Ako odnaučím 4 mesačnú dcerku od cumlíka?

pupaciky28
15. pro 2011

cumlik my chyti len ked jej ho namocim do medu.inac by bez neho nezaspinka.odkedy ma cumlik tak aj zle spinka.ked jej ho nedam tak zasa strasne place.

camelinka
15. pro 2011

no nevim,ale urcite bych ho nemacela v nicem sladkym 😅 . slysela sem ze nekdo nakape na dudak Sab simplex 😅 😝

romcovaklarka
15. pro 2011

Já bych radila odnaučit hlavně ten med, to je STRAŠNĚ nezdravý. Když pominu vliv na budoucí zuby (ano už i teď jí to škodí, můžou se jí zkazit zoubky soutva se začnou prořezávat), tak u ní můžeš vypěstovat jednak alergii na med - je to silný alergen, kterému by se takto malá mimča neměla zatím vystavovat, a jednak jsem slyšela, že v medu může být botulotoxin, který dospělým a starším dětem v tom množství neškodí, ale pro malá mimča může být hodně nebezpečný... Zatni zuby a dávej dudlík bez medu, třeba na něj nakap MM. Nebo zkus jiné dudlíky (jiné tvary, silikon, latex, každému mimču vyhovuje jiný dudlík)... Jinak podle mě není potřeba v tomhle věku odnaučovat od dudlíka, my teda taky dudláme, ne nějak moc, ale třeba v autě a občas na usínání, podle mě to zas tak nevadí 🙂

crca
15. pro 2011

Já měla pravý opak 😀 mě dudla nechtěli a když jsem jim ho chtěla dát tak jsem jak tu zaznělo na něj kapala Sabky 😀 ,ale ani to nepomohlo 😠 no teď je to dobře,dudle nikdy nevyžadovali a aspoň mám o starost míň je to odnaučovat 😀 ,ale ve 4 měsících bych to neodnaučovala,je ještě malé mimčo,neřeknu kolem 2 let 😉 Mě to třeba mrzelo,protože s tím dudlem vypadají tak kouzelně 😅 😵 Ale ten med fakt neeee 😖

luciebx
15. pro 2011

jezisi dokonce ja nekde slysela ze deti do jednoho roka pravy vcely med ani nesmi.. nevim co je na tom pravdy... urcite bych teda nedavala do medu to je blbost nejvetsi.. chudaci zuby pak.. je to sladky jako blazen a to miminko urcite nepotrebuje.. podle me 4 mesice na nejaky odnaucovani je brzy.. hold bud si musi zvyknout ze bude dudel bez medu a nebo zadny dudel nebude .. ono to casem prejde to breceni a tak.. hodne zdaru

schnek
15. pro 2011

Určitě vynechat med, je to alergen a ničí zoubky!!!! Nemá se dávat nejmíň do roka. A ve 4m bych od dudla neodnaučovala, je na to ještě malá.

peroli
15. pro 2011

Já jen naprosto souhlasím s @romcovaklarka a @schnek .. med je DOST silnej alergen a hlavně na vyvíjející se dásně a zoubky je to to nejhorší co snad jen může být 😒 takhle maličkýmu miminku radši fakt ne 😅

myscha
15. pro 2011

Taky se přidán k varování. Sestry švagrová na radu své matky 🙂 namáčela dudlík dcerce do medu a ta měla brzo místo zubů jen černé pahýly. Takže to opravdu není legrace a zuby to ničí fest. Na noc je potřeba po takové sladké bombě i u dospělých a větších dětí zuby určitě vyčistit, nemluvě o tom, že by takhle malé dítě med vůbec ještě
nemělo.
Jak to odnaučit nevím, nenamazala bych dudlíc dcerce ničím a pokud by ho nechtěla, tak bych byla při usínání celou dobu s ní. Hladila, držela ručičku, povídala, zpívala, hlavně ji tam nenechat alespoň zpočátku samotnou.

kristynaw
15. pro 2011

ty jo, med urcite ne!!!!!!! a odnaucovat neni potreba, je jeste mala. spis zkusit ruzne savicky jak tu nekdo rikal

coxa
16. pro 2011

Med! Já padnu! 😕 Já bych to prohodila, na oboje je ještě malá - nechala bych dudlík a okamžitě odstranila med. 😉

vafle
16. pro 2011

poud nechce dudlík bez medu tak ho vlastně nechce chápu li to dobře...med pryč dudlík taky prsíčko do pusinky přitulit a spinkat obě

m.o.u.s.e
16. pro 2011

Proč nutit dítěti dudel,když ho nechce a špatně s ním spí tak trochu nechápu. 😕 Je dost možné, že na dudlík namazaný medem si zvykla, děti jsou rychle přizpůsobivé a sladkou chuť milují.Podle mně ve 4 měsících není malá, to je jen taková výmluva rodičů , naopak....už teď je schopna naučit se spát hezky bez dudlíku. Samozřejmě , nenaučí se to hned a párkrát si popláče, ale pak to bude spokojené mimčo a spokojení rodiče ( moje vlastní zkušenost 😉 ) Možná to bude trochu těžší, protože jsi ji s dudlíkem a potažmo oslazeným dudlíkem už stihla vypěstovat špatný návyk, ale nic není ztraceno 🙂 Hlavně !!! okamžitě přestat s tím medem, med je sice alergen a tvoje dcerka ho naštěstí snáší,ale hlavně!! zničí ji to zuby a takové dítě s černým zkaženým úsměvem bude chuďátko...veř mi, jsem ze zubařské rodiny a med, sladké pitíčko, dudlík osliněný maminkami jsou to největší zlo pro dětský chrup.