len ivuso 🙂 to sa mu na tom pacilo najviac, preto sa aj potom asi kvoli splachovaniu zacal stale pytat, teda aj ked nemusel 😉

vocko3
8. dub 2008

ahojte, chcem sa opytat od kedy sa maju davat deticky na nocnik? moja znama dava uz 9 mesacneho, zda sa mi to skoro. moja mala bude mat 10 a neviem ci ju uz skusat dat alebo este nie.