Ako naučiť plávať 2 - ročné dieťa?

aniska
2. kvě 2009

Ahoj maminky, mate niektora skusenost s ucenim plavania s 2rocnym dietatom? Najradsej by som maleho ucila sama, ale neviem aku litaraturu a tak. Do plaveckej skoly nas uz nechcu-maju plno a ze uz je stary :( Diki za akekolvek rady!

ukana
2. kvě 2009

aniska, a preco ho chces naucit tak skoro plavat? my chodime na plavaren roky a az teraz ako 5rocny vie sam plavat........zacinali sme hranim sa vo vode, plavanim s kolesom, s doskou, skakanim do vody.............. 😉
u nas bol plavecky od 5 rokov 😕 😅
urcite su v knihkupectvach knihy, popytaj sa...........a ja by som sa riadila malym a tym co mu je prijemne, aby nemal strach z vody 😉 😉 😉

nam sa najviac osvedcilo plavanie s takou tou polystyrenovou doskou, ktorej sa len drzal a tak plaval 😉 ale to az tak pred rokom 😉 ked mal styri 😉

aponchie
2. kvě 2009

ve 2 letech je uz stary? 😲 teda ta doba je uspechana..nechapu..

nevesta
2. kvě 2009

No pokial viem, tak skor ako 3. rocne dieta by sa plavat nemalo ucit... Mozes mu pretazit chrbticu... Teda samostatne plavat... Aspon tak to tvrdi nasa instruktorka.

Moja mala sa vie super potapat aj vyplavat na hladinu v pripade padu do vody... ale plavat ju este neucim...

bramburka
2. kvě 2009

Anisko, to kojenecké plavání není moc o plavání jako takovém, ale spíš potápění, zvykání si na vodu a tak, na to není nikdy pozdě.

kisska
2. kvě 2009

aniska tiez by som teraz skor skusala cvicit, aby sa nebal vody, hry vo vode, aby vedel zadrzat dych, ked sa dostane pod vodu (nahodou spadne do vody), aby vedel splyvat, kopat pod vodou, aby sa vedel orientovat vo vode... ale myslim, ze najlepsie by bolo nedat sa odradit na kurze, kde skolene instruktorky presne vedia postupnost ako to maju robit, aby nenarobili viac skody ako osohu. Neviem, ci bezne najdes takuto odbornu literaturu.
My "plavame" od 6. mesiacov a tiez este nemozeme hovorit o plavani ako takom a doteraz sa este neda hovorit, ani ze by sa vedel bezpecne dostat z vody...

sabinecka
3. kvě 2009

Kojenecké plavání začíná od 3.měsíce miminko si vyloženě zvyká na vodu a postupně se potápí ale plavat samo ještě neumí ani to dvouleté dítě ještě není samo schopno plavat pokud s dítětem celou dobu chodíte do plavání dítě je schopno lépe se orientovat více prožívat pohyb samo sebe pohyb vody a nebojí se vody což je hlavní takže k plavání má už jen malý krůček.
Nasadtě malému rukávky a cvičte s ním prsa formou malování obrázků chce to získat zručnost ve vodě.
Zapojte do toho hru kopejte ve vodě nožkama a malujte třeba srdíčka.
Pokud to dítě nebude brát jako hru nebude spolupracovat.
Chce to trpělivost.

nobody
3. kvě 2009

prcci to potápění milujou 😝

roasha
3. kvě 2009

tiez som to robila formou hry,ako hovori nobody,nechat potapat,naucit sa,kedy zadrzat dych,naucit sa koordinovat roky s nohami
moja sa naucila sama plavat nad vodou minuly rok,/pod vodou uz to vedela/,a ja som jej vysvetlila,kedy robit nadych-vydych/nadych ked dava ruky pred seba,vydych ked robi obluk/samozrejme to nie je na preteky 😅
samozrejme dietatko musi byt vo veku,ked pochopi,co sa od neho ocakava. 🙂

roasha
3. kvě 2009

"oordinovat ruky s nohami " 😅

roasha
3. kvě 2009

"zase chyba" 😝 😀

aniska
autor
3. kvě 2009

je, to som napisala blbost,nie plavanie, chcela by so s nim robit potapanie, inak vodu miluje a blbne v nej rad, 😅 ale nejak sa s nim neviem dohodnut, ako na to potapko, myslim, ze tak aj lepsie v buducnosti pochopi to plavanie, ked sa nebude bat potopit hlavicku. no skusam to s nim, akurat teraz mam problem, z predvcera som si doniesla z aquacentra nejaky gynekologicky hnus 😠 tak aby to plavanie neslo do haja hned z tohto dovodu... 😠 😠
roasha.. v pohode, mne sa to tiaz stava 😀

nobody
3. kvě 2009

potápění je pro ně přirozený 😝 😉

aponchie
3. kvě 2009

nobody potapeni je pro ne prirozene pokud se porodi do vody a intenzivne se v tom pokracuje ver mi ,z evim o cem mluvim mam dite a absolvovala jsem s nim tento kurz..bohuzel to musis neustale opakovat jinak se tento reflex vytraci takze nejakej kurz na par tydnu neni ,to ,ze nauci dite se potapet nadosmrti 😎